Jump to content

İstanbul/Anadolu Mazda Ustası

leaderiron
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

peki bu mazda ikiler servis nasıldır işçiliğin yanında fiyatları uygunmudur

yani gidince tamam güzel ilgi gösteriyolardır işlerini iyi biliyolardır

ama hesabı görünce şok  olmayalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten arabayı bıraktın diye her dediklerini kabul edecek değilsin ki.

Önce bir teste çıkarsınız, Taber Usta tahmini masrafını söyler, kabul edersen yaptırırsın. Sonrasında ilave olursa onu da telefonla bildirirler.

Özel servislerde işçilik ve varsa yan sanayiden fark olur , orijinal parça kullanacaksan onların da yaptığı gidip servisten almak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki bu mazda ikiler servis nasıldır işçiliğin yanında fiyatları uygunmudur

yani gidince tamam güzel ilgi gösteriyolardır işlerini iyi biliyolardır

ama hesabı görünce şok  olmayalım

Her şey pazarlığa tabidir, sen söylemediğin sürece orijinal parça kulanırlar... kadro eskiden yetkili servis olan kadronun aynıdır... Bir ziyaret et kendin karar ver... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Kesinlikle pazarlık etmeni tavsiye ederim,işçiliğinden memnun kaşacağın kesin..

Erol arkadaş soruyu sorduğu günden, bu güne 600 gün geçmiş. Herhalde ödediği parayı ve yaptığı pazarlığı bile unutmuştur :)

Birde kaldıki konuyu cevaplayıp sonuçlandırmamış bile !! Güzel hoş maziyi hortlatmak ama, bu gibi konularda kafa bulanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında ben formda mazda servisi arıyayıpta ikiler mazdaya gidecekler için yazmıştım,İşçiliğinden şüpe olmayacağını fiyatı pazarlık yapılmazsa yüksek kalacağını ima etmiştim.

Konuyu cevaplamaktan ziyada, kısaca servis arayanların bilgilenebilmesi için..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Kartal sanayi sitesi, Üçler Otomotiv den kesinlikle uzak durun derim..bu kadar paragöz ve kazık bir yer görmedim..

buradaki arkadaşların tavsiyeleri ile Körfez oto sanayi de GÜLÜNCE OTOMOTİV'e 1-2 kez gittim..pekçok kez farklı marka servise gitmişimdir bu kadar ucuz bir yer görmedim..helal olsun adamlara..Anadolu yakası, Gebze ve İzmit civarında oturan mazdacı dostlara duyurulur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kartal sanayi sitesi, Üçler Otomotiv den kesinlikle uzak durun derim..bu kadar paragöz ve kazık bir yer görmedim..

buradaki arkadaşların tavsiyeleri ile Körfez oto sanayi de GÜLÜNCE OTOMOTİV'e 1-2 kez gittim..pekçok kez farklı marka servise gitmişimdir bu kadar ucuz bir yer görmedim..helal olsun adamlara..Anadolu yakası, Gebze ve İzmit civarında oturan mazdacı dostlara duyurulur..

Gidenler genelde memnun buradan. TAVSİYE ETMİŞLİĞİM vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Ben de en son bakimi Üçler'e yaptirdim, fiyatlar bana da yüksek gelmisti, ama haldizlar mazda'ya gore de cok cok iyiydi. Iscilik guzel, ilgi alaka da guzel. Ama bir sey var ki baski balata degistikten sonra ben cok memnun kalmadim, ama bu malzemeden mi yoksa iscilikten mi bilemedim! Cunku baski setini valeo marka ben goturmustum, kuzenimden almistim, daha sonra bir gun eski ustamla sohpet ederken japon araclara japon mali dedi, bu durumda iscilik degil de sanki malzeme kotu gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Takılan aks kafası 2 hafta sonra tekrar değişti..Değişen motor contasını geçen hafta başka yerde tekrar değiştirdim..Ben oradan memnun kalmadım. Gözlem ve tespitlerim bu şekildedir.kimse kusura bakmasın

Bu arada bilenler bilir benim abs arızalıydı..1 senedir başıma bela olmuştu..bir türlü çıkma beyin bulamıyordum..bu arıza yüzünden bir ara satılığa çıkardığım aracımı satamamıştım..çünkü kilometre ve hız göstergesi bu beyine bağlı olduğundan muayeneye giremiyordum..Nihayet geçen hafta uzun uğraşlardan sonra parçayı buldum ve yapıldı ve araç hayata döndü..bu seferde yapılmasaydı herhalde benzin döküp yakacaktım.

İkitelli VEYSEL OTO, Engin ve Öner Ustalara çok teşekkür ederim..özellikle Öner 2 gün uğraştı..

kronik sorunları olanlara bu yeri tavsiye ederim..çıkma ve orjinal parça temini ve ustalık 10 numara. fiyatlarda yardımcı oluyorlar.

626 mın muayenesi ve keyfe keder ufak tefek sorunlarını yaptırıp önümüzdeki günlerde araca artık ihtiyacım kalmadığı için tekrar satılığa çıkaracağım.

bundan sonra 3 yaşından büyük araca binmekmi ; sanayilerdeki çakma ustaları ve maalesef yaygın olmayan mazda çıkma parçalarını gördükten sonra tövbe diyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Takılan aks kafası 2 hafta sonra tekrar değişti..Değişen motor contasını geçen hafta başka yerde tekrar değiştirdim..Ben oradan memnun kalmadım. Gözlem ve tespitlerim bu şekildedir.kimse kusura bakmasın

İkiler'den mi?

Gülünce'den mi?

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Pendik köprüsünün hemen altında oto sanayide

Sağdan en son sokakta

Ahsen otomotiv Honda & Japon servisi var.

Hatırısayılır derecede iyi bir ustadır dükkan sahibi abimiz.. Tek başına, çıraksız ve dikkatli çalışır. her bir vidayı bizzat kendi sıkmak ister.

Kendisi 1993 Model bir Mazda626 sahibi olduğundan, (eski arabam)  Bu arabayı herkesten iyi tanır. Yeni mazda 6 aracıma da bizzat bakım yapmaktadır.

her müşterisi ile çok iyi ilgilenir ama mazdaclub forumdan tavsiye üzerine gittiğinizi söylerseniz muhabbet daha iyi olabilir. detay için pm atabilirsiniz.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pendik köprüsünün hemen altında oto sanayide

Sağdan en son sokakta

Ahsen otomotiv Honda & Japon servisi var.

Hatırısayılır derecede iyi bir ustadır dükkan sahibi abimiz.. Tek başına, çıraksız ve dikkatli çalışır. her bir vidayı bizzat kendi sıkmak ister.

Kendisi 1993 Model bir Mazda626 sahibi olduğundan, (eski arabam)  Bu arabayı herkesten iyi tanır. Yeni mazda 6 aracıma da bizzat bakım yapmaktadır.

her müşterisi ile çok iyi ilgilenir ama mazdaclub forumdan tavsiye üzerine gittiğinizi söylerseniz muhabbet daha iyi olabilir. detay için pm atabilirsiniz.

saygılar

Ali usta olması lazım.. orada hem honda hem mazda bilen bi onu tanıyorum..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

1991 Model 323 1.6f alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Araçla ilgili ufak tefek sorunlarım var.

1) Sağ ve sol cam kirişlerinde dişler yalama olmuş. Cam açılıp kapanırken sorun yaşıyorum. Bu kirişlerin fiyatlarını internette araştırınca 250 Lira civarı olduğunu gördüm. Alternatif neler yapabilirim?

2) Torpidonun elden geçmesi gerek.

3) Ufak tefek kaporta sorunlarım var.

4) Aracı Çerkezköyden aldım. Örneğin orada tevzi makarası bulamadım. Buji kablosu da yoktu. Başka bir marka aracın buji kabloları gayet uyumlu oldu. Bu tür parçaları İstanbul Anadolu yakasında alabileceğim nereler var?

5) Anadolu yakasındaki yedek parçacı, usta, kaportacı tavsiye eder misiniz?

Not: Daha önce forumlarda pek aktif olan biri değildim. Açtığım konu gereksiz ise kusura bakmayın. Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1991 Model 323 1.6f alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Araçla ilgili ufak tefek sorunlarım var.

1) Sağ ve sol cam kirişlerinde dişler yalama olmuş. Cam açılıp kapanırken sorun yaşıyorum. Bu kirişlerin fiyatlarını internette araştırınca 250 Lira civarı olduğunu gördüm. Alternatif neler yapabilirim?

2) Torpidonun elden geçmesi gerek.

3) Ufak tefek kaporta sorunlarım var.

4) Aracı Çerkezköyden aldım. Örneğin orada tevzi makarası bulamadım. Buji kablosu da yoktu. Başka bir marka aracın buji kabloları gayet uyumlu oldu. Bu tür parçaları İstanbul Anadolu yakasında alabileceğim nereler var?

5) Anadolu yakasındaki yedek parçacı, usta, kaportacı tavsiye eder misiniz?

Not: Daha önce forumlarda pek aktif olan biri değildim. Açtığım konu gereksiz ise kusura bakmayın. Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hangi Aracın Buji Kablosu Uyumlu? Km Bazında Ne Kadar Kullanıldı..Bilgimiz Olsun..Mazdalar Ateşleme Konusunda Biraz Nazlıdır..Buji,Buji Kablosu,Filtrelerde Orjinalden Şaşma Derim..Onu da Ancak Yetkili Servisten Edinebilirsin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar aracımın 40 bin km bakımını yaptıracağım kısa bir süre sonra. Aracı 25 bin km almıştım ve 30 bin km bakımını Mazda Damla bayinde yaptırmıştım ( 340 tlye).

Aracımın garantisi yıl sonunda biteceği için ve Mazda Damla bayiden çok memnun kalmadığım için ( aracımın ön konsolundan ses geliyordu, test sürüşü bile yapmadılar ve ses hala geliyor, ayrıca taksit de yapmamışlardı  :) ) bundan sonra özel servise gitmeyi düşünüyorum.

Forumdan ve internetten araştırdığım kadarıyla bostancı oto sanayisinde ikiler ve kartal oto sanayisinde üçler özel servisleri var anadolu yakasında.  Ben kurtköyde oturduğum için üçler daha mantıklı geliyor ama sizin görüşleriniz nelerdir?

Daha önce bu servislere gidip tecrübelerini yazacak olan ya da başka bir yer önerecek olan var mı ?  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üçler'e hiç gitmediğim için olumlu veya olumsuz bir şey söylemem doğru olmaz ama İkiler eski yetkili servis, Taber Usta yılların Mazdacısı ve ciddi bilgisi var. Daha önce gittiğim bir kaç seferin hiçbirinde sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...