Jump to content

Arabada dinlediğiniz radyolar ve müzikler

GökayT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

7 yıldır araba kullanıyorum fakat bir özelliğimi yeni fark ettim;  şehir içinde veya az sıkışık trafikte giderken club tarzı, bol basslı remixli, hareketli şarkılar dinlemek psikolojik olarak davranışlarımı etkiliyor ve gereksiz aksiyonlara gereksiz tehlikeli geçişler yapmama sebep oluyor, müzikler ve sürüş tarzım arasındaki bağı daha yeni keşfettim.

Club tarzı, remixli, bol basslı hareketli şarkıları otoban' da, şehir dışında, boş yollarda dinlemeye başladım. 

Şehir içi ve trafik için; türkçe ve yabancı akustik şakılar, akustik coverlar, olgun remixler, oturaklı club müziklerinden oluşan sakin ama insanı sıkmayan güzel bir müzik listesi oluşturdum. 

Artık arkadaşlar veya ailem bindiği zaman gereksiz yere heyecanlanmıyorlar :D . Yapma, etme, oraya girme, çok yakın geçtin, oğlum yavaş, dikkat et, geçme, oğlum napıyosun şeklinde sözler duymuyorum artık hem ben rahat ettim hem yolcular, iyi oldu böyle.

Bu özelliğimi direksiyona geçtikten 7  yıl sonra, 25 yaşımda keşfetmiş olmam yavaş yavaş yaşlandığım ve ağırlaştığımın habercisimidir bilmiyorum ama  (şehir içi ve trafik) için ayrı (otoban, şehir dışı, boş yollar) için ayrı bir dinleme listesi oluşturun, herkese tavsiye ederim.   :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 yıldır araba kullanıyorum fakat bir özelliğimi yeni fark ettim;  şehir içinde veya az sıkışık trafikte giderken club tarzı, bol basslı remixli, hareketli şarkılar dinlemek psikolojik olarak davranışlarımı etkiliyor ve gereksiz aksiyonlara gereksiz tehlikeli geçişler yapmama sebep oluyor, müzikler ve sürüş tarzım arasındaki bağı daha yeni keşfettim.

Club tarzı, remixli, bol basslı hareketli şarkıları otoban' da, şehir dışında, boş yollarda dinlemeye başladım. 

Şehir içi ve trafik için; türkçe ve yabancı akustik şakılar, akustik coverlar, olgun remixler, oturaklı club müziklerinden oluşan sakin ama insanı sıkmayan güzel bir müzik listesi oluşturdum. 

Artık arkadaşlar veya ailem bindiği zaman gereksiz yere heyecanlanmıyorlar :D . Yapma, etme, oraya girme, çok yakın geçtin, oğlum yavaş, dikkat et, geçme, oğlum napıyosun şeklinde sözler duymuyorum artık hem ben rahat ettim hem yolcular, iyi oldu böyle.

Bu özelliğimi direksiyona geçtikten 7  yıl sonra, 25 yaşımda keşfetmiş olmam yavaş yavaş yaşlandığım ve ağırlaştığımın habercisimidir bilmiyorum ama  (şehir içi ve trafik) için ayrı (otoban, şehir dışı, boş yollar) için ayrı bir dinleme listesi oluşturun, herkese tavsiye ederim.   :)

arabesk dinlemeyin derim tavsiye olarak. bir zamanlar arap şükrü albümüm vardı ve yolda kendimi bariyerlere girsem ne olur acaba derken buldum. müzik gerçekten etkiliyor şu aralar listemde c. Erçetin yalan şarkısı var 8-10 şarkıda bir çalıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Rusya'nın sesi radyosu RS FM. Arabada, evde, işte her yerde dinliyorum. Seçilen müzikler tam zevkime göre. Haberler kısa ve öz, objektif. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

Rusya'nın sesi radyosu RS FM

Rus mu ya? Frekans nedir abi?Hiç denk gelmedi bana :) Denk gelse bilirdim duyardım :D  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Ömer626 :

Rus mu ya? Frekans nedir abi?Hiç denk gelmedi bana :) Denk gelse bilirdim duyardım :D  

ne yazık ki konya'da karasal yayın yapmıyorlar henüz ömer. internetten dinliyoruz şu an ama yakında geliştirirler zannederim.

Şehirler Frekanslarımız
 İSTANBUL  106.4     
 ANKARA  93.9
 İZMİR   98.9 
 BURSA  106.4
 ANTALYA  90.7         
 MANAVGAT  90.6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabada hanım olmadığı zamanlar: Müslüm Baba,Hakkı Baba...hanım olursa eger yanımda demet akalın ve hande yener ağırlıklı...;(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı alalı 7 ay oldu daha bir kere bile açmadım neredeyse radyoyu :D Podcast, Mp3 ve Spotify dinliyorum sadece. Arada bir aklıma geliyor radyo açmak. Açıyorum radyoyu 2 dakika sonra reklamlar girince neden radyodan nefret ettiğimi hatırlayıp tekrar dönüyorum iPhone'a. Bu aralar Turkcell'in Fizy uygulamasına sardım. Turkcell kullanan arkadaşlar varsa tavsiye ederim bir şans versinler. Ses kalitesi, arşiv büyüklüğü ve hız muazzam. Sanki bütün parçalar telefonun içinde yüklüymüş gibi. Artı olarak ise eğer usb den bağladıysanız telefonu, albüm bilgileri ve albüm kapağı ekranda gözüküyor. Direksiyon üzerindeki tuşlardan şarkı değiştirme özelliğini de kullanabiliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genelde metro hits dinliyorum. Eğer kafama eserse kendi hazırladığım bir karma var. Aklıma gelenler adele, royskopp monument, mum toothwhels, linkin park, Türkçe olarak da ağırlıklı teoman şebnem ve nev dinlerim. Radyo sevmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla Konya'da adam gibi radyo yok işin özeti. Bir ara Capitol Radio bile vardı, şimdi Power FM'i bulamıyorum falan.

O yüzden zaman zaman internet ama çoğunlukla 16GB USB'den istediğim rock ve funk parçalar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sabahları işe giderken Show radyo 89.6 Nihat sırdar, Türkçe pop ağırlıklı şarkılar, usb den eski ağırlıklı yabancı pop dinliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...