Jump to content

Kullanışlı Renkler

EMRE HANLI
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba. Bu günlerde 2011/2012 model bir Mazda 3 bakıyorum. Boya gerektiren hasarlarda (çizik, parça değişimi gibi) beni en az yoracak, ustaların en rahat tutturduğu renkler hangileri dersiniz bu yıllarda? Sedefli beyazda zorlanıldığını okuyorum. Açıkçası gönlüm siyahtan yana. Aracın siyah aksamları siyah renkte gövde rengiymiş gibi geliyor gözüme. Bu renkle sorun yaşayan olmamıştır umarım. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siyah rengin aracın hatlarını boğduğunu düşünmüşümdür hep. Kaporta rengi açık, aksamlar siyah olunca daha alımlı geliyor bana.

Boya rengi kaportadan ziyade plastik aksamda sorun çıkartıyor. Eğer işinin ustası değilse kopartayı bile tutturamaz o ayrı ama iyi bir yerde çoğunlukla problem yaşanmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet sedef beyaz ve sedefli diğer renklerde yapılacak onarımlar diğer renklere göre daha fazla ustalık gerektiriyor. Siyah Renk benim de çok hoşuma gider ama bakımı zordur. Kirlendiğinde diğer renkli araçlardan daha kötü bir görüntüye sahip oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıkçası kırmızı ve mavinin bu aracın güzel hatlarını ortaya çıkardığına ben de katılıyorum. Benim siyaha olan düşkünlüğümse apayrı bir mevzu. Her araç, bilhassa orta segmentten araçlar siyahı taşıyamıyor Mazda 3 gibi. Hazır siyahı bir leopar gibi taşıyabilen bir araç alıyorken bu fırsatı degerlendirmek istiyorum.

Yine de kapalı garajı olmayan ve İstanbul trafiğinde sürünen biri olarak boya sorunu yaşamış arkadaşların açtığı konuları okuyunca bu konuyu da dikkate almalı diye düşündüm. Vuruğu - çiziği çağırmış olmayayım da...

Pek modifiye yanlısı değilim aslında ama şu alet çok yakışıklı geliyor gözüme:

post-11218-141695302705_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyaz ve gri renge alerjim var, arabayı sıradan, sıkıcı ve şirket aracı gibi gösteriyor.

Çizildiğinde veya boyanması gerektiğinde masrafları düşürmek istiyorsanız sedefli ve metalik renkler dışında bir seçim yapmak sizin açınızdan daha mantıklı olabilir.

Kirlenmeye gelince her renk kirleniyor, kiri gösteren göstermeyen renk diye bir fikre katılmıyorum, çamur yağmuru yağınca, tozlanınca, yağmurda gezince her renk kirleniyor.

Siyah renk + arka camlarda açık siyah kaliteli cam filmi ile birleşince arabayı çekici gösteriyor. 8:)

Mavi ve tonlarının + Kırmızı'nın yeri ayrı, bu renkler her zaman 1. tercihimdir :) .

Geçenlerde bir reklamda metalik sarı renk BMW M4 gördüm bir sarı bir arabaya ancak bu kadar güzel yakışabilir çok süperdi gerçekten. İstisnai bir örnek tabi ki .  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kırmızıyı her arabaya yakıştırıyorum, beraberinde beyazıda, siyah hiç ilgimi çekmemiştir sanki tüm siyah arabalar aynı arabaymış gibi gelir bana , normal opak beyaz olabilir, kahverengi güzel renk, ayrıca mavi renkte çok şık duruyor bu kasada, gümüş gride olabilir.

Yanlız kaportacılar sıkıntı çekmesin diye renk seçimi pek mantıklı gelmiyor bana , düzgün yapmasalar bir daha yaptırırsın. :) Bence hangi rengi seviyosan al gitsin , kaportacıya mı  alıyosun arabayı sanki :)  O onun sorunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yok, doğru ifade edemedim kendimi sanırım. Kaportacı sıkıntı çekmesin diye değil. Bana çektirmesin, saç baş yoldurmasın, defalarca git gel yapmayalım diye. Gerçi temiz güzel bir araç bulduğum zaman rengine bakmadan alacak duruma geldim. Sevdiğim rengi kaplatıp yoluma bakarım artık diyorum. Kısmet...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi senin bulduğun reklamda çok güzelmiş, izlemeye doyamıyor insan :) , ama benim gördüğüm reklam buydu :)

"Şakası yok.  3.0  Twin Turbo . "

diye bir derginin arka kapak reklamıydı. Metalik sarı renk ancak bu kadar güzel yapılabilirdi, BMW'yi ayakta alkışlıyorum. :) Renk konusunda bu tip istisnai durumlara olabiliyor . :)

post-10840-141695302722_thumb.png

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yok, doğru ifade edemedim kendimi sanırım. Kaportacı sıkıntı çekmesin diye değil. Bana çektirmesin, saç baş yoldurmasın, defalarca git gel yapmayalım diye. Gerçi temiz güzel bir araç bulduğum zaman rengine bakmadan alacak duruma geldim. Sevdiğim rengi kaplatıp yoluma bakarım artık diyorum. Kısmet...

Ben anladım ne dediğini espri olsun diye öyle dedim , yazdığım gibi o onun sorunu, siz kendi tercihinize göre seçiminizi yapınız bence.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi senin bulduğun reklamda çok güzelmiş, izlemeye doyamıyor insan :) , ama benim gördüğüm reklam buydu :)

"Şakası yok.  3.0  Twin Turbo . "

diye bir derginin arka kapak reklamıydı. Metalik sarı renk ancak bu kadar güzel yapılabilirdi, BMW'yi ayakta alkışlıyorum. :) Renk konusunda bu tip istisnai durumlara olabiliyor . :)

KEsinlikle . Bu kadar tehlikeli renk bu kadar başarılı hale getirilebilir. Yalnız 3. Nesil Mazda3'ün kırmızısı da diğer kırmızılar ile karşılaştırılınca açık ara önde ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni nesil mazda 3'ün kırmızısı çok değişik bir kırmızı , nar çiçeği gibi, vişne çürüğü gibi ama değil tam kırmızıda değil üstelik parlak ve metalik ilginç bir renk ama renk paletine bir de gerçek kırmızı eklenebilir bence. Ama diğer markaların renkleriyle kıyaslayınca Mazda'nın kırmızısı çok kaliteli ve diğerlerinden çok farklı bir kırmızı.

Geçenlerde showroom da laf olsun diye konuşuyoruz içeride 3 tane mazda 3 var gri,beyaz,toprak rengi. Mazda 3 almayı kararlaştırmış birisi sordu hangisini alırdın diye, şöyle bir baktım hiç birisini dedim, 0 araba alıp 70-75 bin TL para verecek olsam şirket arabası gibi, kiralık araba gibi veya çok sıradan bir renk alıp ne yapayım. Öyle bir renk olmalı ki çok nadir görülen bir renk olmalı ve dikkat çekmeli, paraya değmeli dedim. Açık mavi, lacivert , kırmızıyı sipariş ederdim dedim, o renkler içinde 6-7 ay bekletiyorlarmış galiba ama beklemeye değer dedim, adam sonra ne aldı bilmiyorum :D .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam aracım 2. nesil siyah mazda 3 içi bej rengi. Araba en sevdiğim renk uyumlarından biri aslında bu kombine çeşidi fakat karşımızda site yapılıyor, birde belediyenin parke çalışması başladı arabanın rengi siyahtan fümeye döndü  :) Arabayı 2 hafta bir yıkatıyorum fakat özellikle ikinci hafta iğrenç oluyor araba. Yağmur yağsında temizlensin diyorum içimden :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.nesil mazda 3'lerde içi bej gerçekten çok güzel duruyor zamanında bej döşeme seçeneğini 1600 TL gibi bir rakama sattılar yanlış hatırlamıyorsam,  ama  koltukları siyah-beyaz olan iç döşeme seçeneği bence en güzel olanı :) .

Siyah renk arabaya ayrı bir karizma katıyor,  arabayı yakışıklı gösteriyor, siyah renk olunca arka camlara 3m açık siyah cam filmide yaptırınca çok hoş görünüyor :) . Ama tabi İzmir, Antalya, Adana gibi sıcak yerlerde koyu renkler biraz sıkıntılı olabiliyor .

Karşıyaka'yı kentsel dönüşüm diyarı yaptıkları için her yer toz duman,her mahallede inşaat veya yıkım var, araba her haftada yıkansa faydası yok, park yerinde arabayı yıkayıp  mavi bırakıyorum ertesi gün gri buluyorum  :D  .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.nesil mazda 3'lerde içi bej gerçekten çok güzel duruyor zamanında bej döşeme seçeneğini 1600 TL gibi bir rakama sattılar yanlış hatırlamıyorsam,  ama  koltukları siyah-beyaz olan iç döşeme seçeneği bence en güzel olanı :) .

Siyah renk arabaya ayrı bir karizma katıyor,  arabayı yakışıklı gösteriyor, siyah renk olunca arka camlara 3m açık siyah cam filmide yaptırınca çok hoş görünüyor :) . Ama tabi İzmir, Antalya, Adana gibi sıcak yerlerde koyu renkler biraz sıkıntılı olabiliyor .

Karşıyaka'yı kentsel dönüşüm diyarı yaptıkları için her yer toz duman,her mahallede inşaat veya yıkım var, araba her haftada yıkansa faydası yok, park yerinde arabayı yıkayıp  mavi bırakıyorum ertesi gün gri buluyorum  :D  .

Yurtdışından örnek bir foto :)

66AbJ0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...