Jump to content

Mazda CX-3 Dünya Prömiyeri

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

141028a.jpg

Mazda, 21-30 Kasım tarihleri arasında halka açık olacak olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yepyeni kompakt SUV olan Mazda CX-3’ün dünya prömiyerini yapacak.

Mazda CX-3, tüm SKYACTIV Teknolojisi ve KODO-Hareketin Ruhu tasarımları donanımlarına sahip olan Mazda’nın yeni nesil ürün hattının son modeli. Güzellik ve incelik tasarımının devamı olarak, hayatın bir araçla ifade edilmesi olan KODO ruhu, geliştirilmiş hız özellikleriyle birlikte daha keskin bir form üretmek için yenilendi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte beklenen araç geliyor, hem sportif hem yerden yüksek  hem de kompakt, yeni nesil crossoverların ağababası olacak bu araç...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, Mazda3 ile birlikte en çok satılacak aracın bu olması gerekiyor. 1.5 benzinli motor bile çok iyi tüketim verilerine sahip iken hele bir de 1.5 Dizel + Otomatik olarak gelirse tutana aşkolsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen gün bir kanalda Nurkan beyin röportajını gördüm.

1.5 skyactiv dizelin ilk kez CX-3 ile geleceğini ve beklenenden erken geleceğini söyledi.

Normalde CX-3 2015 sonu japonya autoshowdan sonra çıkacağı bildirilmişti. Ancak bir yıla yakın öne çekmişler  ben 2015 2. çeyrekte satışa çıkacağını tahmin ediyorum.  Bu arada 1.5 dizel otomatik olmayacak sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de ilk olarak 1.5 dizel otomatikle geleceğini duymuştum.

İlk etapta sadece 105 bg düz vites gibi anladım yanılıyor olabilirim.

Fiyat aralığı 70 - 90 bin civarı olursa Quashqai' ye ciddi bir rakip olabilir.

Yalnız CX-3 qashqai değil Juke rakibi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk etapta sadece 105 bg düz vites gibi anladım yanılıyor olabilirim.

Yalnız CX-3 qashqai değil Juke rakibi..

Klasman olarak CX-3 Nissan Juke'a denk geliyor, CX-5 te Quashqai'ye denk geliyor onu bende biliyorum ancak ben fiyat anlamında rakip olmaktan bahsediyorum. Quashqai'nin fiyatı 67 bin TL den başlıyor , en dolusu 113 bin TL , CX-5 ise 100 bin TL den başlayıp 185 TL ye kadar gidiyor bu yüzden CX-5 Quashqai ile rekabet edemiyor. CX-3 ün fiyat aralığı 60-90 bin TL arasında olursa küçük olmasını kafaya takmayacak bir alıcı kitlesi tarafından oldukça fazla tercih edilebilir bence.  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle bir bilgi de var;

motor seçenekleri güç olarak az gibi geldi

Mazda'nın CX-5 ve Mazda6'dan izler taşıyan modeli CX-3 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkacak. Japon üreticinin Kodo tasarım felsefesinin yeni ürünü, Mazda2 ile beraber yeni yıldaki iki dinamosu olacak. Yayınlanan ilk teaser görüntüsüne bakıldığında keskin ve akıcı hatlarının öne çıktığı modelin tasarımında plastik öğelere de yer verilmiş.

Mazda CX-3'de Mazda2'de kullanılan 1.5 litrelik benzinli ve dizel SKYACTIV motorlara yer verilmesi bekleniyor. 1.5 litrelik benzinli versiyonun 75 HP, 90 HP ve 115 HP olmak üzere üç farklı versiyonu bulunurken, dizel cephesinde ise yalnızca 150 HP ve 220 Nm tork değerine sahip SKYACTIV-D motor yer alıyor.

Mazda, 19 Aralık'da düzenlenecek Los Angeles Otomobil Fuarı'nda CX-3'ün yanı sıra makyajlı CX-5 ve Mazda6'yı da gün yüzüne çıkartacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...