Jump to content

Arabada dinlediğiniz radyolar ve müzikler

GökayT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

6 hafızalı radyonun hafızasında sırasıyla;

1. Power FM

2. Fenomen

3. Number One

4. Virgin Fm

5. Power Türk

6. Radyo D

Hafıza dışında Number One Türk, Radyoda birşey bulamazsam telefonun hafızasına yüklediğim yabancı elektronik ve kaliteli Dj'lerin yapmış olduğu türk,yabancı remix şarkılarla, klüp havasında kopa kopa gidiyorum genelde .  ;D  8).

Sizin hafızada ki radyolarınız hangileri ve araba da neler dinliyorsunuz ?  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sabahları Metro FM (kadirle pascal) süper :D Onun dışında; Show radyo, Power FM, SlowTürk

İsteyipte dinleyemediklerim; Joy FM , Voyage FM :( Malasef burada yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek başıma olunca Rock FM

Hanım olunca PowerTürk

Sadece çocuklar olursa PAL Station veya Power FM ( çocukların ilginç bir yabancı müzik talebi mevcut :D )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Best Fm "Serdar yayında" ve "Gazoz ağacı" (cem arslan) , Trt nağme.

Cd ve harici olarakda Barış mançonun bilimum albümleri, Mithat Körler ve 80 ve 90 ların yabancı hitleri (yeke ke, komançero, la isla bonita vs.) :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yekeke :D Gittim 90 lara :D Sen kesin Lacha te me Cantare de dinliyorsundur :D

Olmaz mı abi. :D, sonra MFÖ ali desidero falan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eşimle uzun yolculuk yapmıyorsam genelde radyo dinlemem, kendime özel bir cd yaparım, %90 yabancı, %10 yerli, genelde 90'lar ve 2000 lerin başı ağırlıklı olmak üzere, house , techno, r&b ortaya karışık :)

Ama ağırlıklı olarak

tarzında olur ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi Rock'çıymış öğrenmiş olduk bahaneyle :) .

Bende lisede ve üniversitede metalci diye tabir edilen siyah giyinen, pantolon zinciri takan biriydim, son 1 yıldır elektronik müziğe geçtim bende anlamadım kendimi :D .

Herkes çok güzel şeyler yazmış :) , İlhan abi ağırbaşlı tarzını göstermiş.

Ama Kürşad abi La isla bonita, Komançero ve Ye keke ile kesinlikle 1 numara :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hangi müziği seviyorum anlayamadım :) Ankarada şehir içinde genelde joy türk dinliyorum. Uzun yolda cd dinliyorum onlarda

1-90 ların sarkilari(serserim, deli mavi vs..)

2-90 ve 2000 lerden oluşan yabancı şarkılar( modern talking, don't speak, la is la bonita vs...)

3- Sezen Aksu cd si

4-Barış Manço cd si

5-Günümüzde ki popüler şarkılar

Tupac cd si niye yapmamisim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zamanlar tabi ne mp3 var ne cep telefonu , üniversite yıllarında (90 - 95) belinde sürekli walkman ile gezen bir tiptim. O walkmanim hala duruyor. Düşünsene kaseti çıkartmadan diğer tarafı çalan ve kablodan kumandalı. Sonraki şarkıyı bile buluyor :D.

O dönemde de hep rock müzik dinlerdim. Metallica, Dire Straits, Skid Row, Pink Floyd, Def Leppard vs. Ama diğer müzikleri de hiç reddetmedim. Mesela Ahmet Kaya da çok dinlerdim, hala da dinlerim ama bir Sıla koleksiyonum da vardır. Velhasılı hoşuma hiden herşeyi dinliyorum tek sıkıntı bir mp3 cd si yapmayacak kadar üşengecim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimalle en son 91 doğumlular falan Walkman kullanmışlardır. Yeni nesil gençler walkmani mp3 çalan bir alet veya telefonda ki bir uygulamanın adı olarak biliyor.

Kaseti çıkartmadan diğer tarafıda çalabilmesi, kablodan kontrol,diğer şarkıya geçme falan opsiyon listesinin en üstü full dolu makina demek .  :)

Benim Sony Walkman de "Mega Bass" düğmesi, 2 kademeli AVLS ses iyileştirme fonsiyonu, şarjlı pil için adaptör girişi, stereo düğmesi varmış, şimdi çekmeceden buldum baktım :D

Sony Cd Walkman aldığım gün heyecandan uyuyamamıştım :D, cd çalar+radyo+dijital ekran+ sarsıntıdan etkilenmeyen okuyucu+30 istasyon hafızası teknoloji harikasıydı o günler için. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, kaset ve CD walkmanler yavaş yavaş işe yaramaz hale gelmeye başlayınca SONY ilk çıkarttığı cep telefonlarına Walkman logosu koymaya başladı. Sonra da zaten walkman ismi unutuldu gitti.

Devlet o zamanlar 3 ayda bir para verirdi. Tabii onları sonradan topluca aldı o ayrı ama o paraların bir kısmı hep bu walkmanlere gitti.

Buldum benin walkmanin resmini :D

1562067-walkman-sony-mega-bass-cassette-player-0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oooooo en üst seviye walkman bu :)

benim ki daha fakir işiydi...

kaset çıkarmadan diğer tarafı çalması uç nokta

kaseti sararken pil bitmesin diye kaseti çıkartıp kurşun kalem ile sarardım ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Walkman halen duruyor ve çalışıyor. :) O dönemin en iyilerindendi diyebilirim. Suya, toza şoka dayanıklı. Titreşimli kulaklıkları vardı.

9pM8B8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, kaset ve CD walkmanler yavaş yavaş işe yaramaz hale gelmeye başlayınca SONY ilk çıkarttığı cep telefonlarına Walkman logosu koymaya başladı. Sonra da zaten walkman ismi unutuldu gitti.

Devlet o zamanlar 3 ayda bir para verirdi. Tabii onları sonradan topluca aldı o ayrı ama o paraların bir kısmı hep bu walkmanlere gitti.

Buldum benin walkmanin resmini :D

1562067-walkman-sony-mega-bass-cassette-player-0.jpg

büyük nostalji oldu bana hocam. bu walkmanin aynindan bende de vardi. donemin top nokrasiydi sanirim. bu walkmani alan zirvede bırakmıştır. inceliği dolayısıyla kalem pil almazdı da harici alırdı. kendine ait özel pili vardı. gerçi şimdi bilemedim bunun bi üstü var mı.. sanki bendeki daha incr gibiydi.. ondan sinra walkman üretimi durdu galiba.. mp3 playerlar çıktı ama onlar da kocamandı birkaç mb..

---

şimdi buldum. bu wm-gx 614 bendeki wm-gx 654 idi

hey gidi günler:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...