Jump to content

Bozuk Zeminde Virajda Direksiyondan Gelen Tak Sesi (Video Eklendi)

CaRaBeeN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 94
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

13

• Murat b

7

• CaRaBeeN

7

Selamlar, oncelikle ilginize tesekkur ederim, lastiklerim 215/60/R16..Rot balans a da soktum arabayi bir problem goremediler. Bu gelen ses daha cok sanki sol on konsolun altindan veya direksiyonun altindan geliyor gibi.

Tesekkurler.

Lastik ölçülerin ne.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar, sizin belirtmis oldugunuz problem benim aracta da var, ilk dediler saga fazla donuyor lastik rot baslari carpiyor, rot balans yaptirdim olmadi, en son silecek kutusu gevsemis dediler onuda sabitledirler fakat ses hala devam ediyor. Hala bir cozum bulunamadi degil mi bu probleme?

Tesekkurler.

yeni basladı bende

ilk götürdügümde ses yapmadı gecen gittigimde duydular lakin bulamadılar sürüş güvenliği acısından bi sorun yok dediler ama uyuz olmaya basladım ben sagını solunu sıktılar biraz azaldı gibi ama hala var çözen olursa haberleşek :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer bir durum da bende vardı, bende direksiyondan geldiğini düşünüyordum, serviste baktılar, biraz da lok lok sesten şüphe ile ön sol amortisör değiştir garantiden... Artık duymuyorum derken, otoparkta keskin sağa dönüşlerde tırtık filan denk gelirse lastiğe hafif oluyor sanki... Amortisöre de bağlı olabilir ancak bana sanki direksiyon milinden kaynaklanıyor gibi geldi... daha önce de olmuştu, Teber usta sanırım yağlamıştı uzun bür süre hissetmemiştim... keseriz sorun değil demişti en son konuştumuzda da... Direksiyon milinin birleşim noktaları(ahni katlanma yeri gibi olan) bir yağlatın bir daha bakın isterseniz, yanıltmayayım ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi icin tesekkurler, banada ses direksiyon mili baglanti yerinden veya direksiyon kutusundan gibi geliyor, en kisa zamanda gidip yaglaticam.  Degerli paylasimlariniz icin tekrar tesekkurler.

Benzer bir durum da bende vardı, bende direksiyondan geldiğini düşünüyordum, serviste baktılar, biraz da lok lok sesten şüphe ile ön sol amortisör değiştir garantiden... Artık duymuyorum derken, otoparkta keskin sağa dönüşlerde tırtık filan denk gelirse lastiğe hafif oluyor sanki... Amortisöre de bağlı olabilir ancak bana sanki direksiyon milinden kaynaklanıyor gibi geldi... daha önce de olmuştu, Teber usta sanırım yağlamıştı uzun bür süre hissetmemiştim... keseriz sorun değil demişti en son konuştumuzda da... Direksiyon milinin birleşim noktaları(ahni katlanma yeri gibi olan) bir yağlatın bir daha bakın isterseniz, yanıltmayayım ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 yıl sonra ...

Şu konuyu hortlatayım çok fazla uyumuş. :D :D :D  HORT :D

Bu ses benim BL kasada da çıkmaya başladı. Şimdilik uzun yolda duymadım yalnız evime gelen yol mıcırlı ve yol bozuk. Bir noktada direksiyonu sola kırdığım gibi tümsek var, o noktadan geçerken bir tıkırtı geliyor. Sanki direksiyon gibi geliyor ama şimdi bu yorumları okuyunca ne yapacağımı bilemedim. Ustaya götürsem sesi duyuramam. 

Direksiyon yağlansa neresi yağlanacak? Takozdan bahsedilmiş, hangi takoz? Amortisör takozu mu? Ses direksiyonun altı hizasından geldiğinden amortisör de olabilir yorumlarda denildiği gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sesin çözümü yok. arkadaşlar..fakat bir arıza da değil...zira ilk mazda 3 ümüzden 140 bin km dir ses aynı şekilde geliyor..artma ya da azalma yok..direksiyon milinin mafsalını yağlayarak sesi yumuşatıyorlar ama geçmiyor....ikinci nesilde bu ses giderilmiş durumda...tasarım kaynaklı bir sorun gibi duruyor...boşuna para harcamayın derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sesin çözümü yok. arkadaşlar..fakat bir arıza da değil...zira ilk mazda 3 ümüzden 140 bin km dir ses aynı şekilde geliyor..artma ya da azalma yok..direksiyon milinin mafsalını yağlayarak sesi yumuşatıyorlar ama geçmiyor....ikinci nesilde bu ses giderilmiş durumda...tasarım kaynaklı bir sorun gibi duruyor...boşuna para harcamayın derim...

Sizin şimdiki aracınızda ses yok değil mi hocam? Benimki de 2. nesil de geliyor ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.nesil de ses yok makyajlı kasa mazda3 de var onda da ses yok...sesin sebebi tabiki var...ama bir arıza değil. Nasıl anlatayım direksiyon mili ve direksiyon kutusunun masalı çok sıkı bir yapıda değil. Sanki boşluk var gibi...ses o yüzden geliyor.ama üretimle ilgili...sonra düzeltmesi yapılmış. ..sokup bakmıştım vaktinde...parçada iyileştirilmesi yapılması gerekiyor denmisti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...