Jump to content

Sönmeyen el freni lambası?

selimbilmez
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest uyumsuzelement

frene basınca elfrenı lambası yanıyor gaza basınca bır sure sonra sonuyor .bazen hiç sönuyor neden olabılır acaba?

fren balataların bitiyordur ya da el freni tam salmıyordur kendini bu durumda koku yapması gerekir...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fren balataların bitiyordur ya da el freni tam salmıyordur kendini bu durumda koku yapması gerekir...

Kesinlikle. Bende de aynı durum vardı, balatalara da baksan daha var gibi duruyordu ama değiştirince sorun bitti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

hidroliği tamamlayınca sondu ertesi gun yıne yandı sanırım hidrolik kacırıyor.ahhh ahh iş yerinde kacamıyorumkı tombaği göstermeye.

balatalara baktır bi istersen,balatalar bitince hidrolik azalmış gibi görünür yenisiyle degişince tekrar yükselir seviye gercekten kaçak yoksa  takviye yapma hidroliğe
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aldıgım arkadas balataları degıstırmıs degısım defterındede yazıyor ama arka sag lastıkten tırtıklı yollarda şıngırtı sesi gelıyor ama frene basıp yururken ses kesılıyor sanırım bır bosluk var hidrolık eksilmesıde ordan kaynaklanıyor olabılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eski 323'üme göre konuşuyorum: ön paneldeki ışıklandırmalara farklı farklı uyarı anlamları yüklenmiş. örneğin senin probleminde olduğu gibi hidrolik eksildiği zaman el freni ışığı hidrolik seviyesi düşmeye başladığında yanıp sönmeye başlıyor veya iyice eksildiyse sürekli yanmaya başlıyor. ama dediğim gibi önce göz kırparak yanar söner sonra sürekli yanmaya başlar. bence senin yapman gereken iki şey var; araba durduğu yerde fren pedalını sürekli olarak pompalayarak yerde bir hidrolik sızıntısı var mı? ikincisi ise hiç vakit geçirmeden bir frenciye gidip tüm fren sistemini kontrol ettirmek çünkü kesinlikle şakaya gelmeyecek bir problem bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla gıdıcem bır frencıye baktırcam ama parca lazım olursa dıye herhangı bır frencıye gıdemıyorum serviste bana uzak bıldıgınız tanıdıgınız umranıye yada bostancı sanayıde bır yer varsa yardımcı olursan sevınırım dostum.(parcası heryerde temın edılebılıyorsa bu aracın ,o zaman sorun yok) :) he bırde dıyebılırsınızkı amaann banamı sordun arabayı alırkende git nerede yaptırırsan yaptırda dıyebılırsınız o zamanda canınız saolsun der teşekkür ederim  :D)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla gıdıcem bır frencıye baktırcam ama parca lazım olursa dıye herhangı bır frencıye gıdemıyorum serviste bana uzak bıldıgınız tanıdıgınız umranıye yada bostancı sanayıde bır yer varsa yardımcı olursan sevınırım dostum.(parcası heryerde temın edılebılıyorsa bu aracın ,o zaman sorun yok) :) he bırde dıyebılırsınızkı amaann banamı sordun arabayı alırkende git nerede yaptırırsan yaptırda dıyebılırsınız o zamanda canınız saolsun der teşekkür ederim  :D)

bostancı sanayi sitesindeki İkiler Mazda Yetkili servisi var. Senin isteğin doğrultusunda yan sanayi parça da takabiliyorlar ama servis defterine "parça kendinden" şeklinde bir ibare ekliyorlar. Ayrıca iyi bir frenci de senin işini görebilir ve parça sıkıntısı yaşamazsın kolay kolay. Kartal sanayi sitesinde Sayar Oto (tel:0216.4886495) diye bir parçacı var, aradığın aramadığın tüm parçaları oradan bulabilirsin. Burada firma telefon numaraları verilebiliyor mu bilmiyorum ama mesaj editlenip numara silinirse özelden de gönderirim sana telefonunu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun büyük ihtimalle arka kaliperdendir.Aracın sağ ve sol lastiğin eğilip arkasına bir bakarsanız kaliperden yağ kaçırıp kaçırmadığını anlarsınız.Kaçırıyorsa kaliperin içindeki lastik contalar bozulmuştur.Yeni bir kaliper tamir takımı ile o lastikleri yeniletmeniz gerekir.Mazdayı bilen bir serviste yaptırırrsanız iyi olur. ;) Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

benim 323 ün bir ara devamlı fren ikaz lambası edvamlı yanıyordu.araştırdım ama balatalar,el freni butonu sağlamdı. İyice düşünmeye başladım neden olabilir diye...aklıma gelen ilk şey fren ikaz lambasının önce rampalara çıkarken yanıp sönmesi geldi...hidrolik yağ seviyeni baktım.minve max. arasında idi balki bir yerde kısa devre var dedim kendi kendime... sonra hidrolik yağ kutusuna gelen kabloları çıkardım ve sonra ikaz lambası normal çalışmaya başladı... bende petrolden hidrolik yağı aldım ve belkide bir çay bardağı anca kattım..sorun bitti....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ tamamlandığı halde ertesi gün tekrar lamba yanıyorsa, kaçak olma ihtimali yüksek şakaya gelmez en kısa zamanda gösterin.Aracın tekerleklerine iç taraftan bakın yağ kaçağı varmı görebiliyorsanız fotoyu çekip eklerseniz teşhis koyabilirim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...