Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Ilk Kalkista Ince Ses

mrtkrsln
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar isvicrede yasiyorum foruma yeni giris yaptim cok hosuma gitti :)

Aracim 2.2 dizel motor 150 ps. Manuel sanziman 2014 model.

Benim sorum ilk kalkista debriyajdan ayagimi cekerken tık diye bir ses geliyor. Bunu 2. Vites gecisindede yapiyor ve ikinci vites gecisi biraz sert oluyor. Nedeni ne olabilir acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçenlerde forumda dizel Mazda3'ler için yapılan yazılım güncellemelerinden bahsediliyordu. Vites geçişindeki sarsıntının kaybolduğu belirtilmişti bu güncellemeden sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladim.tesekkurler. peki ses olayi mekanik bir sorun olabilirmi. Bu sadce bendemi herkezde varmi acaba. Debriyajdan ayagimi cekerken tık diyor ve debriyaja basarkende o ses geliyor. Sorun yapmamaya calisiyorum ama canimi sikior biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanirim bu sorunu sadce ben yasiyorum :(

3. Nesil Dizel Mazda3 henüz ülkemizde satışta değil. Bir önceki kasa dizel Mazda3 kullanan üyelerimizin konuyu görmesini bekleyin, acele etmeyin. Türkiye'de mesai saati yeni bitiyor, herkes iş çıkışında. Gören arkadaşlar mutlaka cevap vereceklerdir. Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin dizel aracınız ile bizim dizeller (1.6 115 bg) tamamen farklı. Motoru, şanzımanı yürüyen aksamı v.b. Bizim dizellerde baskı balata sıkıntısı vardı. Sizin aracınızdan henüz Türkiye' ye gelmedi, gelmezde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...