Jump to content

Mazda CX-3 Test ve İzlenimler

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Avustralya'ya 2.0 göndermişler adam da anlatıyor tabii :)

Benzinlilerde ( ki sanırım 2.0 olanlardadır ) Sport mode varmış otomatik şanzımanda. Dizelde yokmuş :)

Bir yer biri bakar kıyamet bundan kopar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda2'nin yerden yükseği olduğunu düşünürsen aslında dediğin gibi daha fazlasını da beklememek lazım. Bir de üzerine 4x4 ten sebep arkadaki ek kalabalığın bagajı daraltması da cabası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya adam cüce ya da araç mazda2 nin yerden yükseği değil. Yeni araçlarında mazdanın büyüklüğü hemen göze çarpıyor. cx5i ilk gördüğümde oha lan dedim bu ne kadar büyük. yeni mazda 6 da hakeza öyle. Sanırım x3 ten biraz büyük x5 ten küçük bir araç. Mazdanın SUV tarzındaki araçları bence baya iddialı. şu 2.0 olayı Türkiye'de tutmamasına en büyük etken. Eğer biraz daha uygun fiyatlı olsa cx5 i düşünebilirdim kanımca :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk önce japonya'da geçiyormuş havası vardı, güzel hanım kızımızı gösterdiler. Sonra direksiyonun solda olduğunu görünce Japonya olmadığı anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Yeni Mazda CX-3'ler gelmeye başladı. Bu hafta başında basın lansmanı yapıldı. Ve Türkiye'de ki ilk test videosu yayınlandı. Eren Tekin'in hazırlamış olduğu bir test videosu. Aslında diğer Eren Tekin videoları gibi olmamış olsada, hiç yoktan iyidir. Eren Tekin normalde aracın tüm limitlerini zorlayarak, performans testleri yapar. Bu mini ve hızlandırılmış bir test olmuş.

En azından aracı hiç bilmeyenler yada az bilenler için. Biraz olsun bilgi sahibi yapacaktır.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sınırlı sayıda gelmesi ne yazık ki Mazda ve yönetimini zor duruma sokuyor. Japonya araç göndermiyor ki :) Güzel bir test olmuş.

Yani şu demek oluyor Mazda 3'ün dizeli gelsede. Öyle parası olan herkes alabilecek diye bir kaide yok. Gerçekten çok isteyen ve hızlı davranan alabilecek gözüküyor.

Kanımca ülkemize verilen sayının tamamını da satarlar Cx-3 modelinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

700 küsür tanesi bu yıl gelecek dedi. 400 ü zaten satılmış. Geriye kalanı da satarlar heralde :)

Mazda3 dizeli çok bekledik ama gelmedi.

Vallahi Mustafa bir dizel kullanıcısı olarak, dizel Mazda 3'ü ne merak ediyorum, nede bekliyorum. İnan şu traktör sesten bıktım, usandım. Bence Skyactiv Benzinli Mazda 3'ün yakıt sarfiyatı oldukça tatminkar. Gider Skyactiv Dizel Mazda 3 alır mıyım ? Büyük konuşmak istemiyorum, öncesinde şu dizel Cx-3'ü bir test etmem lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi Mustafa bir dizel kullanıcısı olarak, dizel Mazda 3'ü ne merak ediyorum, nede bekliyorum. İnan şu traktör sesten bıktım, usandım. Bence Skyactiv Benzinli Mazda 3'ün yakıt sarfiyatı oldukça tatminkar. Gider Skyactiv Dizel Mazda 3 alır mıyım ? Büyük konuşmak istemiyorum, öncesinde şu dizel Cx-3'ü bir test etmem lazım.

Dizelin düşük yakıt yüketimi ve yüksek torku olmasa alınacak araç değil zaten abi. Işıklarda dururken aracın içindeki vibrasyon bile beni ayar ediyor. Benzinli gibi 6000 devir çevirmeden (bağırmadan) de performans alıyorsun orası güzel.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...