Jump to content

Mazda 3 Aracınızda Tecrübe Ettiğiniz Küçük Ayrıntılar - Gizli Özellikler

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda sahibi olmadan özellikleri okumak bana özgü galiba  :fiuw:

merhaba

bende yeni mazda 3 sahibi oldum İnşallah hayırlısı ile ALLAH size de nasip eder. Mazda 3 almadan önce bende sizin gibi çok forum gezdim inanın bana arabayı almamda çok etkili oldu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taa mazda6dan önce 2. Nesil mazda3 vardı bizde. Benim en çok hoşuma giden özellik klima kumandalarında çevirdiğiniz sıcaklık yönüne doğru olan kısımdaki düğme aydınlatmalarının aydınlatma şiddetinin azalıp artmasıydı. Aynı şey cd çalarda da vardı. Mazda6'da en çok özlediğim ayrıntı o olmuştu.

hocam nerden ayarlaniyor isik ayari...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğrafta işaretlediğim çubuk düğme ile yapabiliyorsunuz. Bastırdığınızda gündüz-akşam moduna girip çıkabiliyorsunuz. Sola sağa çevirerekte tüm kokpit ışıklarını kısıp açabiliyorsunuz.

vL94pD.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz ışık şiddetiyse ilhan abinin dediği şekilde. Dediğim özelliği soruyorsanız bilmiyorum bizim araç geldiğinde vardı o özellik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz ışık şiddetiyse ilhan abinin dediği şekilde. Dediğim özelliği soruyorsanız bilmiyorum bizim araç geldiğinde vardı o özellik

ilhan beyin soyledigini biliyorum. Sizin demis oldugunuz nasil oluyordu yada nerden okuyordu onu merak ettim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan beyin soyledigini biliyorum. Sizin demis oldugunuz nasil oluyordu yada nerden okuyordu onu merak ettim

Valla biz arabayı 2010da aldık 2011 sonu sattık üzerinden çok vakit geçti.  Tüm klima ve ses seviyesi kumandalarında vardı bu özellik. Örneğin dereceyi soğuğa aldığınız zaman soğuk tarafın şiddeti artıp azalıyordu.  Aynı durum radyonun ortasındaki mavi ışık için de geçerliydi ve çok güzel duruyordu. Ayrı bir ayarı yoktu kendi gelmişti.  Aynı özellik mazda6'da yoktu çok aramıştım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anahtarı kontağa takıyoruz. Trip tuşuna basıyoruz ve trip tuşu basılı iken anahtarı OFF konumundan ON konumuna çeviriyoruz. Test işlemi başlıyor.

2. nesiller için örnek video;

http://www.youtube.com/watch?v=-LNZj6e17uc

1. nesiller için örnek video;

http://www.youtube.com/watch?v=1Hgq-BpgE88

Ben de olmadı bu islem:) bizim 2. Nesillerde pek fazla gizli özellik yok sanırım, gayet hersey acık:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomobiliniz 2.Nesil Mazda 3

Otomobilinizde ibreli bir hararet göstergesi yok. Otomobilinizi ilk çalıştırdığınızda, devir saatinin olduğu kadranda. Farınızın açık olduğunu gösteren, ikaz ışığının hemen solunda yanar. Motorunuz gerekli sıcaklığa ulaştığında kendiliğinden söner. Yada hararetle ilgili bir problem olduğunda yanar.

Bu arada tehlike durumunda o mavi ışık kırmızı renk yanmıyor. Onun hemen yanında veya altında olması lazım aynı simgedeki başka bir gösterge kırmızı olarak yanıyor. İkinci nesil araç için geçerlidir. Bu da ufak bir bilgi olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. nesillerde var defalarca yapmışımdır :) İşlem adımlarından birinde hata yapıyor olmayasınız?

Basılı tutup on konumuna alıyorum. Bi bakıyorum sadece km sıfırlanmıs:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burç Küçükaslan

Nasıl yaptın banada anlatsana bende bir kere keyif için denedim olmadı kapattım eve çıktım :) hiç denemek aklıma gelmedi bir daha...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl yaptın banada anlatsana bende bir kere keyif için denedim olmadı kapattım eve çıktım :) hiç denemek aklıma gelmedi bir daha...

kontak kapalıyken trip tusuna bastım . anahtarı cevirip çalışmadan önceki aşamada ,trip tusuna basılı sekliyle bekledim. bi 10 saniye sonra test işlemi başladı:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba. Yeni konu açmak istemedim.

"Tecrübe ettiğim" değil de, "tecrübe etmek istediğim" bir özellik var:

Park ettik, motor çalışıyor. Motoru stop edeceğim (i-stop istemiyorum) ama araç aksesuar modunda kalsın istiyorum. 2015 Mazda3, Engine butonuna basarsam tüm sistemler, far ve radyo vs. komple kendini kapatıyor. Oysa -dediğim gibi- aksesuar modunda kalsın istiyorum

Bunun gizli bir yöntemi var mıdır? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba. Yeni konu açmak istemedim.

"Tecrübe ettiğim" değil de, "tecrübe etmek istediğim" bir özellik var:

Park ettik, motor çalışıyor. Motoru stop edeceğim (i-stop istemiyorum) ama araç aksesuar modunda kalsın istiyorum. 2015 Mazda3, Engine butonuna basarsam tüm sistemler, far ve radyo vs. komple kendini kapatıyor. Oysa -dediğim gibi- aksesuar modunda kalsın istiyorum

Bunun gizli bir yöntemi var mıdır? :)

Sanırım böyle bir özellik yok ancak vitesi p durumunda değil de D N veya R de bırakıp stop ederseniz araç dediğiniz gibi kalıyor tabi bu da zararlımıdır değilmidir bilmem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler cevap için.

Dediğinizi ben de tecrübe ettim. Aracı ilk kullandığım hafta, D ile gelip park ettim (durdum). "Az geri alsam mı ne?" tereddütü ile R'ye geçerken N'de biraz fazla kalmış olacağım ki araç i-stop'a girdi. Sonra el frenini çekip mi çıktım, P'ye aldım mı veya (en önemlisi) Engine tuşuna bastım mı şu an hiç bir şey hatırtlamıyorum, ama aracı kilitleyip çıktım. İlerleyen saatlerde markete çıkmam gerekti. Giderken araca yaklaşıp kontrol ettim, acaba araba kendi kendine çalışmış mıdır diye. : : :D :D:D

Hayır o değil de, diyelim ki geçici olarak durduk. Eşim veya bir arkadaş markete veya bir yere girdi. Hadi N'ye alıp i-stop yaptık. Bir süre sonra i-stop'tan kendisi çıkıp aracı çalıştırıyor. Bu arada diyelim ki müzik dinliyorum ya da navigasyonla uğraşıyorum ya da başka bir şey. Yani aracı biraz dinlendireyim hem de araç içinde keyfe devam edeyim diye Engine'e basınca "hadi git evine yat" gibi davranması hoşuma gitmiyor aracın.

Dediğiniz gibi öyle bir mod geçişi yok sanırım. Motoru her durduruşumda bir şey deniyorum, ama olmuyor. Arkadaşımın CX-5'inde de denedik, bulamadık... :\

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim demek istediğim aracı d n veya r koumunda tamamen stop etmenizdi i-stop kullanarak değil. Engine Start/Stop tuşu ile arac d n veya r konumunda stop ederek ,araç kkapandıktan sonra p durumuna almak. Böylece radyo navigasyon vs açık kalıyor. 

Şimdi tekrar okuyunca sanki sizde aynı işlemi gerçekleştirmiş gibisiniz veya saat geç oldu ben tam anlayamadım :):D .

Konunun özeti olarak stop ederken kontak açık kalması için aracı d n veya r konumunda stop etmemiz gerekiyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...