Jump to content

Mazda Yetkili Servislerinden Memnun musunuz ?

Ali
 Paylaş

Servislerden Memnun musunuz?   

161 oy

1. 1. Servislerden Memnun musunuz?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Senin şikayeti biraz haksız buldum. Mazda İnallar'ın fiyatları uygun demek değil bu. Ama İnallar iyi calışıyor ve her işin bir hakkı vardır. 900 küsür dediği fiyat 500 olsa adamlar işin hakkını vererek yapamayabilir. Ayrıca pazarlık şansın da var, onu neden kullanmadın yani örneğin 700 e yap şu işi geleyim gibi.

Verdiğin linkteki diğer kişilerin şikayetlerine de baktım birinde haber verilmeksizin yapılan rot ayarı için 100 küsür ek ücret çıkarılmış, ondaki şikayet tamamen haklı.

Fakat sendeki durum, anlaşıldığı kadarıyla henüz yapılmamış bir iş için fiyat yüksekliği ve tavır ile ilgili olduğu görülüyor. Sonuç alman zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, revivo73 :

Şikayet konusunu inceledim, ancak şikayeti haksız buldum. Dikkat! Mazda İnallar'ın fiyatları uygun demek değil bu. Ama İnallar iyi calışıyor ve her işin bir hakkı vardır. 900 küsür dediği fiyat 500 olsa adamlar işin hakkını vererek yapamayabilir. Ayrıca pazarlık şansın da var, onu neden kullanmadın yani örneğin 700 e yap şu işi geleyim gibi.

Verdiğin linkteki diğer kişilerin şikayetlerine de baktım birinde haber verilmeksizin yapılan rot ayarı için 100 küsür ek ücret çıkarılmış, ondaki şikayet tamamen haklı.

Fakat sendeki durum, anlaşıldığı kadarıyla henüz yapılmış bir iş için fiyat yüksekliği ve tavır ile ilgili olduğu görülüyor. Sonuç alman zor.

inallar çok iyi yada çok kötü servis olabilir elimizdeki parmaklar bile birbirine benzemiyor

fiyatı çok söyleyebilirler (pazarlık payı için)fakat.....

kendini müdür olarak tanıtan kişinin hitap şekli çok yanlış ne demek bütçene göre arabaya bin yada ankara iastanbula pasaport istenmiyor senin karşında müşterin velinimetin var sen ben o gitmezse servise o müessese nasıl para kazanacak çalışanlar nasıl maaş alacak

geçen gün gitti gidiyordan bir parça aldım oda taksitle zamanında kargoya verilmedi mail attım satıcı bana öyle bir mail atmış ki keşke atmasaydım dedim utandım kendimden

mazdaya sözüm yok boynum kıldan ince disbürütör ve bazı servislerin bizlere gerekli alakayı göstermediğini kendimce fikir sahibi oldum

elimdeki aracımı satarsam bir daha mazda alırmıyım hemen evet diyemiyorum

başımdan geçen olayı anlatayım avensis le şubat ayında diz boyu karda trakyaya gittim yolda bırakın araçları karayolları aracı bile yoktu japon mühendisliği şansım ve allahın yardımıyla varacağım yere vardım 1 hafta aracımı yerinden kıpırtatmadım buzlardan ön davlumbazlar yerinden söküldü Çanakkale Toyota servisine zor attım kendimi ben  ve ailemi karşılamaları alaka ilgi göstermelerini tarif edemem aracımı hemen servise alıp yarım saat sonra daha sağlam olarak teslim ettiler borcum nedir dedim ne borcu beyefendi siz yolcusunuz sağlıklı ve sağlam yolculuk yapmanızı istiyoruz hediyemiz olsun dediler

buda servis o da servis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, revivo73 :

Senin şikayeti biraz haksız buldum. Mazda İnallar'ın fiyatları uygun demek değil bu. Ama İnallar iyi calışıyor ve her işin bir hakkı vardır. 900 küsür dediği fiyat 500 olsa adamlar işin hakkını vererek yapamayabilir. Ayrıca pazarlık şansın da var, onu neden kullanmadın yani örneğin 700 e yap şu işi geleyim gibi.

Fakat sendeki durum, anlaşıldığı kadarıyla henüz yapılmamış bir iş için fiyat yüksekliği ve tavır ile ilgili olduğu görülüyor. Sonuç alman zor.

Sanırım okumadınız şikayet metnıni, tam olarak okusaydınız bu yorumu yapmazdınız.

1. pazarlık yaptım, fıyat bu dıyor arkadas, terbıyesızce konusuyor, detaylar için şikayet metnını okuyunuz.

2. işinin hakkını yapamayabılır mı??? hocam ısının hakkını verememesı bızım sorunumuz mu? boyle sacmalık mı olur? ısının hakkını veremeyen ustanın mazda servısde ne ısı var???? işinin hakkını vermıyorsa atarlar işten, bu bakıs acısı yanlıs. burası dıngonun servısı degıl, mazdanın servısı...

2. Servisden servise fark olur gibi bir yaklasımı kesınlıkle kabul etmıyorum, bunlar ozel servıs degıl, mazda markasının hızmetını veren servısler, o acıdan tum servıs ekranlarında ornegın 30.000 km bakımı ıcın 500TL fiyat cıkması gerekır. ben ılk kez araba kullanmıyorum 35 yasındayım  servıste pazarlık yapılabılecegınınde farkındayım. Servıs fıyatı ıste burda kırabılır, normalde 500 tl der ıscılıkden kırıyorum 450 der. yanı sımdı yukarıda allah var, 650tl nere 970 nere...

3.İnallar ıyı mı calısıyor?? Hocam ınallardan baska servıs gormedınız sanırım.. Kıme sorarsanız sorun, ınallar çokda iyi bır fırma olmadığını soyler, acın bakın sikayetvar.comdakı yorumlarına. 

4. Linkte verdiğim kendı sıkıntımı paylastıgım konunun adresını verdım, yoksa rotla falan ılgım yok benım, sız hıc anlamadınız sanırım durumu..

bu inalların verdıgı fiyat listesi kdv hariç. 

Adsız.jpg

Buda bugun izmit HALDIZ servisin fiyatları:

*YAĞ………………………100.00
*YAĞ FİLTRESİ………..21,03
*HAVA FİLTRESİ………45,35
*POLEN FİLTRESİ…….95,55
*YAKIT FİLTRESİ………127,06
*FREN HİDROLİĞİ (2 ADET)….30.00
SARF MALZEME 15.00
MEKANİK SERVİS BEDELİ 200.00

Yağ fiyatındakı farkı farkettınız mı???? boyle sacmalık olabılır mı? bu yag standart degıl mı??

Servıs anlayısı dersenız, en cok Ankara Herterin yaklasımını beğendım, fiyat ısteyınce dırek sorumlu arkadas sase numarası ıstedı, arastırıp donucem dedı, yarım saat sonra aradı 495 TL fiyat verdi, yakıt pompası 30.000 bakımında degısmıs o degısmıcek dedı, bıseyler yapıcak mısın dedım, buyrun gelın ayarlıyalım elımızden gelenı dedı...  nasıl olur bu kadar fark, hala normal mı dıyorsunuz??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklıyım yada değilim, değisebılır kısıye gore, lakın ben kendı adıma haklı oldugumu dusunuyorum, sonuc olarak yarın bır gun sızde mazda ıle bır sorun yasayabılırsınız. o zaman bır sıkayet mekanızması yok ıste onu belırtmeye calısıyorum. benım bu baslıgı acmamdakı gayede bu acıkcası.. Mazda Turkıyeyı sıkayet edecek bır merci bulamadım. bulduklarım sonucsuz , mazda turkıye duyarsız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Telefon görüşmesi kaydı olsa tam sağlıklı yorum yapabiliriz. "bütçene göre arabaya bin" cümlesi söylenecek şey değil. Bu arada Bursa'yı ucuz sehir mı sandın, giyecek, yiyecek, içecek, tüketim ürünleri, kiralar, her birşey pahalı y.servis ne kadar uygun olacaktı.

Bu arada benim y.serviste sorun yaşamama sebebim tüm bakımları kendim yapmam. Parçaları alıyorum  kendim takıyorum, tabi ki gerekli tüm tamir takımları bodrumda duruyor. Internette de tüm servis manuelleri ve videoları da var.

Yukarda verdiğin KDV hariç 846 TL'lik bakımı kendim en fazla birkaç yüz TL'ye hallederdim. Bir kere yağın eşdeğerini hatta daha iyisini Bursa Beşyol'daki yağcılarda çok daha uygun fiyata bulurdum. Beşyol deyip geçme, adamlar Gmelin+Zeller marka yağı bile çok uygun fiyata satıyorlar, ben ordan şanzuman için Gmelin+Zeller marka yağ alıp koydum 2.vitese yüksek devirde geçerken gelen senkromeç sesi gitti, satan yerin Google Maps konumunu verebilirim istersen.

Filtreler konusuna gelince özellikle polen öyle kesin değişmesi gereken şey değil hava filtresini de vakumlu süpürge ile ayrıntılı temizlemek yeni gibi yapıyor. Yakıt filtresi için birşey diyemem ancak ben olsam onunda temizlenebilirliğine bakardım. Nitekim coğu markanın yakıt filtresi temizlenebiliyor. Ancak gittiğin benzin istasyonunun temizliği de önemli, temiz benzinse 100bin km değiştirmesen de filtre temiz kalır. Y. servis "en pis" benzin" varsayımına göre o km'de filtre değiştiriyor. Alttaki videoda örnek filtre temizliği gösteriliyor. Buradaki önemli konu, filtreye kolaylıkla ulaşabilmek, kimi araçlarda alta girip ulaşabiliyorsun kimi araçlarda da (örneğin benim araç) arka koltuk kaldırılınca tüm yakıt pompası ve filtresi karşında görüyorsun .)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir kaç husus var

1. Şikayetçi olabilirsiniz ama bu site kurallarını ihlal edebileceğiniz anlamına gelmez. Tamamı büyük harf ile başlık atmak site kurallarına göre yasaktır.
  2. Şikayetçi olduğunuz şey Mazda İnallar mı, Servis Müdürü mü , Mazda Türkiye mi ?
  3. Diğer fiyatları karşılaştırma şansımız olmadığı için yorum yapamam ama Haldız ile İnallar arasında ufak farkların dışında sadece yağ farklı görünüyor. Servisin saat ücreti belirlidir ki o da zaten 90 TL olarak görünüyor, liste fiyatı budur. Bu işlem için kaç saat yazılacağı servise bağlı bir şeydir, bu durum bir çok yerde aynıdır ve kolay kolay kimsenin müdahale edebileceğini sanmıyorum. Zaten servisler arasındaki fiyat farkının temel sebeplerinden birisi bu yazılan servis saatleridir
  4.  Yağ konusuna Mazda'nın karıştığını sanmıyorum. Sebebini bilmiyorum ama servisler kendi anlaşmalarını yapıp anlaşmalı oldukları yağları kullanıyorlar ama ısrar edip Mazda Orijinal yağ istiyorum derseniz bu durumda liste fiyatının üstünde bir fiyat veremezler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

47 dakika önce, Burak :

1.Bir kaç husus var

1. Şikayetçi olabilirsiniz ama bu site kurallarını ihlal edebileceğiniz anlamına gelmez. Tamamı büyük harf ile başlık atmak site kurallarına göre yasaktır.
  2. Şikayetçi olduğunuz şey Mazda İnallar mı, Servis Müdürü mü , Mazda Türkiye mi ?
  3. Diğer fiyatları karşılaştırma şansımız olmadığı için yorum yapamam ama Haldız ile İnallar arasında ufak farkların dışında sadece yağ farklı görünüyor. Servisin saat ücreti belirlidir ki o da zaten 90 TL olarak görünüyor, liste fiyatı budur. Bu işlem için kaç saat yazılacağı servise bağlı bir şeydir, bu durum bir çok yerde aynıdır ve kolay kolay kimsenin müdahale edebileceğini sanmıyorum. Zaten servisler arasındaki fiyat farkının temel sebeplerinden birisi bu yazılan servis saatleridir
  4.  Yağ konusuna Mazda'nın karıştığını sanmıyorum. Sebebini bilmiyorum ama servisler kendi anlaşmalarını yapıp anlaşmalı oldukları yağları kullanıyorlar ama ısrar edip Mazda Orijinal yağ istiyorum derseniz bu durumda liste fiyatının üstünde bir fiyat veremezler.

1. Burak Hocam başlık atarken inan dikkat etmedim, kasıtlı yapılmış bır durum değildir, düzeltebilirsiniz.

2.Şikayetçi olduğum öncelikle Mazda İnallar fiyattan ötürü, tavrından ötürü Mazda servis müdürü. Sonrasında tüm şikayetlere kayıtsız kalan Mazda Türkiye.

3.Mazda şikayet servisini aradım, çagrı merkezındekı arkadas, tüm mazdalarda kullanılanparça ve yağlar standartır, fiyat farkı yoktur dedi. Sadece işçilik fiyat farkı olabilir bız buna karısamayız dedi. Bende aradaki fiyat farklarını belirttim, bu kadar fark olmaması gerek dedi, sikayet kaydı duzenledi.

4. Yağ konusunu 3. maddede açıkladım mazda çağrı merkezının dedığıne gore.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

39 dakika önce, alpay99 :

1. Burak Hocam başlık atarken inan dikkat etmedim, kasıtlı yapılmış bır durum değildir, düzeltebilirsiniz.

2.Şikayetçi olduğum öncelikle Mazda İnallar fiyattan ötürü, tavrından ötürü Mazda servis müdürü. Sonrasında tüm şikayetlere kayıtsız kalan Mazda Türkiye.

3.Mazda şikayet servisini aradım, çagrı merkezındekı arkadas, tüm mazdalarda kullanılanparça ve yağlar standartır, fiyat farkı yoktur dedi. Sadece işçilik fiyat farkı olabilir bız buna karısamayız dedi. Bende aradaki fiyat farklarını belirttim, bu kadar fark olmaması gerek dedi, sikayet kaydı duzenledi.

4. Yağ konusunu 3. maddede açıkladım mazda çağrı merkezının dedığıne gore.

Alpay aslında güzel bir nokta yakalamışsın. Madem Mazda İletişim fiyatlarımız standart fiyat farkı olmaması gerekir diyor iki servisten aldığın fiyatları karşılaştırmalı olarak ek bir şikayete konu olacak şekilde iletebilirsin.

Eğer Mazda fiyatlar aynı olmalı diyor ve buna rağmen farklılıklar oluyorsa o zaman kontrol mekanizmasını daha sıkı çalıştırması gerekiyor demektir.

Not : Servis ile alakalı olduğu için bu başlık altında birleştirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben baska bir konuda Mazda Avrupa’ya mesaj atmistim 24 saat icinde yanit verdiler.  

En buyuk fark yag konusunda gorunuyor.  Daha uygun fiyat veren serviste hangi yag kullandiklarini soylediler mi? 

Sizin bakim oldukca rutin bir bakim gibi gorunuyor. OEM parcalari ve Mazda’nin tavsiye ettigi viskozitede motor yagi temin edip ozel serviste yapilamiyor mu bu islemler? Turkiye nasil bilmiyorum ancak burada faturalari guzel bir sekilde saklayip, bakim islemlerini servis defterine guzel bir sekilde kaydini yapmak kosuluyla yag degisimi gibi basit isleri servis disi yerlerde yaptirmak garanti acisindan sorun olmuyor.

Konusma nasil gelisti bilmiyorum ama sebebi ne olursa olsun servisin “butcene gore arabana bin” diye bir laf etmesi cok yanlis. Ayrica ustu kapali olarak diger servisler kalitesiz is yapiyor biz kaliteli is yapiyoruz diye bir laf ettiyse bu cok daha kotu bir durum. Hic bir servisin diger servisler hakkinda genel ya da ozel bir yorumda bulunmamasi gerekir. 

Bu arada ek bir not. Servislerin en sevdigi bakimlarin basinda polen filtresi gelir :) Buradaki servislerde de boyle. Polen filtresine otomatik bir degisim araligi koymak cok dogru degil aslinda. Aracin kullanildigi yollarin durumu onemli. En son ne zaman degismisti?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, Canuck :
Ben baska bir konuda Mazda Avrupa’ya mesaj atmistim 24 saat icinde yanit verdiler.  

En buyuk fark yag konusunda gorunuyor.  Daha uygun fiyat veren serviste hangi yag kullandiklarini soylediler mi? 

Sizin bakim oldukca rutin bir bakim gibi gorunuyor. OEM parcalari ve Mazda’nin tavsiye ettigi viskozitede motor yagi temin edip ozel serviste yapilamiyor mu bu islemler? Turkiye nasil bilmiyorum ancak burada faturalari guzel bir sekilde saklayip, bakim islemlerini servis defterine guzel bir sekilde kaydini yapmak kosuluyla yag degisimi gibi basit isleri servis disi yerlerde yaptirmak garanti acisindan sorun olmuyor.

Konusma nasil gelisti bilmiyorum ama sebebi ne olursa olsun servisin “butcene gore arabana bin” diye bir laf etmesi cok yanlis. Ayrica ustu kapali olarak diger servisler kalitesiz is yapiyor biz kaliteli is yapiyoruz diye bir laf ettiyse bu cok daha kotu bir durum. Hic bir servisin diger servisler hakkinda genel ya da ozel bir yorumda bulunmamasi gerekir. 

Bu arada ek bir not. Servislerin en sevdigi bakimlarin basinda polen filtresi gelir :) Buradaki servislerde de boyle. Polen filtresine otomatik bir degisim araligi koymak cok dogru degil aslinda. Aracin kullanildigi yollarin durumu onemli. En son ne zaman degismisti?

Hocam mazda avrupaya nasıl mail attınız? site üzerinde mı yazdınız? Yoksa mail adresi var mı? Bende yazayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis çalışanının böyle hitap etmesi kesinlikle yanlış, tepkinize katılıyorum.

Motor yağını, Mazda orijinal dexelia kullanıyorlarsa; aradaki fark bir anlam ifade edebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Customer_Relations@mazdaeur.com

Mazda Turkiye’den de email yaniti gelecektir gec de olsa. Gonderilen her mesaj Log defterine giriyor bir sekilde yanit vermek durumundalar. Mazda Turkiye’nin Facebook ve Twitter hesaplarini denedin mi? Yalniz sosyal medyada veya email ile bir mesaj atarken herhangi bir kisi veya servisi dogrudan suclayici bir sekilde yazmamaya dikkat etmek yerinde olur.

Ayrica Avrupa’dan  "Mesajinizi Mazda Turkiye’ye iletecegiz" seklinde bir yanit gelebilir. Yetkili servis ismi vb detay vermeden ayni malzeme ve iscilik islemleri icin farkli yetkili servisler arasinda farklar oldugunu belirtip, bu konuda Mazda servislerinin uygulamakla yukumlu oldugu fiyat politikasinin ne oldugunu sorabilirsin. Gerci yukarida yazdigina gore Mazda Turkiye cagri merkezi bu konuda yanit vermis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alpay Bey merhabalar;

Yağ konusunda servisler inanılmaz kar ediyorlar, dışardan aynı yağ 3'te biri fiyatına temin edilebiliyor, yakıt filtresini de internetten 107TL (KDV dahil dizel araç için) bulmuştum ben. Dizelin yakıt filtresi tuzlu olacaktır diye servise gitmeden önce araştırmıştım, serviste de bana verdikleri fiyat, sizin listenizdeki fiyata bayaa yakındı. Yani 107 TL'ye alınabilecek bir sarf malzemesine araç garantide olduğu için 150 lira civarı bir para vermek zorunda kalıyoruz, yağ için durum çok daha vahim. Benim aracımda ekstra olarak 3 jant düzeltme ve 4 lastik balansı yapıldı. Buna rağmen 960TL ödedim. Detaylı dökümü forumda paylaşmıştım. Standart bir bakım için 350 tl işçilik bence de çok fazla. Referans olması açısından eski aracımda turbo değişimi yapıldı, sürecin büyük bölümünde araç başında bekledim, 5 saate yakın uğraştılar ve 150tl işçilik ödemiştim özel serviste. Aynı serviste periyodik bakımlar için 50-100tl arasında veriyordum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, alpay99 :

<kısaltıldı>

bu inalların verdıgı fiyat listesi kdv hariç. 

Adsız.jpg

Buda bugun izmit HALDIZ servisin fiyatları:

*YAĞ………………………100.00
*YAĞ FİLTRESİ………..21,03
*HAVA FİLTRESİ………45,35
*POLEN FİLTRESİ…….95,55
*YAKIT FİLTRESİ………127,06
*FREN HİDROLİĞİ (2 ADET)….30.00
SARF MALZEME 15.00
MEKANİK SERVİS BEDELİ 200.00

Yağ fiyatındakı farkı farkettınız mı???? boyle sacmalık olabılır mı? bu yag standart degıl mı??

Servıs anlayısı dersenız, en cok Ankara Herterin yaklasımını beğendım, fiyat ısteyınce dırek sorumlu arkadas sase numarası ıstedı, arastırıp donucem dedı, yarım saat sonra aradı 495 TL fiyat verdi, yakıt pompası 30.000 bakımında degısmıs o degısmıcek dedı, bıseyler yapıcak mısın dedım, buyrun gelın ayarlıyalım elımızden gelenı dedı...  nasıl olur bu kadar fark, hala normal mı dıyorsunuz??

Benim aracın yakıt filtre değişim periyoduna baktım, bulamadım kafam takıldı. Amerikan forumlarını taradım ve yakıt filtresinin 100.000 mil yani 160.000 km'de 1 değiştiğine dair gönderiler buldum (link) Benim araç 125bin km'de ve yakıt filtresi hiç değişmedi ancak değişmedi diye hiçbir sorun da yaşamadım.

Şimdi senin araç Mazda 3 ve mesajda görüldüğü kadarıyla 30bin km'de bırak filtreyi yakıt pompası değişmiş! Mazda 3 prosedürü mü böyledir bilmem fakat 30bin km'de yakıt pompası mı değişir, bu işte bir tuhaflık yok mu?

http://www.rx8club.com/series-i-tech-garage-22/fuel-filter-151637/#post2562583

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, kemal87 :

Alpay Bey merhabalar;

Yağ konusunda servisler inanılmaz kar ediyorlar, dışardan aynı yağ 3'te biri fiyatına temin edilebiliyor, yakıt filtresini de internetten 107TL (KDV dahil dizel araç için) bulmuştum ben. Dizelin yakıt filtresi tuzlu olacaktır diye servise gitmeden önce araştırmıştım, serviste de bana verdikleri fiyat, sizin listenizdeki fiyata bayaa yakındı. Yani 107 TL'ye alınabilecek bir sarf malzemesine araç garantide olduğu için 150 lira civarı bir para vermek zorunda kalıyoruz, yağ için durum çok daha vahim. Benim aracımda ekstra olarak 3 jant düzeltme ve 4 lastik balansı yapıldı. Buna rağmen 960TL ödedim. Detaylı dökümü forumda paylaşmıştım. Standart bir bakım için 350 tl işçilik bence de çok fazla. Referans olması açısından eski aracımda turbo değişimi yapıldı, sürecin büyük bölümünde araç başında bekledim, 5 saate yakın uğraştılar ve 150tl işçilik ödemiştim özel serviste. Aynı serviste periyodik bakımlar için 50-100tl arasında veriyordum.

Valla hocam garantiyi bozasım geliyor açıkcası bu kadar fahiş fiyatlar olmaz. Ankaradasınız sanırım, siz şanslısınız, en azından 3 servisiniz var,  biz Bursada tek servisin eline düşmüş durumdayız.

Bu arada Mazda Turkiye'ye hergün mail atıyorum  servislerdeki fiyat farkından dolayı hala bi dönüş olmadı. Mazda Belçika bugun mailime dönüş yaptı, Bu konuya biz müdehale edemiyoruz, ama probleminizi Mazda Türkiyeye göndericez diye. Şunu çok iyi anladım, mazdanın müşteri memnuniyeti, halkla ilişkileri gerçekten sıfır. Merak ediyorum Mazda türkiye herhangi bir şikayete olumlu yada olumsuz dönüş yaptı mı? Adamlar sanki şikayet hattını kurmus olmak ıcın kurmuslar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, alpay99 :

Valla hocam garantiyi bozasım geliyor açıkcası bu kadar fahiş fiyatlar olmaz. Ankaradasınız sanırım, siz şanslısınız, en azından 3 servisiniz var,  biz Bursada tek servisin eline düşmüş durumdayız.

Bu arada Mazda Turkiye'ye hergün mail atıyorum  servislerdeki fiyat farkından dolayı hala bi dönüş olmadı. Mazda Belçika bugun mailime dönüş yaptı, Bu konuya biz müdehale edemiyoruz, ama probleminizi Mazda Türkiyeye göndericez diye. Şunu çok iyi anladım, mazdanın müşteri memnuniyeti, halkla ilişkileri gerçekten sıfır. Merak ediyorum Mazda türkiye herhangi bir şikayete olumlu yada olumsuz dönüş yaptı mı? Adamlar sanki şikayet hattını kurmus olmak ıcın kurmuslar..

Dün sen bu problemi yaşadığından beri araştırıyorum ( bir ara egzoz muayene için gittiğim bir Renault serviste görmüştüm ) , periyodik bakımlar için servise gitme zorunluluğumuz var mı yok mu diye. Bunu ayrı bir konu olarak açacağım biraz bilgi toplayınca..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Burak :

Dün sen bu problemi yaşadığından beri araştırıyorum ( bir ara egzoz muayene için gittiğim bir Renault serviste görmüştüm ) , periyodik bakımlar için servise gitme zorunluluğumuz var mı yok mu diye. Bunu ayrı bir konu olarak açacağım biraz bilgi toplayınca..

Burak Hocam ilgine teşekkürler lakin yetkili servise gitmeden periyodik bakım yaptığımızı nasıl ispatlayabiliriz? Bence yetkili servise gitmek mecburi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, alpay99 :

Burak Hocam ilgine teşekkürler lakin yetkili servise gitmeden periyodik bakım yaptığımızı nasıl ispatlayabiliriz? Bence yetkili servise gitmek mecburi diye düşünüyorum.

Şimdi bir yanıt vermeyeyim, biraz araştırınca konuyu açıp daha derli toplu tartışabiliriz ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...