Jump to content

Mazda 323 Kapı Döşemeleri

esesref
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba benim bir sorunum olacak 92 model sedan 323 ün arka camlar el yardımı olmadan açılıp kapanmıyor bende forumdan gelen öneriler üzerine cam motorlarını temizleyip yağlamak için kapı döşemelerini sökmek istedim ancak döşemenin arasında yapışkana rastladım sanki bali benzeri bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış.Bu normalmidir? başka yolu varmıdır veya söksem tekrar yapıştırmak dışında döşemeyi geri yerleştirme imkanım olurmu? teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum bende 96 lantis in kakapı yüzlerini sökmüştüm dedin malzeme sakız kıvamında ama hiç donmuyor telaş yapmana luzüm yok , yanlız kopçalara dikkat et hemen kırılıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya şu kapı açma kolunu sökemedim bi türlü o bağlı olduğu koldan.Pim gibi bişeyi mi var acaba onu sökebilsem sanırım döşemeyi yukarı doğru çeksem çıkıcak ama çıkaramadım kapı kolunu :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

post-8072-0-27331700-1418333557_thumb.gi    çekebildiğim kadarıyla fotosunu çektim sabitleyen vidayı söküyorum ama kilide giden kol ile bağlantısını kesemedim açma kolunun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orada kilide giden telin üstüne kapanan bir siyah plastik trınak var, o tırnağı telin girdiği kırmın üstünden bir tornavida ile yukarı kaldır tel o zaman çıkacak duruma gelecektir, takarkende karga burnu gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlız geri takarken hem teli hemde kapı açma kolunu aynı anda yerine ottutturman gerekiyor .... biraz el beceresi gerektiriyordu ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkürler o kolu sökemesemde klipsleri dikkatlice çıkarttıktan sonra kapı kolunu döşemenin içinden geçirerek çıkarttım :) camlar bir nevi daha iyi açılır oldu birde merkezi kilitler çalışmıyodu kolların geçtiği yataklar sıkıyomuş onları ta söküp temizleyip yağlayıp taktım çok iyi oldu. Tekrardan teşekkürler herkese :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ellerine sağlık ..... arabanın içinde bir yeri tamir ettiğim zaman bile  bana duruşu değişiyormuş gibi geliyor.......:)))  herhalde mutluluktan olsa gerek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...