Jump to content

Chery Sağlamlık testi:) By Erman

cerman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Demin Beşiktaş ATV binasının ordaki Mermer Mazda nın önünden geçerken hadi dedim bi üğrimda biraz cene çalim, hemde şü kaskoyu yatırim dedim ve direksiyonu mermer lere doğru kırdım, arabayı park ettim, içeri girdim fln benim tanıdık müşteri temsilcim olan beyle selamlaşıp, başladık muhabbete, nbr nasılsınız fln derkene gözüme 2006 model Chery lerde kaldı. dedim hayırlı olsun gelmiş yeni araçlar, evet dedi geldi ama satışa eylül ayında fln başlanacak dedi.. Peki dedim fiyatları ne şu an için ortalama en düşük model 22 ile 24 bin ytl arası olacak dedi, bende o sırada izin isteyip Rav4 e benzeyen aracı görüp şünun bi içine bakabilirmiyim dedim. Adam tabi neden olmasın dedi verdi izni, neyse açtım kapıyı oturdum içine, ilk başta bi farkettim, Leş gibi plastik kokuyo. sonra arabanın parkları yakıyom bi taraftanda gözlerine bakıyom, sanjımanı, debriyajı fln kurcalarken bir anda elim tavanda dikiz aynasının üstünde duran gözlük kutusuna gitti elim, kapağı bi açtım, (açmaz olaydım) açar açmaz kapak yere düştü.. :2funny:

dedim Allah yandık, derken bi taraftan etrafa bakıyorum biri gördümü diye, neyseki allahtan biri görmedi o sırada kapağı bi taraftan yerine takmaya çalışıyom bi taraftanda etrafı kolluyom, bir süre sonra dedim olmicak bu herhalde derken kapağı aldım torbidoya attım :) sonra benim tanıdık müşteri temsilcisine dedim tepeden bi kapak düştü onu torpidoya koydum dedim, oda gözlük kapağımı dedi evet, dedim:) müşteri temsilciside o zaten öyleydi dedi, gelirken kırık olarak gelmişti dedi:) )Koptum) :2funny: :2funny:

:) bende alala hayret dedim :) yane anlicağınız Chery sağlamlık testinden %10 üzerinden 0 verdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

:D Allah alana akıl fikir versin. Bir de arkasından dua edecek hayırlı akrabalar :D

ucuz diye alan adam çok olacak bence Allah alanların şerrinden bizleri korusun
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim Ölecek zaman değil.. Herzaman Allahı hatırlamak lazım O0

Bu arada çinli Chery nin işi biraz zor bu ön yargı ile  :) Adı çıkacağına canı çıksın  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence biraz acımasız davranılıyo o arabanın çeri midir nedir o olduğuna bile emin değilim yani şuan satılacak olan model o model değildir heralde bu adamlar aptalmı ki öyle bir arabayı piyasaya sürsünler. Tamam ucuz araba vasatın altında bi işçilik çinlileri bende sevmem ama böyle bir arabayı piyasaya çıkarıcak kadar aptal olduklarına ihtimal vermiyorum çünkü araba almayı kafasına koymuş birinin mutlaka belli bir bütçesi vardır ve başka sıkıntısı yoktur ki araba alıyodur. bu durumda kim parasıyla canını da vermek ister? hiç kimse tabi e bunu ben düşünebiliyosam Allahın çinliside haydi haydi düşünüyodur.

Not: Çinli mercedes yapsa dönüp almam bu meselenin bambaşka bi yönü ::D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bence biraz acımasız davranılıyo o arabanın çeri midir nedir o olduğuna bile emin değilim yani şuan satılacak olan model o model değildir heralde bu adamlar aptalmı ki öyle bir arabayı piyasaya sürsünler. Tamam ucuz araba vasatın altında bi işçilik çinlileri bende sevmem ama böyle bir arabayı piyasaya çıkarıcak kadar aptal olduklarına ihtimal vermiyorum çünkü araba almayı kafasına koymuş birinin mutlaka belli bir bütçesi vardır ve başka sıkıntısı yoktur ki araba alıyodur. bu durumda kim parasıyla canını da vermek ister? hiç kimse tabi e bunu ben düşünebiliyosam Allahın çinliside haydi haydi düşünüyodur.

Not: Çinli mercedes yapsa dönüp almam bu meselenin bambaşka bi yönü ::D

iyi demişsinde ahmetim  yemeyip içmeyip sırf araba sevdalıları olup para biriktiren bi kesim var onlara ilaç gibi gelecektir ve türk insanının bize bişey olmaz mantıgı devam ettiği sürece yollarda cok görecegiz gibi geliyor bu araclardan bence tofaş gençliği cherry e gecip modifiye olayına girecek...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de öyle olacağını tahmin ediyorum. Bir arabaya 40.000 YTL vereceğime alır Chery yi üzerine de bir güzel modifiye yaparım diyecek ama güvenliğini hiç düşünmeyecek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ben de öyle olacağını tahmin ediyorum. Bir arabaya 40.000 YTL vereceğime alır Chery yi üzerine de bir güzel modifiye yaparım diyecek ama güvenliğini hiç düşünmeyecek..

tofaşa binen adam için çok fazla farkedecegini sanmıyorum güvenlik mevzusunun tofastan sonra klimalı vs li araba ona süper gelecektir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çin'de parayı basarsan gayet kaliteli mal da alabiliyosun Ahmet, zaten"kaliteli" markalar ve mallar da artık Çin'de üretiliyor. Tek olay senin vermeye razı olduğun para. Ha bi de şu var, gerçi Çin'in rotası bu değil ama her yönden Mercedes kalitesindeki bi aracı isteseler Mercedes'in 3/4'ü fiyatına satarlar. (Aslında en az yarı fiyatına da satar ama neyse)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat Abi Çin malı değil de Alman, İtalyan, Fransız malı olarak görülen şeyleri açıkliim biraz, bizim sektörde bu olay çok olduğu için biraz bilgim var.

Bir malın üstüne "Made in Bilmemnere" yazabilmek için o malın üretim maliyetinin en az %51'inin Bilmemnere'de ödenmiş olması lazım. Bizim sektörden örnek vereyim, bi çok meşhur marka (hatta hemen hemen hepsi bile diyebilirim) gözlük çerçevelerini Çin'de ürettirip demonte vaziyette Fransa'ya, İtalya'ya, veya hangi ülkeyse oraya getirtiyor. Tabi bu haliyle maliyeti oldukça düşük. İtalya'da bunları monte eden (monte etmek derken 2 tane vida sıkmaktan bahsediyorum) elemanın aylık maaşı 5000 € olduğu için otomatik olarak maliyetin yarısı İtalya'da ödenmiş oluyor. Bu nedenle de "Made in Italy" denebiliyor bu mallara.

Ha Çin markalarından kalitesiyle ön plana çıkmış bi firma yok çünkü stratejileri bu değil. Arkalarında inanılmaz büyük bir devlet desteği var ve bugüne kadar Çinli firmaların 2 seçenekleri vardı: Ya tamamiyle seri üretim ve dolayısıyla maliyet düşüklüğüne yoğunlaşmak, ya da yukarıda dediğim gibi ünlü markalara ucuz fason mal üretmek. Dolayısıyla da bu nedenden dolayı kaliteli Çin markası çıkmadı bugüne kadar.

Ama mesela şöyle söyliim, en problemsiz otomobil markası Mazda, Japon teknolojisi filan diyoruz ama benim arabanın teybi Sanyo marka, Made in PRC... Eminim ki arabadaki bir çok başka komponent de Made in PRC'dir. Mazda'nın tek yaptığı şey çıkan ürünleri kendi kalite kontrolüne tabi tutması...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi not daha: Çinliler kendi kalitelerini de her geçen gün yükseltiyolar, bikaç sene içinde marka yaratmaya başlarlar diye tahmin ediyorum... Ama o zaman ABD ve Avrupa'nın bi şekilde Çin'e karşı bi harekette bulunması lazım çünkü artık ABD ve Avrupa'nın sadece "Kaliteli mal - yüksek fiyat" segmentinde bi şansı var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...