Jump to content

Alarm....

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben daha önce alarmlı araba kullanmamıştım hiç kıl olduğumdan sesine, lakin buna hediye verdiler yanılmıyorsam ben de takın a.s. demiş bulundum...

Şimdi şöyle bir problem var, kış boyunca araba garajda durdu farkında değildim ancak burada burnumun dibinde durduğundan uyandım ki, günde 1-2 kere kısa kısa ötme rahatsızlığı var ve genellikle gecenin bir yarısına denk getirip yatağımızdan uğratıyor....

Bu normal bir alışkanlık mıdır?

Bu alarm dedikleri illa ki açıp-kilitlerken ses çıkarmak zorunda mıdır? Bu özelliğini devre dışı bırakmak mümkün mü?

Bir de bu alarmın araç içinde bir kontrol merkezi vs. gibi bir zıvırtısı olması lazım, bu nerededir?

Peşinen teşekkürler...Pek bi İngiliz hissettim kendimi canım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 70
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• OveRMinD

16

• Selman

13

• cerman

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

arac içinde bi kontrol ünitesi varmıdır ayrıca bilemem ama  genelde alarmlarda hassaiyet ayarı mevcuttur ota b.ka ötmesini engellemek için biraz daha duyarsız hale gelebilir birde sigortası vardır lakin geri beslemesi varsa sigortayı söksenizde ötmeye devam eder sizde arabayı calıomus durumuna düşersiniz tecrübeyle sabittir :D ayrıca immobilizerin standart oldugu bi araca niye alarm takılırki zaten yerinden kaldıramaz anahtarsız aracı e camı kırıp soymak zaten anlık iş alarm ötse ne olacak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sigortadan hallolur abi, mazda3 un nasıl sigorta şeması nasıl bilmiyorum ama yapanlar 2 dakikada sigorta kutusundaki alarm pimini çekip çıkardıklarında alarm ın devre dışı kaldığını söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada alarm orjinal mi ? vede yeride bagaj damı?

Olm o kadarını bilsem elektrikçi olurdum zaten, servisten taktılar çıkarken ve de bagajda göze batan bir şey yok... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Olm o kadarını bilsem elektrikçi olurdum zaten, servisten taktılar çıkarken ve de bagajda göze batan bir şey yok... :)

muhtemelen krikonun oldugu yerdedir :geyik: :geyik:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sordum sigorta piminin bağlantılı oldu yerin numarasını bilmesi gerektiğini söyledi, ayrıcada orjinal mazda alarmlarının bagajda olduğunu vede üzerinde kendi kırmızı düğmesi olduğunu öğrendim o düğme kapatıldığında alarm etkisiz hale geliyormuş,

vede  kullanma klavuzuna baktım

mazda 3 hb in sigorta panelinde

10. 14 . 16. 18. 22. 28. 29. 38. 40 . 41. 46. 52. 56 bu soket rakkamları dışında hiç bir soketin yerinden çıkmaması lazım.(extra donalım yoksa)  arabanın çeşitli fonksiyonları devre dışı kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi boşuna düğme müğme arama, bizimkiler orjinal alarm değil, servis o anda elinde ne varsa takıyo, artık Şurgun mu olur, Cenmax mı olur...

İkimizinki aynı değil mesela, seninkiler neydi? Dörtlüleri yakıyor kapı açılınca... Volkan'la da sesleri farklı... :) Ne arıyacaz peki, her gece uyandırıyor siteyi, siteyi salla beni uyandırıyor, zaten zor uyuyorum... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yani bişey aramakla uğraşma diye şeettim, boşuna zahmet etme... :D

En iyi ihtimal servisi arayıp "benim yapabilceim bişi var mı" diye sorabilirsin ama telefonda pek yardımcı olabileceklerini sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...