Jump to content

Bir Ralli Efsanesi Mazda 323gtx.....

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir ralli efsanesi.. Mazda 323 gtx.. 1986,yılında ilk çıktığında en yakın rakibinden yarı yarıya düşük fiyata sahipti.. ralli için hazırlandığında hiçkimse ondan bırakın şampiyonluğu zafer dahi beklemiyordu..hatta bir takım uzmanlar yarışı tamamlayamayacağını düşünüyordu.. ama Mazda mühendisleri herkesi şaşırttı.. 1597 cclik motora turbo uygulamasıyla 268 hp lik güç elde ettiler.. 6 ileri kısa oranlı şanzımanı ve 980 kg ağırlığıyla bu muhteşem otomobil çağını aşmıştı.. 0 dan 100 km ye 5.9 sn de ulaşıyordu.. ilk sezonunda elde ettiği dünya 3.lüğü ödülü oldu 1987 yılında ise zorlu rakipleri lancia,mitsubishi gibi markaları geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı elde ettiği rekorlar şaşırtıcıydı..88 ve 89 sezonunda da şampiyonluğa ulaştı..ve finlandiya ralisinde elde ettği zıplama rekoru şu an hala kırılamadı..

allen11mg7.jpg

rally11kb3.jpg

gtr2jump1vm0.jpg

gtx11wu9.jpg

lund941vh7.jpg

mazda1xf9.gif

vass1fc4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest uyumsuzelement

Mazda nın ralli takımı olduğunu bilmiyodum.iyiymiş yaa

bende şimdi ögrendim le mans yarışları falan biliodumda ralli yeni gördüm
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rallici Ercan Kazaz bir dönem bu arabayla yarışıp, kendi sınıfında birinci olmuştu. Bir iki arabayı da parçalamıştı sanırım. Yalnız ben bu Türkiye rallilerindeki sınıf olayını bir türlü anlayamıyorum. Her yarışçı bi şekilde bi sınıfta dereceye giriyo :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Rallici Ercan Kazaz bir dönem bu arabayla yarışıp, kendi sınıfında birinci olmuştu. Bir iki arabayı da parçalamıştı sanırım. Yalnız ben bu Türkiye rallilerindeki sınıf olayını bir türlü anlayamıyorum. Her yarışçı bi şekilde bi sınıfta dereceye giriyo :D

sistem olarak karışık ama sanırım genel klasman sıralaması en önemli sıralama olması gerek ben öyle biliyorum en azından :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13.000 tl ye yıllarca sahibindende ilanı durdu.adam sattıda mı kaldırdı yoksa bıktıda mı bilmiyorum ama orda da efsane olmuş olabilir...

digeride hala duruyor ve sahibi bıkmadan 20.000TL istiyor çok fazla olmasa fiyatı çoktan satmıştı, türkiyede tek diye de 2katı fiyat ödemek gibi bi alım yapmak saçma olur bence
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • 9 ay sonra ...

Tr de şuan mevcut olan ve sahibindendeki 2 aracıda siyahıda beyazıda alan şahıs bizzat arkadaşım. Beyaz olanı geçenlerde alıyordum ditekten döndü valla lantisime kıyamadım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir x sitesinde yıllar öncesinde açtığım konu, virgülüne kadar benim yazım vay be duygulandım..

Ey gidi günler fırtına gibi eserdik oralarda o zamanlar :)

Bu arada bir hatayı düzeltiyim,bir önceki postta benim bahaettiğim araç gtx değil gta dı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...