Jump to content

Mazda 323 Otm.Stop Etme Problemi

ORCUNbey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arabam Mazda 323 hb (oto.) bugün ilk defa yokuşda stop ettim ve öncesinde 80km hızla giderken araba gazdan kesildi bi süre gaza bastım ama faydası olmadı sonradan düzeldi biraz acemiyim yardımlarınızı bekliyorum  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu stopun sebebi bir kaç şey olabilir, lpg den olabileceği gibi, ateşleme sisteminden de olabilir, bizzat ustanın bakıp denemesi gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Stop etmenin sebepleri şunlar olabilir.

1-Karbüratör kaynaklı olabilir.

2-Elektriksel olabilir.

3-Ateşleme modülü kesiyor olabilir

Dediğim gibi ustanın bakması gerek, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@NoooFearrrr , tşkler dostum nazar değdi heralde bi ustaya gitmek lazım , geçende elektronik aksamda sorun çıktı onu yaptırdım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, öncelikli olarak geçmişler olsun.

Otomobiliniz sadece yokuşlarda mı stop ediyor yada gazdan kesiliyor.

Yakın zamanda elektriksel bir müdahale oldu mu otomobilinize. Elektriksel bir arızadan kaynaklı müdahale yada Xenon far filan takıldı mı ?

Lpg yok diyorsunuz, otomobiliniz kaç km'de. Bakımları düzenli yapılıyor mu ? Yakıt filtresi en son ne zaman değişmiştir.

Yakıt pompasında sıkıntı olabilir. Kirli yakıttan kaynaklı anlık tıkanmalar olabilir. Bu durum rolantide çalışırken daha iyi anlaşılır. Otomobilde titreme yapar.

Vermiş olduğunuz bilgiler kısıtlı olduğu için, varsayımlarla gidebiliyoruz. Ama iyi bir ustaya gösterdiğiniz taktirde, sorununuz çözülecektir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn İlhan gerekeni sölemiş zaten, sadece ekleme yapmak istedim, bizim araçlar karbüratörlü olduğundan yakıt pompası görevini benzin otomatiği yapar, otomotikte de bir sızdırma falan yok ise genelde problemde yoktur, eğer aracınız enjeksiyonlu ise yakıt pompası benzin deposundadır, bakılması gerekir.

Hakkatende en önemli nokta benzin filtresi kontrolünü unutmuşum, araba çalışırken karbüratöre yeteri kadar yakıt gelip gelmediğine bakmalısınız.

Tabii karbüratörlü ise, denildiği gibi araç hakkında çok az bilgi var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@ilhan kardeşim merhabalar , araba 93 mazda 323hb otomatik vites 240.000 km'de , son 1 gündür yokuşlarda stop ediyo bi kaç kezde normal yolda gazdan kesildi , aracımın elektrik aksamında sorun çıkmıştı sinyal kolu yeniden bağlandı yani elektrik arazzsı yapıldı ve dediğim stop olaya arıza yapıldıkdan sonra başladı , şimdi tekrar bilgi verirsen sevinirim :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ali kardeşim peki usta güvenilirmi çok iyi şekilde anlarmı ? senin tahminince maliyetler nedir ?

Hacı zaten güvenilir olmasa söylemezdim. iki usta değiştirdim. bu en son ustam. 6 tane Lantise bakıyor. Şikayet eden görmedim. Fazla ücret çıkarmıyor. işini iyi yapıyor. Tavsiye ederim. Mazda ustası arıyorsan ANkarada Murat Usta derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@ilhan kardeşim merhabalar , araba 93 mazda 323hb otomatik vites 240.000 km'de , son 1 gündür yokuşlarda stop ediyo bi kaç kezde normal yolda gazdan kesildi , aracımın elektrik aksamında sorun çıkmıştı sinyal kolu yeniden bağlandı yani elektrik arazzsı yapıldı ve dediğim stop olaya arıza yapıldıkdan sonra başladı , şimdi tekrar bilgi verirsen sevinirim :))

Yukarıda ben ve diğer arkadaşların söylediği gibi, iyi bir ustaya göstermen şart. Ali usta önerisinde de bulunmuş. Diyorsun ki elektriksel müdahaleden sonra başladı. Olmadı iyi bir oto elektrikçiside elden geçirebilir. Bir sürü sebepten ötürü stop etme ihtimali var. Ve her ihtimale göre maliyeti değişir. Buradan tam olarak arıza şu ve maliyeti de bu demek mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar şu işe bakın ya  ;D usta diye güvendiğimiz adam şanzumancıya götür diyor :) daha önce aynı sorunu yaşayanlar ve forumdaki arkadaşın telefon numarasını verdiği usta ; buji ve ateşleme sistemidir dio ya sabır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar şu işe bakın ya  ;D usta diye güvendiğimiz adam şanzumancıya götür diyor :) daha önce aynı sorunu yaşayanlar ve forumdaki arkadaşın telefon numarasını verdiği usta ; buji ve ateşleme sistemidir dio ya sabır :)

Murat usta aslında arızayı kendisi görmeden pek bişey demez, aracı getir görelim der. Git bi baksın arızayı sana söylesin para felan almaz. yaptırmak istersen ücretini sana söyler. istersende yaptırmazsın zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

götürcem ali bu hafta , bu arada tşk ederim cidden yardımcı oldun bana bizde usta diye kimlere güveniyoruz :hi:

Kardeş ne demek rica ederim. mesela 2 gün önce Ustamın yanındaydım, sahibinden.com da baskı balata ilanım için aradı biri, sıkıntısı da debriyajdan ayağını çekince takıtı geliyormuş, ustam baskı balatadan değildir dedi, şanzıman dağılmış olabilir dedi, adama dedim bak boşuna baskı balata alacaktın. ustam dedi aracı getirmeden tahmini konuşuruz dedi. ustam araca binecek, bakacak, sonra gerekirse aracın altına bakar, ne gerekiyorsa söyler, eğer yaptırmaya karar verirsen ücretini söyler. Güvenilir ve işini iyi yapan bir ustadır. Ne zaman gideceksen haber ver, bende orda olayım tanışmış oluruz. daha önceden de bu forumdan mazda 2 ve Lantisi olan arkadaşı yönlendirdim, Lantisi olan şanzımanı yaptırmış, gerçekten memnun kaldıklarını söylemişler ustama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...