Jump to content

Mazda'nın Piyasa Fiyatı

oseran

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar mazdanın fiyatı emsal alman arabalarına göre çok düşük (ikinci elden bahsediyorum). Arabalarımıza gerçek değerini vermiyoruz. Neredeyse 6-7 milyar fark var bugün 1999 model ww golf 170000 kaç para (20 den aşağı yoktur) mazda 323 kaç para ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız ama arz talep olayı biraz etkili. Ülkemizde ki kalite algısı vw ye takıntı halinde olduğu için ikinci eli de güçlü oluyor ve uçuk fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Bu öneriniz için şahsi fikrim önce insanların algılarını değiştirmek lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ülkede 2011 de klimasız VW Golf satıldı 45 - 50 bin TL ye daha başka bir söz söylemeye gerek var mı ? :)

Utanç verici gerçekten millet olarak bu durmdan utanmalı ve tekrar tekrar düşünmeliyiz...Ama nerdeeee... Ülkemizdeki VW tabusu anlaşılır gibi değil gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Utanç verici gerçekten millet olarak bu durmdan utanmalı ve tekrar tekrar düşünmeliyiz...Ama nerdeeee... Ülkemizdeki VW tabusu anlaşılır gibi değil gerçekten.

Adamlar çıkmış sırayı 5.000 TL ye satıyorlardı.. Bırak kendisini sırası bile para ediyor ama gel gör ki ne içi ne dışı bana heyecan vermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkswagen 'in fiyatı pahalı, donanımı az ama tasarımları iyi , esas Toyota' nın tasarımları tam bir olay, resmen göz zevkimizi bozuyor , şasenin üzerine kaçak gövde yapmışlar sanki :) . Dış tasarım rezalet , iç tasarım tam bir felaket, uzun süre toyota'nın iç tasarımına maruz kalan birisi psikolojik travma yaşayabilir :) .

Arkada amortisörleri bile hala daha tam bağımlı çubuklu sistem olmasına rağmen o arabalara 65-70 bin TL para ödeyenlere inanamıyorum.

Bir çok volkswagen'inde yeni olmalarına rağmen iç donanımdaki plastikleri bozuluyor düğmelerinin üzerlerindeki siyah boyalar çıkıyor düğmeler beyaz oluyor.

Teknik detaylar,donanım,kalite,işçilik kalitesi,dayanıklılık bütün bu yönlerden incelendiğinde Mazda'nın fiyatları gayet makul . Kendi sınıfındaki markalar içinde Mazda en üst seçenektir. Mazda'dan sonra başka bir markaya binilmek istenirse Mercedes,BMW,Audi,Volvo veya Porsche yani premium markalar tercih edilebilir, daha başkası içe sinmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet woswogenede opele de yani alman arabalarına değerinden fazla para veriyoruz. Bizim arabalarımız daha değerli bence nasıl bu algıyı değiştirebiliriz. Çünkü sıkıldım mazda niye aldın diyenlerden (yok parçası pahalıymış laf yok almanlar daha sağlam araba yaparmış)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasada bolca görünür hale gelmeden bu algılar ortadan kalkmaz. Bolca görünebilmesi içinde çok miktarda bayi, vw gibi türkiye kullanıcısına uygun motor ve şanzıman seçeneklerinin getirilmesi, bol miktarda aksesuar desteği vs..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasada bolca görünür hale gelmeden bu algılar ortadan kalkmaz. Bolca görünebilmesi içinde çok miktarda bayi, vw gibi türkiye kullanıcısına uygun motor ve şanzıman seçeneklerinin getirilmesi, bol miktarda aksesuar desteği vs..

Kesinlikle doğru.Ek olarak  deneyim paylaşımları ve markanın reklamı olabilecek herşeyi kullanmak gerek. Bize düşen görevde burada başlıyor. Özellikle sosyal medyayı çok iyi kullanmak gerek. Aktif sürüş videoları, hızlanma maksimum hız gibi test videoları insanların dikkatini çeker.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Valla ben istanbulda öyle çok çok ta fazla vw bayiisi görmüyorum, Bence durumdan öyle çok şikayetçi olmayın bugün full donanım highline golf 95000 tl mazda 3 power sense 78000 tl şimdi siz pahalı olmasını mı istiyorsunuz tekrar düşünün :) birşeyleri kıyas yaparken gerçekçi olmalıyız .. 1999 model golf ile 323 arasında dağlar kadar hem konfor hemde donanım farkı var kalite farkı bile var .. Zaten Mazdanın düşüş yaptığı seneler tamda bu senelerdir. Arabalarınızı hep çok fiyata satmak istemeniz normal ama.....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sitede yıllardır bu ve benzeri önyargıları kırmak için uğraşıyoruz ama insanlar daha çok okunan sitelerdeki genel yargıya inanmayı tercih ediyor.

Yukarıda da dendiği gibi Mazda'nın satışları artıp müşteri tabanı yaygınlaştıkça bu tür önyargılar yavaş yavaş dağılacaktır.

Tabii buna yeni çıkan araçların kalitesi , görünüşü de eklenince süreç elbette daha hızlı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi eşeğe diken muhabbeti bu bence. mazda piyasası fiyatını arttırdımı o kadar güzel olurki. aa bak pahalı demekki kaliteli gibi saçma sapan bi anlayış var bizim toplumda. (2. elden bahsediyorum) o yüzden 323 3 6 vb. araçların fiyatları bi arttır bak ne kadar iyi araba oluyo mazda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda piyasasını Mazda modelelerinin  meraklıları belirler. Evet çok doğru.. O yüzden kıyaslamış olduğunuz klimasız veya klimalı veya Çift Havayastığı klimalı Abs li bir 1999 model Mazda 323 ile 1999 model VW Golf anca 2004 yılında aynı seviyelere gelebildi.. Mazda malzeme kalitesi , sürüş keyfi , konfor, performans, tasarım olarak bahsettiğiniz modeli 2004 yılında anca yakalayabildi.. O da Mazda 3 olarak.. Benim burada eleştirdiğim taraf, kıyaslamanın gerçekçi olmayışıydı.. Corolla, Carisma, Almera ile kıyaslama olsaydı evet katılıyorum derdim..

Yukarıda da dendiği gibi Mazda'nın satışları artıp müşteri tabanı yaygınlaştıkça bu tür önyargılar yavaş yavaş dağılacaktır.

Tabii buna yeni çıkan araçların kalitesi , görünüşü de eklenince süreç elbette daha hızlı olur.

Bir arabanın fiyatı artınca kaliteli olur mentalitesine kesinlikle katılmayacağım, Burak abinin söylemiş olduğu arabanın kalitesini artırıp, yaygınlaştırıp kullanıldıkça farkındalık yaratmak bencede tercih edilmesi gerekendir.. Nitekim bugün 2004 model Mazda 3 Dynamic AT fiyatı bugün 2004 model VW Golf Comfortline AT den pahalıdır zaten..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatlar karşılaştırıldığında ucuza kaliteli araca biniyoruz bana göre şu anda.

Olabilir, mesela ?? (Bu arada arkadaş 99 modele örnek vermiş.)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar, iki aydır 2007-2009 mazda 3 bakıyorum maalesef bulamıyorum. bulduklarım var bi kaç tane onlar da şehir olarak çok uzak.

Geçenlerde otomobil dergisinde bi makale okudumi, mazda türkiye satışlarından çok memnunmuş. Ülke bazındaki kotasını kampanya yapmadan dolduruyormuş. mesela türküye kotası 2 bin adet, bu sayıyı hiç zorlanmadan tutturuyormuş. bundan dolayı da ne kampanya yapıyorlar ne de kotayı artırıyorlar.

Velhasıl biz istediğimiz kadar çene çalalım, mazda türkiyede hak ettiği yere gelemeyecek. totyota'ya forda fıata binen kişiler ile mazda'ya binen kişiler arasında büyük bir fark var. Bendeki mantık şu, benim olan şeyi her sokakta görmeyeyim, toyota alan kişideki mantık da ikinci eli çok iyi hemen satarım.  :hi:  :boks:  :egy: 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar, iki aydır 2007-2009 mazda 3 bakıyorum maalesef bulamıyorum. bulduklarım var bi kaç tane onlar da şehir olarak çok uzak.

Geçenlerde otomobil dergisinde bi makale okudumi, mazda türkiye satışlarından çok memnunmuş. Ülke bazındaki kotasını kampanya yapmadan dolduruyormuş. mesela türküye kotası 2 bin adet, bu sayıyı hiç zorlanmadan tutturuyormuş. bundan dolayı da ne kampanya yapıyorlar ne de kotayı artırıyorlar.

Velhasıl biz istediğimiz kadar çene çalalım, mazda türkiyede hak ettiği yere gelemeyecek. totyota'ya forda fıata binen kişiler ile mazda'ya binen kişiler arasında büyük bir fark var. Bendeki mantık şu, benim olan şeyi her sokakta görmeyeyim, toyota alan kişideki mantık da ikinci eli çok iyi hemen satarım.  :hi:  :boks:  :egy: 

Evet o dönem Türkiye'de Mazda için maalesef geçiş dönemi olduğundan çok fazla araç yok piyasada 2009 da biraz daha fazlacadır. 2007 Nisan da Mermerler'in sözleşmesi bitti ve 2008 sonu Mazda Europe devraldı..

Türkiye kotası konusunda evet Mazda kendi gibi diğer reklamsız Japon rakipleri Subaru,Suzuki,Mitsubishi (ASX reklamları var gerçi) ile benzer satış rakamlarını tutturunca bir memnuniyet olmuş olabilir. İnternet yaygınlaştıktan sonra kişiler biraz daha bilgilendi, bakış açıları değişti bu da hem araç satışlarına hemde fiyatlarına yansıdı.. 5 yıl önce 5-6000 tl ye satılan 1992 model 323 lere şuanda 10 bin tl fiyatları isteniyor.

Ford ve Fiat'a binen müşteri zaten farklı bir profil zaten.. Popüler olanın değer gördüğü bir memlekette Toyota ve Volkswagen reklamlarıyla cezbedip sonra da zaten taksiti seven kredisi bozuk vatandaşıma sadece kimliğiyle kendi finansmanından tamamına kredi vermesidir tüm bu yaygara.. Kalite hiç yok dersek haksızlık ederiz.. Ama Mazda kullanıcısının zoruna giden neden bizim araçlarımızdan fazla yok neden bizim araçlarımıza gereken değeri vermiyorlar derken burada konusu geçen değer fiyatı değil , Araçlar zannetiğinizin aksine tamda piyasa fiyatından satılıyor . Ama söylemler var. Mazdanın ikinci eli yok Mazda tutulmuyor napıcaksın Mazdayı gibi.. Bunların önüne geçmenin tek yolu reklam ve finansman ile çoğaltarak belirginleştireceksiniz, motor seçenekleri vs ile çeşitlendirerek çoğaltacaksınız..

Mazda ne yaptı bu konuda ; Çeşitli sosyal etkinlikler düzenledi , TV'de Dizilerde ve Yarışma programlarına araçlarını çıkardı, Dergilere, Billboardlara reklam verdi , 2012 Yılında Piyasaya çıkardığı Skyactiv teknolojisiyle ve Kodo tasarımı araçlarıyla ilgi çekti ve şu anda tahmininden fazla ilgi olduğundan araç yetmiyor.. sabredin..

Neticede konu Burak abinin dediğine geliyor 

Mazda'nın satışları artıp müşteri tabanı yaygınlaştıkça bu tür önyargılar yavaş yavaş dağılacaktır.

Evet bireyler Mazda'yı kullandıkça tanıyor.

Malum yeni kasaları görüyorsunuz işte  :hi:

Saygılarımla...İyi forumlar herkese :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün iş yerinde tam odamın penceresinin önündeki park alanına bir tane siyah mecedes s 350 yada e 350 liydi tam okunmuyodu arkası,  bide  hemen önünde de beyaz bir sky 6 perketmişti,  inanın 6 daha güzeldi, yada bana öle gözüktü.

Örbeğin benim arabamın ben hasatasıyım, böle bir kaç marka dışında c segmenti sıfır araba verseler vermem arabamı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...