Jump to content

Mazda 323 Silecek Zaman Ayarı

abdblbl
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar benim arabamın silecek zaman ayarı çalışmamaya başladı 1 nci kademe ve 2 nci kademe aynı çalışıyor aralıklı silmiyor bunun arızası nerden olabilir yardım ederseniz sevinirim. Arabam Mazda 323 Sedan 93 model. Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlattığınıza göre nacizane fikrimi söyleyeyim teknik bir bilgim yok.O koldaki tırnak ve ya o kolda bulunan aparat (içindeki)falan kırılmışsa 1 den 2 ye geçtiğinde hala aynı çalışıyorsa nedeni bu olabilir diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Kolu hiç sökmedim ama mutlak deforme olmuştur. 0 numara zımpara ile iletken yüzeyleri temizle derim.

Benim de bir problemim var silecek ile ilgili. Silecek birinci aralıklı silme kademesinde yukarı çıkıyor aşağı inmiyor. Ne oldu durup dururken anlamadım. ikinci kademede sürekli yaptığı için farkına varamıyorum tabi. Elimle manuel kullandığım zaman kolu silecek aşağı inmeden bırakırsam yine yukarıda kalıyor. Nasıl çözebiliriz bu sorunu acaba fikri olan?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de bir problemim var silecek ile ilgili. Silecek birinci aralıklı silme kademesinde yukarı çıkıyor aşağı inmiyor. Ne oldu durup dururken anlamadım. ikinci kademede sürekli yaptığı için farkına varamıyorum tabi. Elimle manuel kullandığım zaman kolu silecek aşağı inmeden bırakırsam yine yukarıda kalıyor. Nasıl çözebiliriz bu sorunu acaba fikri olan?

Anlattığınızı kafamda pek canlandıramadım ama sanki kolu o pozisyonda tutan tırnaklardan olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektrikçi bakmalı bence bu soruna, normalde manule bir kez basıldığında devre tamamlamalı yani silecek tekrar il başladığı yere dönmelidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlattığınızı kafamda pek canlandıramadım ama sanki kolu o pozisyonda tutan tırnaklardan olabilir.

Kolla ilgili problemim yok. Silecek motoru sanki güçsüzleşmiş de sileceği tekrar eski haline getiremiyormuş gibi bişey çok acayip bir durum. Bu aralar Konya'da da maşaAllah bir yağmur rezil oluyorum yollarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektrikçi bakmalı bence bu soruna, normalde manule bir kez basıldığında devre tamamlamalı yani silecek tekrar il başladığı yere dönmelidir.

Benim mesleğim elektronik. Silecek motoru hangi kısımda bir incelesem faydası olur galiba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O kısmı sökmedim şu ana kadar, ama bakılınca nereden söküleceğini anlarım bir ara bakar yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Konu konuyu açarken bende bir şey sormak istiyorum daha önceki aracımda olduğundan çok faydasını görmüştüm ancak şimdiki familia mda olmaması beni bazen üzüyor.

Sorum şu silecek kolunun ilk kademesini kullandığımda sadece 5 saniye arayla çalışmakta bu aralığı istediğimiz gibi artırıp azaltacak bir parça sonradan bağlatılabilir mi. Eski aracımda bunun için bir düğme vardı açma kapama yönüne göre süre 6 saniye ile 30 saniye arasında değişebiliyordu. Çisenti şeklinde hafif yağmurlarda bu düğme çok faydalı oluyor. Örneğin bir ara kullandığım hundai Accent era araçta fasılalı ayar 3 kademeliydi ancak bazen bu bile yetersiz gelebiliyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orijinalde maalesef yok ufak bir araştırma yapmıştım ama belki elektrikçiler halledebilir bu sorunu

Forumda elektrik işlerinden anlayan birilerinden de bir yorum alabilirsek iyi olur sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolda olmayan bir özelliği kola nasıl uygulayacaksın,  anca  bu özelliğin olduğu bir kol alacansın ve uygun bağlantı yapacaksın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında şöyle bir yorum yapmıştım kendi kendime silecek kolunu fasılalı çalışma için çektiğimiz anda bir kablo vasıtasıyla hat çekip ucunu da bir zamanlama aparatına bağlayarak (örneğin sola yada sağa çevirerek uzayan veya kısalan zaman ayarı)  alttaki linkte bir örnek parça var eski aracımda olduğundan ilk aklıma bu geldi

http://www.kirazcioglu.com/U17409,3026,taunus-silecek-hiz-ayar-dugmesi-taunus-elektrik-aydinlatma-a-otosan.htm

Diğer formülde sizin de dediğiniz gibi fasılalı seçeneği olan bir kol alıp uyarsa oraya takmak ama maliyeti çok aşmayacaksa tabi bu mümkün olur mu bilemem örnek bir kol içinde aşağıdaki link

http://www.yedekparca.com/40737.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hep bu ayarın kolda olmasını düşündüğümden öle dedim,  isterseniz 2. linkteki parçayı siz araya  ekleyerek fasılalı yapabilirisiniz , elektrikçi helleder,  diğer taraftan hyundayin kolunun uyup uymayacağı hakkında bişey diyemem, siz bence bir yetkili servise sorun varmı acaba sizin aracınızın avrupa modellerinde falan bu özellik olanı veya diğer mazda modellerinden uyacak bir kol.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

bu silecek kolundaki zaman ayarıyla ilgili olarak kolun nasıl söküldüğü hakkında bilgisi olan varmıdır.bendeki aracında silecek kademeside çalışmıyor. tecrübeli arkadaşlar silecek kolunun sökümü hakkında yardımcı olabilirlerse söküp temizleyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bu hafta sonu söktüm. benimde sileck kolu çalışmıyodu. ama aşağı doğru bastırınca çalışıyordu. kolun bulunduğu plastik aksamı söktüm. silecek kolunun soketi gevşemiş taktım çalıştı, zamanlama için kol soketinde ince kablolu bir jak benzeri var onu takınca çalıştı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...