Jump to content

Wankel Ustası

roadrunner
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tombağın şanzımanının toplanıldığı yer burası. Usta iyi usta. 17 dakikada şanzımanı parça pinçik etti. O RX-7yi de orada görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ah biraz tuzum kuru olsa alacam böyle bi alet ondan sonra zevkine göre yavaş yavaş yapacan hafta sonları biraz gazlamak için. :)Fiyatda uygunmuş temiz guzuya benziyor.Ben Volkanın yerinde olsam tanesi 500 yeteleye lastik alacağıma bunu alırım full body kit vs.zevkine göre yaparım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 6 ay sonra ...

ben cevat ustayı bizzat tanıyorum. kendısıyle 2 sene evvel 94 model rx-7 nın motorunu patlaktıktan sonra tanıstık. yetkılı servıs motora mudahale edemeyıp kendısını cağırdı. ve ınanılmaz bı ustalıkla motoru topladı. cidden cok yeteneklı bır usta. borada mutlaka cok ıyıdır ancak gozumlu gorduğum en ıyı usta cevat ustadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bora diye bahsettiğimiz kişi zaten bir yerde çalışan usta değil. Kendisi 3.kaptan olarak bir gemide görevli ama RX-7 sinin motorunu değiştirip turbo uygulayabilecek kadar bilgisi var. Biz o kadar dedik ona aç bir tükkan gezme böyle deniz derya diye ama ikna edemedik :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz o kadar dedik ona aç bir tükkan gezme böyle deniz derya diye ama ikna edemedik :)

burak bence dukkan acmaması isabetli bi karar çünkü servis verecek araç bulması oldukça zor. keşke olsada wankeldeki cevat tekelciliğini kaldırsa ancak kanımca çok zor işi yapması.

wankele turbo uygulaması çok zor bisey değil. Bolt-on kits var. hatta şuanda TRde 2 tane turbolu RX-8 var.  bu aaraçlar maslakta yapıldı. tekini bizzat gördüm ancak 2.si canlı görmek kısmet olmadı.

Cevat ustanın kişiliğine gelince bende semaviye katılıyorum biraz farklı biri. ancak yaptığı işin hakkını veren biridir. Birçok servis özellikle RX-7 ler için onun kapısını çok çalmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...

arkadaslar  benım kısılıgım  yorumlardakı tepkılere karsıdır    evet bora ve bora gıbı bır arkadasımız ızmır de var yanlız bunlar wankelı yapalım  dıye urstılar amam basarılı olamadılar yardımcı oldum her ikisine  bora kardesımız kople motor  takmaktan yana tercıh etti  ızmırdekı arkadasımızda motoru mazda 929  takarak  aracına bınıyorlar zamanın da 1993 yıllarında wankelı yapmak ıcın urasan cok insan oldu  bursadan ızmırde    suan urasan bırısıdahavar  denızlıde  yardımcı odugum yanlız normal motor bılgılerıyle bu motoru toplarsınız  yanlız  calıstıramazsınız  benım cocuklugum vwankelle gectı ayrıca  makıne muhendısı hocalarımdan bu konu hakkında teknık deslekle beslendım  ustume usta yok demıyorum dememde  herkezın marmak ızı aynı degıl  benımde ustalıgım herkez gıbı degıl

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 yıl sonra ...

slm. her yiğidin yoğurt yeme şekli farklıdır. önemli olan netice,yapılan iş bilimsel olarak yapılıyor ve randıman alınıyorsa olay bitmiştir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eylül 2008'de açılan RX-7 ilanının Ocak 2009'daki ekran görüntüsü (resim boyutu:338KB) sayfadaki sadeliğe dikkat. ayrıca henüz komisyoncuların Internette olmadığı dönemler, gerçekten Sahibinden .) Araçta gereksiz bir body kit yapmış ve katlanır farları gereksiz yere ve kötü şekilde düzlemiş, ancak yine de orjinal Wankel motorlu RX-7

v4QBbr.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konus Ağustos 2007'den 2009'a kadar paslaşarak devam etmiş, 2009 sonrası  büyük bir aradan sonra yeniden bağlantı sağlanmış oldu .) Ancak bence iyi bir durum eskiden Mazda yla ilgilenen ancak artık sitede pek görülmeyen kişilerin gönderilerini yoklamak, rumuzlar bile değişik .)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, revivo73 :

Konus Ağustos 2007'den 2009'a kadar paslaşarak devam etmiş, 2009 sonrası  büyük bir aradan sonra yeniden bağlantı sağlanmış oldu .) Ancak bence iyi bir durum eskiden Mazda yla ilgilenen ancak artık sitede pek görülmeyen kişilerin gönderilerini yoklamak, rumuzlar bile değişik .)

İnsanlar bir zamanlar Mazda sahibi iken sitede yazıyorlar sonra yolları Mazda'dan ayrılınca siteye de uğramamaya başlıyorlar doğal olarak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...