Jump to content

Egzozdan Atan Duman

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar geçen aracımı rot balansa götürdüm.usta araca bindi ve marşa bastı egzozdan birden duman attı.Bu acaba sadece benim araçta mı var yoksa herkeste var mı öle bi sorun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ eksik veya eskimiş olabilir.?Ama bazen olabilir kanımca içinde birikmiş ve basınçdan dolayı aniden dışarı pis kurumu atmış olabilir.Önemli olan devamlı yani yolda giderkende yapmaması bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ eksik veya eskimiş olabilir.?Ama bazen olabilir kanımca içinde birikmiş ve basınçdan dolayı aniden dışarı pis kurumu atmış olabilir.Önemli olan devamlı yani yolda giderkende yapmaması bence.

yok abi yolda yapmıyo.sadece bi süre geçtikten sonra ilk çalıştırmada yapıo.İkinci üçüncü çalıştırmada yapmıo öle bişe.Yağına da baktım tam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

takma kafanı ilk icinde kalan beklemiş olanbenzini yakıo kurumla atıo onu olmaması gerekir arac yeniyse ama bn giderken gazladıımda dewir 6-7 binlere geldiinde sinek ilaclama aracına donuo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben rengini goremedim ama arkamdan can 800000000k xenonlarıyla sise girmiş gibi oldu aynadan gordm

:D

tamam kesin yağ yakıosun :)

ama arkadaşın sorunu yağdan da enjektör işemesinden de olabilir... renk önemli????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de Volkanlar söylemişti, hiçbi duman filan yok ama motoru ilk çalıştırdığım anda sanki araba alkol yakıyomuş gibi bi koku geliyo... Gerçi benim gibi adamın arabasından da alkol yakmasından başka bişey beklemek abesle iştigal ama... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vay be demek bizde de kompozit bi yapı varmıs haberimiz yok :D ben de diyom bu koku nerden geliyo böle :D al işte herseyin mantıklı bi cevabı varmıs demek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ehehee :) bende komple düz boru var ortada çataldan ikiye ayrılıo 2x60mm lik ve 4çıkış ile sonlanıyor yani katalizör olmadığı için mis gibi benzin kokuo. öle aklıma iki tek atayım die bişi gelmio marşa basınca :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

way way way abim 60lık cekmıs bende buyutcem simdi boruyu bide gereksiz kıwrılmalar war onları duzlııcem :D 43 luk mu ne war 51lik yapcam40lık fiyatına :D silenta boru kullancam :D:Dpvc

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam kesin yağ yakıosun :)

ama arkadaşın sorunu yağdan da enjektör işemesinden de olabilir... renk önemli????

benim egzozdan çıkan renk siyah... yanlız öle 6000-7000 devirlerde duman falan atmıyo  :D sadece ilk çalıştırmada oluyo.Aracım 17000 de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bı sey yoktur o arabada ayarlarla ılgılı bır sıkıntıdır..nerde gorulmus mazdanın 17nınde duman attıgı...yada tersine cevırelım nerede gorulmus mazdaya 17bınde duman attırabılcek şoför :tey:

İşallah dediğin gibi ayarlardadır sorun.Neyse 5-6 gün sonra 20.000 km bakıma götürcem ayarları yaparlar artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kilometre ile orantılı olarak araçların sübap lastikleri sızdırmazlık özelliğini kaybetmeye başlar ve aracınızı stop ettikten sonra bir miktar yağ yanma odasına süzülür. ilk çalıştırmada bu yağ yakılarak dışarı atılır ve bu anda egzosttan mavi duman atılır ama fazla uzun sürmez ve egzost kuruyana kadar normal bir durum olan beyaz duman çıkabilir. bir süre sonra o duman da kesilir. bu motor bitmiş şeklinde yorum yapılıp rektefiye edilen veya segman atılan motorların belki de yarısından çoğunun sıkıntısı sadece sübap lastiklerinin tamamen deforme olmasıdır, motor konusunda kıt bilgisi olan biz kullanıcılar olarak da usta ne derse doğrudur diyerek gereksiz yere paralar harcamak durumunda bırakılıyoruz.

bu da ek bilgi olsun dedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...