Jump to content

Mazda CX-3 Test ve İzlenimler

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arac süper görünüyor.konfor seviyesinin yükseltilmeside bnce bu tarz araç için doğru karar hadi arkayıda geçtimde su araca ön kol dayama koymamak nedir ya..bu karar alınırkenki fikir neymiş acaba..fuarda araca binme fırsatım oldu.boyut karsılastırmalarında yada fotolarda gördüğümden bir kademe dar geldi içi...hani cx4 olsa tam benlik olurmus.yinede güzel araç artk daha fazla yollarda görmek dileğiyle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kol dayamanın maliyeti 100$ dan fazla olacağını sanmıyorum.hatta üretici için 100$bile çok fazla bnce 10$flndır da neyse..su arac örneğin:25.300dolar iken kaç tane satıyorsa 25.400dolar ikende aynı adedi satardı.kimse 100dolar için tercih değişceğini sanmıyorum heleki bu aracın pazarı amerıka iken))) keşke 100dolar daha pahalı olsaydı o eksiklilk giderilmiş olsaydı.kullanıcılar daha memnun kalırdı bnce.

ve elimden gelse su araca orj gibi uyumlu kaliteli kol dayama yapardım..ülkemızde su aracı alıpta o kol dayamayı istemeyeck insan yoktur sanmıyorum..imkanı olan girişimci dostlarımıza bir yolda ben açmıs olayım)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda CX-3 power donanım hariç, bagaj hacmi 350 litre. Power ve Power sense 287 litreye düşüyor. Mazda3 sedan 419 Litre, hatcback ise 364 Litre. 

acaba bagaj hacmi güncel mazda 3 den küçükmü ? en çok merak ettiğim şeylerden biri bu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 milyon araç üretirseniz 100 dolar çok ciddi maliyet olur. 100 Milyon dolar eder :)

1milyon aracı 100$daha fazla fiyata satarsanız 100M doları telafi etmiş olursunuz O0

maliyeti düşürmek adına yapılanları anlıyorum hak verıyorum da ama bu biraz fazla olmus kanımca..yada şöyle söyleyeyim bunun sıfırını alıyor olsaydım 100$ fazla ödeyip kolçaklı modeli almak isterdim.sonucta sade kol dayanmıyor altında haznesi fln var.kullanıslı oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1milyon aracı 100$daha fazla fiyata satarsanız 100M doları telafi etmiş olursunuz O0

Bu zaten 100 dolar fazlaya satılmış hali ama :)

Arabaların tümünde ah şu da olsa diyeceğimiz eksiklikler oluyor. Bunlar unuttuklarından değil ama bir fiyat belirleyip o sınırı aşmayan araba üretiyorlar olayın esası bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba,

aracı dün test etme fırsatının buldum,dizayn olarak söylenecek eksi hiçbirşey yok.iç malzeme kalitesi çok iyi,kapı yanlarındaki süet deri ayrıntısına hasta oldum.keşke mazda3 lerinde deri koltuk optionu olsaydı.jantları çok beğendim.içi tahmin ettiğimden daha geniş,sınıfına göre bagaj hacmi iyi,motor sesi içeriye o kadar az geliyor ki rahatsız olmuyorsunuz.eksilere gelirsem  kol dayama olmaması (extra isteğe göre takılabiliyor serviste) süspansiyonların sert olması ve bose nin yalnızca 7 hoparlörle sunulması benim için eksi yönleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi mazda 6 vergi dilimine takılıyor diye pahalı olmasını anlayabiliyoruz.döviz kuru dalgalanması olmadan önce mazda6 117bin tl etiketiyle geldi.%bilmem kaç ötv+kdv 2.0 motor olmasına rağmen.cx3 mazda2 üzerine yapılanmıs 1.5motor bir arac.vergi azizliğinede uğramıyor ama bununda dolusu 100bin.mazdanın türkıye stratejisini türkiyeden bi haber insanlar yönetiyor ya bundan eminim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel Mokka 102 bin tl ye satılınca piyasa yükseldi birden..

Bu paralar bu araçlara verileceğine  kazıcı yükleyici, loder, bobcat falan alınır, kiraya verilir  paraya para katılır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, daha önce başka konuda detaylı yazmıştım. Mazda CX-3 ün diğer ülkelerde de ki Japonya da buna dahil, satış fiyatı Mazda3 ün üzerinde. Anlaşılan Japonya bu aracı değerli görüyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı bugün test etme imkanı buldum. 

hoşuma giden şeyler:

• vites geçişleri gerçekten çok güzel.
  • tasarımı beklediğim den daha güzel.
  • malzeme kalitesi. öyle takır tukur bir şey görmedim.
  • sürerken araca hiç yabancılık çekmedim bildiğim mazda danamikleri bu araç içinde geçerli.
  • dizel olmasına rağmen araç bana gürültülü gelmedi.
  • tabiki bol donanım. (power sence paketti araç)

beni düşündüren şeyler

• aracın mazda 2 üzerine konumlandığını biliyordum, biraz daha büyük olurmu acaba diye heveslenmiştim. ama malesef yükseltilmiş bir mazda2 büyüklüğünde.
  • test yakıt verim 7 lt. gerci kısa bır sürüştü ama aracı zorlamadım.
  • ve tabiki fiyatı.
  • Araç bu fiyata değermi bence deymez ama deger diyenlere de lafım olmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu yazılanları okuduktan sonrada acaba hata mı yaptım diye düşünüyorum? 5 aydır araştırıyorum piyasayı fakat bu özellikte böyle bir fiyata araç bulamadım. Hem 4x4 hem dizel hem otomatik fiyatları CX-3 'ten pahalı yoksa benmi yanlış baktım emin olamadım şimdi.

İşin aslı ilk Mazda 3 almaya gitmiştim. Fakat CX-3 daha mantıklı geldi birden. Kol dayama felan benim için önemli değil keza serviste takabiliriz isterseniz diye iletmişti. Kanımca en büyük eksiklik panaromik cam tavan ya da sunroof olmayışı.

Fiyat konusunda rakiplerinin altında olduğu kesin. Ama halen pahalı deniyor. Hatamı yaptım acaba? Mokka ya baktım aynı özellikteki aracı sunroof eklemedim 98bin tl ye denk geliyor. Yoksa mokka cx-3 ten dahamı iyi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel takintisi olan alsin. Yok gerek yok diyen mazda 3 hb yada benim gibi sedan alsin. Bu arac zaten crossover ve dizel takintisina hitap ediyor. Captur juke quashi v.b ile kiyaslayin bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat konusunda rakiplerinin altında olduğu kesin. Ama halen pahalı deniyor. Hatamı yaptım acaba? Mokka ya baktım aynı özellikteki aracı sunroof eklemedim 98bin tl ye denk geliyor. Yoksa mokka cx-3 ten dahamı iyi?

Bu sınıf değil başka sınıf almak isterseniz onu bilemem ama bu sınıfta olan bir araçlar içerisindeki en iyi seçenek buna hiç şüphe yok.

Yazılanların bir kısmına katılmıyorum. Sonuçta bu aracın ne olduğu biliniyor en başından beri. Mazda2 üzerine inşa edilmiş bir Crossover. Hal böyle iken içi dar bagajı küçük demek çok mantıklı değil. Aynı sınıf araçların hepsi bu şekilde zaten. Daha büyüğünü isteyen için de seçenek var .. Mazda CX-5 .. Genişlik, kalite v.s herşey mevcut özellikle de 2015 modelinde.

Fiyatına gelirsek evet Mazda3 e göre pahalı ama bu durum sadece burada geçerli değil. Mazda CX-3 Japonya'da bile Mazda3 ten pahalı satılıyor. Bunda dizel motor, akıllı 4x4 ve eklenen yeni teknolojik özelliklerin etkisi olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...