Jump to content

Performans çift egzoz konusunda yardım

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar oldum olası çift eksoz hoşuma gitmiştir ve bu hafta sonu denk geldi yaptırmaya karar verdim gittim konuştum,simdi

1-çift çıkışlı ömür boyu ve 5 beygir garantili imiş 3000 devirden sonra devreye girermiş ben anlamam vs.vs. reklamı yapıldı takacak eksozcu yamuk yapacak biri değil,fiata 550 ytl dedi elimde kaldı satamadım sana 400 e takarım dedi,ikide uçla birlikte 500 ytl yi buluyor.

2-gereksiz bu kadar masrafa diyerek mevcut eksozdan bilindiği gibi çatalla sağdan ikinciyi çıkarırsa paslanmaz oval iki uç 35x2=70 ytl ve 30 ytl işçilik ve boru vs.100 ytl

siz olsanız hangisini yaptırırdınız bana maddi olarak ikinci cazip geldi ama yinede sizlerin benim için değerli olan fikirlerini ve önerilerini duymak istiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Mücahit

14

• 47erdem47

17

• X-Pace

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar oldum olası çift eksoz hoşuma gitmiştir ve bu hafta sonu denk geldi yaptırmaya karar verdim gittim konuştum,simdi

1-çift çıkışlı ömür boyu ve 5 beygir garantili imiş 3000 devirden sonra devreye girermiş ben anlamam vs.vs. reklamı yapıldı takacak eksozcu yamuk yapacak biri değil,fiata 550 ytl dedi elimde kaldı satamadım sana 400 e takarım dedi,ikide uçla birlikte 500 ytl yi buluyor.

2-gereksiz bu kadar masrafa diyerek mevcut eksozdan bilindiği gibi çatalla sağdan ikinciyi çıkarırsa paslanmaz oval iki uç 35x2=70 ytl ve 30 ytl işçilik ve boru vs.100 ytl

siz olsanız hangisini yaptırırdınız bana maddi olarak ikinci cazip geldi ama yinede sizlerin benim için değerli olan fikirlerini ve önerilerini duymak istiyorum..

5 beygir iyi bi rakam sadece eksozdan birde bu yakıtı ne kadar artıracak ve ne kadar gürültü yapacak o da önemli
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıtı geçtik zaten gireceği kadar giriyor alıştık  :D seste 3000 devirden sonra devreye girer ve kesinlikle beğeneceğin bastıkca basasın gelecek bir ses çıkacak dedi kendileri  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Yakıtı geçtik zaten gireceği kadar giriyor alıştık  :D seste 3000 devirden sonra devreye girer ve kesinlikle beğeneceğin bastıkca basasın gelecek bir ses çıkacak dedi kendileri  :)

abi onlar hep öle derde genelde tofaş vari bi ses cıkar bende yakarım arabayı bende düşünüomda çift eksoz olayını
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman 2. seçeneği değerlendirmek mantıklı oluyor ve çeki demirini kesmeden hallederim dedi bir pazar gidecekmişim yanına bu aceleye gelmez sakin sakin severek yapılacak dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

O zaman 2. seçeneği değerlendirmek mantıklı oluyor ve çeki demirini kesmeden hallederim dedi bir pazar gidecekmişim yanına bu aceleye gelmez sakin sakin severek yapılacak dedi

dur sen benim sözümle vazgecmede hemen yaptıran arkadaş varsa belki tavsiye eder
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen bir astrada gördüm.Çift egsoz fakat ikinci olan yalandandı.Biri dumandan dolayı kirlenmiş,ikincisi tertemizdi.Öyle olunca çok kötü duruyor.Yapıldımı ikisindende eksoz dumanı çıkacak şekilde yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın Murat benim 2. seçenekte söylediğimde her ikisindende çıkacak duman çatalla bağlanacak,benim öğrenmek istediğim performans eksoza gerek varmı verilen paraya değermi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Haklısın Murat benim 2. seçenekte söylediğimde her ikisindende çıkacak duman çatalla bağlanacak,benim öğrenmek istediğim performans eksoza gerek varmı verilen paraya değermi acaba

abi 5 bg az bi rakam deil  seside güzelse deger
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basbaya bir arka susturucu,birde yandan çıkışı var yani çift çıkışlı olması için,içinde ne varsa artık  :) 5 tane beygir girecek kadarda değildi ama  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya abicim 5 hp okadar kolaymı sadece son susturucudan alasın stndrdı 41 lık gelip sonda 51 edoncek muhtemelen boru capı genişledii noktada turblans yaratıp performansı kesebilir ble ancak cıkıcak ses piskolojık olarak arabanın gittiini dusundurucek ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adam uzman yaaa

Rabbim Mehmet Amirimi Arabalara tuning yapsın diye yaratmış yaww Maşallah Maşallah  :D :D

Çift Eksoz benim de hoşuma gidiyor.. bence yolda giderken arabalara bakıyorum da çoğu arabaya güzel yakışır diye tahmin ediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çift eksoz iyi güzelde bizim3lerin sedan ya da hb farketmez, sport olmayan arka tamponları biraz kısa kalıyo bu iş için kanımca bide köşeli değil baya bi oval tamponun altı.. yandan bakıldıgında eksoz ucunun gerisine kadar yani ince boruya geçişin oldugu yere kadar gözükme ihtimali büyük bence.. gerçi Murat ın sedanında gözü ısıran bi yanlış yok, aksine canavar gibi gözüküyo arac :nazar: ama iyi ayarlanması gereken bi durum sanırsam.. birden çap olarak cok daha geniş olan eksoz ucundan içteki ince boruya gecişin yandan bakıldıgında belli olması şahsen benim hiç istemeyecegim bi durum.. o yüzden sport tamponlarda daha cuk oturuyo bu cift eksoz mevzuu kanımca..

bizimkilerde yani sport tamponlu olan guzularda da şöle bi sorun tespit ettim.. sol eksozun sol ve sag eksozun sağ tarafları daha dorusu eksozların dıs tarafları içeri taraflarına göre cok daha fazla acıkta kalıyor.. plakalıga taraf olan iç kesimler tampona sıfırken dıs tarafları bi 7-8 cm bosta kalıyor.. sport olmayan tamponlardakine benzer bi durum ama belki biraz daha iyimser olabilirim sport tamponlular için.. bahsettiğim bu eksikliği daha dorusu yanlısı gidermek adınada benim zırto ya çift eksoz yapcagım zaman eksozların uclarını gövdeye paralel, yani tamponun hatlarında kestirip ona göre şekik vermeyi düsünüyorum.. gözünüzde canlandırabilmeniz için yeni civic hb in eksozlar gibi de diyebiliriz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yorumda benden Müco.Yaptır  ;) Egzosun markası varmı.?Çok abartı bir ses yok ise yani hoş tok ses yaptır.(Tecrübe ile sabittir.) en azından arabaya bindiğini hissediyorsun tabi zevk meselesi.Uçlara gelince İrfanın dediği gibi kısa olmamasına dikkat et ve en azından 15 cm uzunluk ve oval olanları öneririm.Performas egzosu ise 5 bg olmasa bile 2-3 bg alırsın çünkü gazın daha rahat dışarı atmasını sağlıyor.Çekme demiri fazla kafana takma.Sonuçta sen yolda kalır isen önemli olan seni çekebilmeleleri.Sen milleti mi çekecen. ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bir yorumda benden Müco.Yaptır  ;) Egzosun markası varmı.?Çok abartı bir ses yok ise yani hoş tok ses yaptır.(Tecrübe ile sabittir.) en azından arabaya bindiğini hissediyorsun tabi zevk meselesi.Uçlara gelince İrfanın dediği gibi kısa olmamasına dikkat et ve en azından 15 cm uzunluk ve oval olanları öneririm.Performas egzosu ise 5 bg olmasa bile 2-3 bg alırsın çünkü gazın daha rahat dışarı atmasını sağlıyor.Çekme demiri fazla kafana takma.Sonuçta sen yolda kalır isen önemli olan seni çekebilmeleleri.Sen milleti mi çekecen. ;D

zaten at arac bence baska bişeyi cekmemeli
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...