Jump to content

3. Nesil Mazda3 Ufak Ayrıntılar - Gizli Özellikler

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar.

Araçları kullandıkça küçük ayrıntılar da gözlemleniyor. Bende bir kaç ufak gözlemden söz edeceğim.

Mesela i-stop devreye girerken eğer o esnada direksiyon hafif sağa yada sola çevrili ise aracın stop etmesi ile birlikte direksiyon simidi tık diye çok hafif bir döngü yapıyor. Gündüz far ayarını parlak olarak ayarlarsanız, i-stop sürenizin  kısalacağını unutmayın.

Sizlerde dilerseniz kullanım esnasında gözlemlediğiniz ufak ayrıntıları bizlerle paylaşabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu i-stop olunca aklıma gelen ufak birkaç şey oldu. Motor daha yeni çalışmışken yani soğukken devreye girmiyor. Klima ayarı en soğuk(15derece) ve en sıcak konumdayken devreye girmiyor. Aslında olayın mantığı basit;klima motordandan beslendiği için yüksek modda motoru stop ettirmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben aracı alalı 5 gün oldu. henüz 200 km şehir içi yapabildim. malesef bahsettiğiniz gündüz farların parlaklığını bilmiyorum  :'( nasıl ayarlıyıcağım da bence ufak bir ayrıntıdır. acaba bunu da paylaşabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

i-stop'un çalışma koşulları var. Bunları aslında toparlayıp yazsak bilgilendirici olur düşüncesindeyim. Kullanım kılavuzunda yazıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu gün bir çok mazda sever dostumuzun HUD görüntüsünü göremediği için HUD 'in sabit olduğunu düşündüğünü anladım.  Aslında kendinize göre ayarlayabilirsiniz. 

1. Ana ekranda ayarlara girin

2. İlk menu  olan Hu-disp bölümüne girin

3. Yükseklik ayarını değiştirin

4. MUTLU SON  :egy::tey::D;D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben aracı alalı 5 gün oldu. henüz 200 km şehir içi yapabildim. malesef bahsettiğiniz gündüz farların parlaklığını bilmiyorum  :'( nasıl ayarlıyıcağım da bence ufak bir ayrıntıdır. acaba bunu da paylaşabilirmisiniz.

Böyle bir özellik var mı ki? Daha önce hiç duymadık sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanım kılavuzunda tümü açıklanıyor. İ-stop, duruş esnasıda fren pedalına hafif basıldığında devreye girmiyor. biraz daha sert basılınca devreye giriyor. Direksiyon sağa yada sola biraz fazla döndürülmüş durumda ise devreye girmiyor. Yüksek akım çeken yani güç tüketen üniteler devredeyken i-stop süreside bunlara bağlı olarak daha kısa sürede devreden çıkıyor ve araç fren pedalını bırakmaksızın tekrar çalışmış oluyor. ayarlar menüsünden gündüz farlarının parlaklığını seçebilirsiniz.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün ayarlardan baktım o parlaklık olayına ama bir fark göremedim. .. Yarın tekrar deniyicem . Bugün akşama doğru mesai cikisiydi belki etkisi olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Başka arkadaşlarda usbden müzik dinlerken kitlenme veya donma oluyormu bilmiyorum ama multimedya cihazı araç çalışır veya hareket halindeyken resetlemek mümkün bunun için vites arkasındaki multimedya kontrol düğmelerinden geri+nav+ses tuşuna aynı anda 10sn süreyle basarsanız cihaz tekrar başlayacaktır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Gece aracın farları kapalı bir şekildeyken geri vitese alıp el frenini indirirseniz kısa farlar otomatik yanıyor. Çalışma koşulları bunlar mı bilmiyorum, başka şartlar gerçekleştiğinde de çalışabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bugün aracı yıkatırken farkettiğim süper birşeyi paylaşmak istedim. Arka yolcular için ayak havalandırması düşünülmüş. Klimadan çekilen bir kanal vasıtası ile arka yolcu da klima&havalandırma dan payını alıyor. Benim ilk kez gördüğüm bir özellik, bilinen bişey de olabilir :)

Kendimce test ettim süper çalışıyor. Üst panelden gelen hava aynen arka ayaklara da gidiyor. Bence mükemmel bir donanım.

232xq9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bugün aracı yıkatırken farkettiğim süper birşeyi paylaşmak istedim. Arka yolcular için ayak havalandırması düşünülmüş. Klimadan çekilen bir kanal vasıtası ile arka yolcu da klima&havalandırma dan payını alıyor. Benim ilk kez gördüğüm bir özellik, bilinen bişey de olabilir :)

Kendimce test ettim süper çalışıyor. Üst panelden gelen hava aynen arka ayaklara da gidiyor. Bence mükemmel bir donanım.

232xq9.jpg

Benim bildiğim bu durum tüm araçlarda var. En azından benim kullandığım tüm araçlarda vardı diyebilirim. Klima fanı ayaklara verdiğin zaman. Sürücü ve ön tarafta oturan yolcunun ayaklarına üflediği gibi. Aynı şey arkada ki yolcu içinde geçerli.

Şu anki mevcut 2.nesil Mazda3 aracımda da bu üfleme kanalları. Koltuğun altında mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nasıl yani arka koltuk altında bir yerdemi bu kanal . ? yani orta konsol da havalandırma koymamış diye yapılan eleştiriler boşa o zaman  :)

Arka koltuk altında değil, ön koltukların altında. Kontrol merkezi ve havalandırma mekanizması koysa bizim araçlarda da mevcut olabilirdi o sistem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön koltuk altlarındaki arka yolcu ayak havalandırma kanalları  benim 1993 626'm da bile vardı. olmayan araba görmedim. sanırım renault 9 springde bile var.  c4 de de ön koltukların altında olması kuvvetle muhtemel... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar gercekten de bu donanimim olmadigi ayni fiyat hatta ayni segmentte araclar var. Aracin altinda koltuk rezidansindan dolayi bir dolap yok diye dusunuyordum ancak bu da sebebi olabilir. Suan arabami almak icin istanbul ankara yolundayim. Arabami alinca belli bir sure kullanimdan sonra kisa bir video yuklemeyi dusunuyorum.

Saygilar

sevgiler

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgisizliğimi mazur görün, 10 yıldır araç kullanıyorum bu olayı yeni gördüm :)

Arka orta kısımda hava kanalı olmayınca arka havalandırması yok zannederdim yıllardır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Bikes44
      Yazan: Bikes44
      Arkadaşlar çözemediğim bir nokta var. Lütfen yardım;

Farlar auto moddayken gündüz farı olarak sadece kaş şeklindeki led çizgiler yanıyor. Farları çevirip park lambası konumuna alınca led çerçeve de yanıyor. Ama çok güçsüz ışık veriyor benim araç. Aşağıdaki görseli elde edemiyorum ben, halbuki ben gündüz bu şekilde gezmek istiyorum. Bu led ışıkların parlaklık ayarı varmı? Nasıl ayarlanıyor bulamadım?

• fenygs
      Yazan: fenygs
      Merhaba. 2014 mazda 3 modeli için yurtdışı kaynaklarda geri dönüş kamerası olduğunu duydum. Ancak Türk kaynaklarda olmadığı söyleniyor. Aslı nedir bu durumun?
    • Mazda Türkiye
      Yazan: Mazda Türkiye
      Merhaba, 

Ailenizdeki herkese hediye aldınız. Peki ya Yeni Mazda3’ünüze? Bizce geri görüş kamerası bu yılbaşı için en heyecan verici hediye. 
      Yeni Mazda3’ünüzle geri gitmenizi ve park etmenizi daha güvenli ve kolay hale getirecek olan Arka Görüş Kamerasının yetkili servislerimizde satışı ve montajı yapılmaya başladı. Aksesuar, her iki gövde tipinde de kullanabilecek. 

Daha ayrıntılı bilgi için:  http://bit.ly/YeniMazda3ArkaGörüşKamerası

• ferrariyh
      Yazan: ferrariyh
      merhaba, yeni kasa power donanımdaki lastik basınç sensörü eski kasalardaki gibi jantın iç kısmında kalan siboba takılı sensörden mi yoksa araç üzerine takılı bir sensörden mi bilgiyi alıyor? bilen duyan var mı?
    • mayday720p
      Yazan: mayday720p
      Arkadaşlar merhaba, kaç zamandır araştırıyorum ama net bir bilgi bulamadım.

Mazda 3 Skyactive'i hem 16 inç hemde 18 inç jant ile ard arda test sürüşüne tabi tutan arkadaşımız var mı ?

Konfor olarak bize bir kıyaslama değerlendirme yapabilir mi acaba ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Yeni Oluştur...