Jump to content

2014 Mazda3 Televizyon v.b.

xendaba
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ekranda tv benzeri işlemler yapılabiliyoprmu diye soranlar olmuştu , bende merak ediyordum bu videoda adam rahat rahat tv izleyebiliyor 

ama orjinal özelliğindemi var ( japonya için ) yoksa sonradan eklediği birşeyler ilemi başarmış orası meçhul :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, menünün en altında TV diye bir seçenek var. Yalnız bu DVB-T mi yoksa analog mu onu bilmiyoruz. Türkiye'de örneği yok ama yurtdışında artık TV yayınları kablolu veya uydu değilse , Digital yani DVB-T olarak yayınlanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün araştırma içindeyim

Geri görüş kamerası

Nav

TV

İç birçok modifiye yapmış adamlar bizde sıfır

Bakalım denemeler ile neler yapabileceğiz görecez Artık ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Getirseler iyi olur ,

TV olayı anten ve ekran altında bir kutu varmış tvturner sanırım o olacak biraz sakata geldi gibi sonradan ekleme işi

Yalnız geri görüş kamera için Extra ihtiyaç yok kurulumsuz kamera siparişi verdim bakalım o nasıl olacak ( daha evvel uyduruk kameraları bile yazılım içinde bile çalıştırmışlar )

Birazda iyi birşey sipariş ettim hani oem parça ayarında

Sonucu göreceğiz artık ;)

Verdiğim 2014 tomtom europe harita direkt çalışmadı ama arada çalışma uğraşlarım devam ediyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yazılım güncellemesi ile bu özelliklere erişim mümkün adamlar bunu yapmış bence bu ekranın kullandığı yazılımı bulmamız gerekiyor bence muhtemelen crackleri vs vardır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yazılım güncellemesi ile bu özelliklere erişim mümkün adamlar bunu yapmış bence bu ekranın kullandığı yazılımı bulmamız gerekiyor bence muhtemelen crackleri vs vardır diye düşünüyorum.

hocama katılıyorum bence donanımsal bir fark gözükmüyor. sorun yazılımsal gibi. japon yapıyor ama bize gönderdiğini tam yapmıyor galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenbaba arkadaşımızın paylaştığı videode dikkatimi çeken bir husus var. videodaki aracın cd yerleştirme kısmında video-dvd yazısı var ancak bizim araçlarda yok... servisten acaba ithal etmeleri istenebilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Avrupa'daki ülkelerin web sitelerini de araştırdım, böyle bir aksesuar yok. Avrupa'da yoksa servis sipariş giremez diye düşünüyorum. Muhtemelen Japonya özelinde olan bir sistem bu.

Eski kasada olduğu gibi komple değiştirip yeni bir sistem takma ihtimali ise her daim mevcut

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu da İngiltere'den kullanım kılavuzu ;

http://www.mazda.co.uk/assets/uk/cars/mazda3/mazda3-connectivity-quick-start-guide.pdf

Hali hazırda sizlerde de vardır bu bilgiler ama İngilteredeki modellerde de TV den bahsedilmiyor. Entertainment derken sadece Audio deniliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenbaba arkadaşımızın paylaştığı videode dikkatimi çeken bir husus var. videodaki aracın cd yerleştirme kısmında video-dvd yazısı var ancak bizim araçlarda yok... servisten acaba ithal etmeleri istenebilir mi?

Eger oyle bisey olursa bende isterim:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

http://www.aliexpress.com/item/A8-S100-Car-DVD-GPS-Navigation-3G-Wifi-20-V-CDC-for-mazda-3-mazda3-2014/2021475125.html

şuna bir bakın ve düşünün navigasyonun sadece programına 1750 verene kadar kamerası tv si dvd si navigasyonu ekranı sürücüsü (: herşeyi 1000 tl gibi bir rakama geliyor. al çalışırsa bozulduğunda 1 tane daha al şaka gibi ((:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Anarchist
      Yazan: Anarchist
      Kullanım klavuzuna falan baktım ama göremedim, bu ekranda hiçbir şekilde video oynatma ihtimalimiz yokmu ya?  Eğer yoksa çok bozulucam
    • gomodoejderi
      Yazan: gomodoejderi
      Uzun bir süredir almayı düşündüğüm cihazı, sonunda aldım ve elime geçti. Ben de montajını yaptım. Pek bir montajında zorluk olmadığı için fazla foto çekmedim. Başka bir markanın takılışını gösteren video ve 1 adet püf noktası paylaşıyorum.

Öncelikle havalandırma kanallarını sökmemiz gerekiyor, bunun altında 2 adet vida var, onları da sökünce teyip kayarak bize doğru alınabiliyor. Teyibin arkasında da 3 adet soket bulunmakta, bunları da kilitlerine eiimiz ile bastırınca çıkıyorlar ve teyip komple ayrılmış oluyor.
      En zor kısım havalandırma kanalını sökmem, bunun için yaptığım şey komik olsa da hiç bir yere zarar vermeden şu şekilde oluyor:
      Çatalı gösterdiğim yerden, havalandırma kanallarının yanından, yumuşak plastik ile olan bölgeye soktuğunuzda, 4 köşede bulunan tırnaklardan çatala yakın olan yer atıyor, diğer yerleri de yavaşça çekmeye çalışacaksınız, pat pat geliyor, Sonra 2 vida orada zaten.

Burada bir profesyonelin tornavida ile söküşünü izleyebilirsiniz.

Son halinde yandex kurdum, bir ekran görüntüsü paylaşıyorum.

• honuuu
      Yazan: honuuu
      Malum double din sistem konusunda genellikle forum üyelerinin tercihi necvox, flyaudio vb araçların marka ve modele özel ürünlerden yana oluyor. Alan arkadaşların tercihine saygı duymakla beraber piyasadaki bu tarz ürünlerin tam olarak beklentilerimi karşılayamamasından dolayı böyle bir konu açma gereği duydum.

Bu cihazlardaki menü tasarımları, ses kalitesi, dokunmatik hassasiyeti gibi şuan aklıma gelmeyen bazı konulardan dolayı, pioneer, alpine, kenwood gibi markaların double din ürünlerine göz attım. Onlarda bu bahsettiğim konulardan bazılarını internetten izlediğim inceleme videolar sayesinde açıklığa kavuşturabildim ama en basitinden mesela dokunmatik konusunu kullanmadan denemeden algılamam pek mümkün değil gibi.

Etrafında bu cihazlardan olan, kullanan veya kurcalayarak tecrübe etme fırsatı bulmuş kimseler varsa tavsiyeleriniz hem benim için hemde forumda ki bilgi birikimi için oldukça faydalı olur diye düşünüyorum.

Aklımdaki fikri tam olarak söyleyeyim belki ona göre de farklı önerileriniz olabilir; Öncelikle ses kalitesi iyi bir double din, kapı hoparlörleri değişecek, amfi ve subwoofer eklenecek ve bagaja müdahale edilmeyecek tabii ki

Saygılar
  • Yeni Oluştur...