Jump to content

3. Nesil Mazda3 Ufak Ayrıntılar - Gizli Özellikler

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben hayatta ona güvenmez, kendim kitler, bir de üzerine kontrol ederdim. Kaç kere arabaya dönüp acaba kilitledim mi diyen adamım :D

Garanticiyim diyorsun yani abi :D

Hakikaten bir kere bile hatayla açık bırakılsa kapılar üzücü olaylar yaşanabilir, dikkatli olmakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hayatta ona güvenmez, kendim kitler, bir de üzerine kontrol ederdim. Kaç kere arabaya dönüp acaba kilitledim mi diyen adamım :D

Burak kardeş zaten kapanınca sesli ikaz veriyor :D kapanmayınca mecbur manuel yapıyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu saatten sonra ben o sese de güvenmem :D

Not : Kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş hesabı oldu bizimkisi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu olaya ben de takıldım doğrusu. Uzaklaşınca kilitlesene arkadaş! Yok bir metre uzaktın da son sen kapatmadın da yapma bana d mi ama! [emoji21]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Flaşör düğmesine 8 saniye basılı tuttuğunuzda, tüm sinyal lambaları. Tıpkı park lambaları gibi sabit yanmaya başlıyor. Alın Size Amerikan  parklar. :) 

Gönül ister 1 Nisan'da paylaşmak ama.... :):geyik:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar mazda anahtarsız giriş yapmış e tabiki çıkarkende anahtarsız çıkışı  bizler gibi acaba kilitledim mi diyen kullanıcılarada bir kolaylık olsun diye düşünmüşlerdir .Kapı kolundaki siyah düğmeye basıp kapıları açarken aynı şekilde içiniz rahat olsun basarakta kilitleniyor.illaki 80 cm uzaklaşıp bip sesini beklemeyin.kilitlendimi acaba diyerek masum masum arabanıza uzaktan bakıp ger gelerek kontrol etmeyin.diğmeye bastıktan sonra kapıları kontrol edebilirsiniz...çok küçük bir detay içinizi rahat ettirir umarım. :)O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımı aldığımdan bu yana anahtarımı cebimden çıkarmadan sürekli bu şekilde kilitleyip açıyorum, bu ufak ya da gizli bir özellik değil ki. Asıl gizli olan özellik sizin bahsettiğiniz normalde kapalı olup, ayarlardan açılarak kullanılabilen araçtan uzaklaşınca kapıların otomatik kilitlenmesi özelliği.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben hala radyoyu kapatamadim işin aslı 500 sayfalik broşür kitabinida tam okumadım. eğer burada yeni özellikler keşfeden varsa paylaşalım. Örneğin anahtar açma düğmesine iki kere hızlı basıp camları açıp kapamak gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapama ozelligi yok ama uzun yolda gozunuzu almasin diye ekrani kapatabiliyorsunuz. mute yaparakta sesi kapatabilirsiniz:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan hocam hg. yoktun ortalarda :) Bilgi için de ayrıca teşekkürler...

hosbuldum. koye gittim bi kac haftaligina. gecen gun kaldirimdan giderken yanimdan bi mazda3 gecti. kardesim yine arabayi kacirmis diye dusununce baktim plaka hd. yengeyle is donusu eve gidiyordun. onumuzdeki haftasonu bi kahve icelim:)

Volkan hocam hg. yoktun ortalarda :) Bilgi için de ayrıca teşekkürler...

hosbuldum. koye gittim bi kac haftaligina. gecen gun kaldirimdan giderken yanimdan bi mazda3 gecti. kardesim yine arabayi kacirmis diye dusununce baktim plaka hd. yengeyle is donusu eve gidiyordun. onumuzdeki haftasonu bi kahve icelim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

(Anahtar açma düğmesine iki kere hızlı basıp camları açıp kapamak gibi )

Bu özellelik var mı?denemedim hiç

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabiki dostum mutlaka görüşelim :) Özlettin kendini...

(Anahtar açma düğmesine iki kere hızlı basıp camları açıp kapamak gibi )

Bu özellelik var mı?denemedim hiç

Ben onu da denedim ama yok ... Bu arada bazı basit şeyleri denemek burdan sormaktan daha kolay değil mi sizce de :) Saygılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tavsiyeniz için teşekkürler doğru söylüyorsunuz.aslında çok basit ufak ayrıntılar hep denemek lazım,sormak bir hataydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni mazda3 ön cam, taş çakıl çarpma durumunda genellikle  çatlamıyor , onun yerine çarpma noktasından küçük parçalar kopuyor. İki kez bu şekilde oldu. Tabi çarpan taşların büyüklüğünü göremediğim için çatlatmaya yetecek kadar büyük olup olmadıklarınıda bilmiyorum.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Bikes44
      Yazan: Bikes44
      Arkadaşlar çözemediğim bir nokta var. Lütfen yardım;

Farlar auto moddayken gündüz farı olarak sadece kaş şeklindeki led çizgiler yanıyor. Farları çevirip park lambası konumuna alınca led çerçeve de yanıyor. Ama çok güçsüz ışık veriyor benim araç. Aşağıdaki görseli elde edemiyorum ben, halbuki ben gündüz bu şekilde gezmek istiyorum. Bu led ışıkların parlaklık ayarı varmı? Nasıl ayarlanıyor bulamadım?

• fenygs
      Yazan: fenygs
      Merhaba. 2014 mazda 3 modeli için yurtdışı kaynaklarda geri dönüş kamerası olduğunu duydum. Ancak Türk kaynaklarda olmadığı söyleniyor. Aslı nedir bu durumun?
    • Mazda Türkiye
      Yazan: Mazda Türkiye
      Merhaba, 

Ailenizdeki herkese hediye aldınız. Peki ya Yeni Mazda3’ünüze? Bizce geri görüş kamerası bu yılbaşı için en heyecan verici hediye. 
      Yeni Mazda3’ünüzle geri gitmenizi ve park etmenizi daha güvenli ve kolay hale getirecek olan Arka Görüş Kamerasının yetkili servislerimizde satışı ve montajı yapılmaya başladı. Aksesuar, her iki gövde tipinde de kullanabilecek. 

Daha ayrıntılı bilgi için:  http://bit.ly/YeniMazda3ArkaGörüşKamerası

• ferrariyh
      Yazan: ferrariyh
      merhaba, yeni kasa power donanımdaki lastik basınç sensörü eski kasalardaki gibi jantın iç kısmında kalan siboba takılı sensörden mi yoksa araç üzerine takılı bir sensörden mi bilgiyi alıyor? bilen duyan var mı?
    • mayday720p
      Yazan: mayday720p
      Arkadaşlar merhaba, kaç zamandır araştırıyorum ama net bir bilgi bulamadım.

Mazda 3 Skyactive'i hem 16 inç hemde 18 inç jant ile ard arda test sürüşüne tabi tutan arkadaşımız var mı ?

Konfor olarak bize bir kıyaslama değerlendirme yapabilir mi acaba ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Yeni Oluştur...