Jump to content

3. Nesil Mazda3 Otomatik Bagaj Açma

kralxs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sitede 2. Konum Bir Öncekinde İstediğim Cevabı Alamasamda Bu Defa Alabilirim Umarım Şimdi Benim Sorunum Şu Mazda 3 Hb aracıma Ortopedik Engelli Olduğum İçin Tekerlekli Sandalyemi Bindirip İndirmek İçin Bagajı Kullanıyorum Ben Kimsenin Yardımına Gerek Kalmadan Aracımı Bagaja Alabiliyorum Yani Binerken Bir Sıkıntım Yok Arka Koltuklarıda Yatırınca Tekerlekli Sandalyem İçin Gerekli Alan Kalıyor Ama İnerken İlle Birinin Bagajı Dışarıdan Açması Gerekiyor Bu Elektrikli ve Otomatik Bagaj Bir Önceki Modelde Mevcutmuş Hatta Benzin Kapağı Bile İçeriden Açılıyor Ama Bagaj Açılmıyor Aracımın Bajaı Otomatik Olarak İçeriden Açılıyorda Benmi Beceremiyorum Yoksa Aktifleştirilmesi Gereken Birşeylermi Var Olası Sonuçlardan Bir Diğeri Yok İse Bunu Nasıl Yaptırabilirim Ben İnip Binerken Bagajı Kullanıyorum ve Kimi Zaman Kimsenin Olmadığı Zamanlarda Bagajımı Açamadığım İçin Sıkıntı Yaşıyorum Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorununuzu tam anlamamakla birlikte aracınız çalışır durumdayken içerden bagajınızı açmak isterseniz önce vitesinizi P konumuna almanız gerekmekte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında Çok Basit Bir Sorunum Var Fakat Belkide Haklısınızdır Karışık Anlatmış Olabilirim Dışarıdan Evet Bahsettiğiniz Gibi Açılmasında Bir Sıkıntı Yok Ama Kendim Aracın İçerisinde İken Bagajımı Nasıl Açabilirim 2014 Mazda3 Hb Aracım Öğrenmek İstediğim Bu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızda bağajınızı açabilmeniz için herhangi bir düğme yok. Bu Mazda'nın araçlarına -nedendir bilinmez- koymadığı bir özellik. İyi bir oto elektrikçi veya becerikli servis çalışanı, bağaj kilidinden bir kablo çekip, önden bir yere güzel bir işçilikle düğme yerleştirebilir.

Aşağıdaki linkte örnek bir uygulama mevcut

http://www.mazdaclubtr.com/topic/5108-mazda-i%C3%A7in-i%C3%A7eriden-bagaj-a%C3%A7ma-d%C3%BC%C4%9Fmesi/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir önceki kasada mevcut demişsiniz ama kullandığım araçta ( 2010 Mazda3 - HB ) böyle bir özellik yok.

Mekanik olmadığı için iyi bir elektrikçide ( Mazda'yı bilen ) yaptırılabilir diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bagajınızı anahtarlık üzerindeki bagaj açma düğmesi varsa oradan açabilirsiniz.otomatik viteste p konumuna getirin öyle açılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir önceki kasada mevcut demişsiniz ama kullandığım araçta ( 2010 Mazda3 - HB ) böyle bir özellik yok.

Mekanik olmadığı için iyi bir elektrikçide ( Mazda'yı bilen ) yaptırılabilir diye düşünüyorum

Bir Arkadaşımda bundan önceki kasa vardı o elektrikli bagaj olduğunu söylemişti bana göstermişti bile ama modelini şimdi hatırlamıyorum o nedenle önceki modellerde var diye biliyordum ben.

bagajınızı anahtarlık üzerindeki bagaj açma düğmesi varsa oradan açabilirsiniz.otomatik viteste p konumuna getirin öyle açılır.

anahtarlık üzerinde herhangi bir bagaj düğmesi yok maalesef ayrıca zaten p konumunda bırakıp açıyorum bagajımı

Aracınızda bağajınızı açabilmeniz için herhangi bir düğme yok. Bu Mazda'nın araçlarına -nedendir bilinmez- koymadığı bir özellik. İyi bir oto elektrikçi veya becerikli servis çalışanı, bağaj kilidinden bir kablo çekip, önden bir yere güzel bir işçilikle düğme yerleştirebilir.

Aşağıdaki linkte örnek bir uygulama mevcut

http://www.mazdaclubtr.com/topic/5108-mazda-i%C3%A7in-i%C3%A7eriden-bagaj-a%C3%A7ma-d%C3%BC%C4%9Fmesi/

Teknik Olarak elektrikli yapılabilme şansı yokmu aracın bagaj kapısının yani araştırdığımda benzer aracların varmış gerçi ben alırken bunun sıkıntı olacağını düşünmemiştim vardır diye düşünmüştüm lakin yokmuş gerçi olmasa bile seçimimi değiştirmezdim ama işte aracın içinde tek olunca hali ile inipte dışarıdan açamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmir'de bir yetkili servis benim bildiğim iki tane de Mazda'yı bilen özel servis var. Onlara bir sormakta fayda var. Belki onlar bir çözüm bulabilirler. Yukarıda Mehmet'in verdiği linkte 2009 yılında yapılmış bir uygulama varsa bu bugün de uygulanabilir diye düşünüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rusya'da böyle bir uygulama yapmış olanlar var işinizi görürmü bilmem ama sizin istediğiniz

Düğmeye basınca yavaşça açılıp tekrar Düğmeye basınca kendiliğinden kapanan bir bagaj ise sonradan bir montaj ile yapılabilir gibi geliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik Açılıp Kapanması Gerçekten Çok Hoş Olurdu İşime Yarardı Çünkü Aracımı Seviyorum ve Keşke Mazda Bunu Düşünebilseydi Dİyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bende bağajdaki kilit motorundan bi kablo çektim direksiyonun solundaki küçük gözede bir düğme taktım şimdi çok güzel oldu.... Benimde en gıcık olduğum olay alış veriş merkezi oto parkında özel güvenlik herseferinde bagaja bakıyor sonra açma düğmesini bulamıyor o soğukta in bagajı aç geri gel .... neyseki kurtuldum o dertten....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar,

Az önce gittim ve özellikle denedim: Araç içindeyken ve kontak açıkken anahtardaki bagaj açma butonu çalışmıyor. Basıyorum, ışık yanıp sönüyor fakat açmıyor. Kapıları içerideyken kilitledim ve öyle denedikten sonra kumanda üzerinden bagajı açabildim.

Ayrıca araçla trafikteyiz diyelim. Durmuşuz ve dışarıdan birisi gelip bagajı üzerindeki butondan açabiliyor mu? Bunu denemedim fakat en kısa zamanda deneyip buraya eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontak açıkken anahtardan çalışmıyor. 2. nesil Mazda 3 lerde dışarıdan birinin bagajı açabilmesi için el freninin çekili olması gerekiyor. Büyük ihtimal aynı prensiple çalışıyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyu daha önce paylaşmıştık, bu durum Sedan-Hatchback farkından kaynaklanıyor. Skyactiv sedan Mazda3' lerin tamamında (donanım farketmiyor) kilidin üstünde bagaj tuşu var, kullanabilirsiniz. Ancak gene elinizle kaldırmalısınız (sadece bagaj butonuna basmanıza gerek yok). Otomatik olarak bagajı tamemen açan bir Mazda3 yok. HB modellerde ise sadece elle açabilirsiniz malesef.

Neticede bagaj kapağının tamamen otomatik açılması için dışarıdan müdahale gerekir orijinalinde yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...