Jump to content

Aracı çalıştırdığımda alttan gelen ses

ismail79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, Aracımın marşına basıp aracımı çalıştırdığım anda alt taraftan ses geliyor, tabiri caizse ses küt diye sanki bir şey sıkışmış araç çalışınca oradan kurtuluyor muş gibi, anlayamadım gitti.bu ses sürekli değil tabi 1-2 aydır var toplam 5 veya 6 defa oldu.sizlere danışmak istedim nedir necidir.aracım 2010 mazda3 hb touring manuel vites benzinli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Marş dinamosu olabilir, volandan olabilir, sesi duymadığımız için tahmin etmek çok zor, sadece ilk çalıştırmada aktif olan ekipmanları kontrol etmek gerek, araç çalıştıktan sonra elin kontakta fazla durmuyor değilmi, ??? eğer durursa dinamo dişlisi volana çarpar, sesin zamanını tam tabir et, yani marşa basıp çalışıp kontağı bıraktığın andamı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Marş dinamosu olabilir, volandan olabilir, sesi duymadığımız için tahmin etmek çok zor, sadece ilk çalıştırmada aktif olan ekipmanları kontrol etmek gerek, araç çalıştıktan sonra elin kontakta fazla durmuyor değilmi, ??? eğer durursa dinamo dişlisi volana çarpar, sesin zamanını tam tabir et, yani marşa basıp çalışıp kontağı bıraktığın andamı oluyor.

Marş'a basıp aracın çalışması ile bırakmam bir oluyor, onda sıkıntım olmadığını düşünüyorum.bu ses gelme olayı sürekli değil arada sırada geliyor. ses geldikten sonra stop edip tekrar çalıştırıyorum sonrasında ses gelmiyor.evet marşa basıp çalıştıktan sonra kontağı bıraktığım anda geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanki marş ile alakalı bir ses gibi geldi bana da çünkü o anda ses çıkarabilecek tek şey o. Sonrasında ses gelmemesi de bu kanıyı güçlendiriyor. Bir şeyler yerine oturuyor ve sonrasında ses gelmiyor gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her çalıştırdığınızda mı yapıyor bu sesi? Eğer sadece kalkışta ise, el freni çeikili parktan sonra, sabah kalkışta geliyorsa, frenler yapışıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gecen hafta bakım için servise gittiğimde sordum baktılar ama bir şey bulamadılar.Fren balatalarından olmayacağını düşünüyorum.o yüzden oluyorsa da şu andan sonra olmaz herhalde bütün balataları ve diskleri değiştirdim.takozlarda da sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sanırım ABS kontrolü aracı çalıştırıp çok düşük hızda Toyotalarda küt diye bir ses gelir ABS Kendini kontrol ediyor sanırım durum sizdede böyle olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...