Jump to content

1. Nesil Mazda3 USB + AUX Uygulaması

ProStar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selamlar

Bukadar donanimli bir arac olmasina ragmen model yilinin gazabina ugrayip aux ve usb den yoksun piyasaya surulmus aracimiza bir uygulama yaptim.Estetik acidan pek icime sinmemis olsada gayet islevsel ve derli toplu oldu diyebilirim.

8fd8a9f854c7a0c823ffd480014f6fdc.jpg

b482016e29937f33c03cf09962af9cef.jpg

d2cf60fee930f3fa714f82051883c35d.jpg

69da126a6c02524dde4e2bcb71b7f7ac.jpg

c5a86ccc4fc0b86de865586e0e74b843.jpg

6f930715c0d26f171e00956f1d45ab54.jpg

Usb sadece sarj amacli.elektrigini cakmaktan aldim.aux cikisi normalde yok arkadan bir 1 ve 13 koprulemesiyle mediaplayer gibi algilatip jacktan gelen veriyi caldirabiliyorsunuz.yalniz teybinizin sifresini bilmiyorsaniz elektrigini tamamen kesmemenizi oneririm.aux haritasida asada.

42814300e608d8089c3306894ab51989.jpg

Herkese iyi forumlar

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gece gece nasıl heyecan yaptıysam resimler arasındaki yazıyı görmemişim......... ellerine sağlık çok güzel olmuş.....üstad benim aracada bi aux çıkış yapmışlar fakat ses kontrolü yok seninkinde var mı? varsa bende söküp tekrar yapayım......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gece gece nasıl heyecan yaptıysam resimler arasındaki yazıyı görmemişim......... ellerine sağlık çok güzel olmuş.....üstad benim aracada bi aux çıkış yapmışlar fakat ses kontrolü yok seninkinde var mı? varsa bende söküp tekrar yapayım......

Hocam ses ayari yok derken? Teypteki ses dugmesi ise yaramiyormu aux u takinca?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bendeki aux a veri girişi yaparsan radyo çalarkende hoparlörden ses geliyor...... sesi mute yapıyorum  yani tepteki ses düğmesi kullanılmıyor..... ses ayarını veri kaynağı neyse ordan yapıyorum çok zahmetli benmkisi....bide ses net değil çok boğuk ses geliyor..........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladim hocam ozaman muhtemelen girisi yanlis yerden almislar.Gosterdigim semadaki gibi baglatirsan sorun cozulur.Ama teybin guc baglantisini cikarmasinlar sifreyi bilmiyosan.zaten calismaya imkan vericek kadar uzun guc kablosu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler..... internette bi videoda media tuşu ile aux aktif hale geliyordu sizin bağlantıdamı öyle çalışıyor...... bu şifre içinide kitapçıkta değiştirebiliyorsunuz yazıyor .... soldaki auto-m tuşu ile 6 tuşuna aynı anda basarak yeni şifre oluşturabilirsiniz  diyor denemedim ama deneyecem..........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerinize sağlık (resimde iki kişi görünüyor :) ).. bu tarz yetenekli kişiler için örnek olacak bir uygulama olmuş :)

Görüntü açısından da bence sırıtan bir görünüşü yok.. keyifli müzikler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler..... internette bi videoda media tuşu ile aux aktif hale geliyordu sizin bağlantıdamı öyle çalışıyor...... bu şifre içinide kitapçıkta değiştirebiliyorsunuz yazıyor .... soldaki auto-m tuşu ile 6 tuşuna aynı anda basarak yeni şifre oluşturabilirsiniz diyor denemedim ama deneyecem..........

Hocam onu yazmayi unutmusum evet aux media tusuna basinca aktif hale geliyor.Sifre deisimi icin eski sifreyi soruyormu acaba?

Ellerinize sağlık (resimde iki kişi görünüyor :) ).. bu tarz yetenekli kişiler için örnek olacak bir uygulama olmuş :)

Görüntü açısından da bence sırıtan bir görünüşü yok.. keyifli müzikler :)

Cok tesekkurler hocam bizim ahali biraz kalabalik :) siritan derken auxun etrafina uygun metal yada siyah plastik bi yuvarlak parca takicaktim bulamadim henuz bulunca eklerim resmmini. 1 haftadir falan kullaniyorum cok kullanisli ve keyifli oldu tavsiye ederim..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kitapçıkta eski kod iptal edilir diyor ilgili yeri ekte sundum inşallah yardımcı olur.....

birde aux uygulamasında cd changer aktif çalışıyor mu yoksa iptal mi oluyor

post-2327-0-78508300-1419369482_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

''Bukadar donanimli bir arac olmasina ragmen model yilinin gazabina ugrayip aux ve usb den yoksun piyasaya surulmus aracimiza bir uygulama yaptim.Estetik acidan pek icime sinmemis olsada gayet islevsel ve derli toplu oldu diyebilirim.''demişsiniz....

Mazdanın mp3 veya usb yi araçlarında kullanmaması bence bir etik meselesiydi ozmanlar mp3 demek korsan

cd ye destek usb girişi ise internetten şarkıları hırsızlamak ve sanatçıların telif hakkına tecavüz gibi algılanıyordu ve mazda marka olarak dik birduruş sergilemeye çalıştı ve araçlarına çoklu cd çalar ekledi hatta panasonic ve sony lerin ilk versiyonları çekme cd leri çalmıyordu cd ağzından hemen geri veriyordusadece orjinal cdleri çalıyordu fakat fazla dayanamadı .... Yoksa teknolojiyle alakası yok....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kitapçıkta eski kod iptal edilir diyor ilgili yeri ekte sundum inşallah yardımcı olur.....

birde aux uygulamasında cd changer aktif çalışıyor mu yoksa iptal mi oluyor

Okan hocam kusura bakma internete erisimim yoktu bi kac gundur.evet hersey duzgun ve stabil calisiyor.media tusu inaktifken aktif oluyor deisen tek sey o..

''Bukadar donanimli bir arac olmasina ragmen model yilinin gazabina ugrayip aux ve usb den yoksun piyasaya surulmus aracimiza bir uygulama yaptim.Estetik acidan pek icime sinmemis olsada gayet islevsel ve derli toplu oldu diyebilirim.''demişsiniz....

Mazdanın mp3 veya usb yi araçlarında kullanmaması bence bir etik meselesiydi ozmanlar mp3 demek korsan

cd ye destek usb girişi ise internetten şarkıları hırsızlamak ve sanatçıların telif hakkına tecavüz gibi algılanıyordu ve mazda marka olarak dik birduruş sergilemeye çalıştı ve araçlarına çoklu cd çalar ekledi hatta panasonic ve sony lerin ilk versiyonları çekme cd leri çalmıyordu cd ağzından hemen geri veriyordusadece orjinal cdleri çalıyordu fakat fazla dayanamadı .... Yoksa teknolojiyle alakası yok....

Bu benim sahsi gorusum.Ama tabi boyle bakincada cok mantikli kesinlikle..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arakdaşımdan aldığım bilgiler sayesinde doğru düzgün çalışan bir aux girişim oldu....

http://www.mazdaclubtr.com/ipb/uploads/gallery/album_38/gallery_2327_38_1044357.jpg

yukardaki dörtlü flaşör ve havalandırma bölümünüde sökerseniz arakadan gelen güç kablosunu çıkarmadan kablo montajını daha rahat yapabilirsiniz.... ben code bilmediğim için böyle çalışmak sorunda kaldım...

http://www.mazdaclubtr.com/ipb/uploads/gallery/album_38/gallery_2327_38_1216245.jpg

http://www.mazdaclubtr.com/ipb/uploads/gallery/album_38/gallery_2327_38_670646.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

2004 model mazda 3e usb aux taktirmak istiyorum (konsola kiyamadigim icin multimedyadan vaxgectim) fakat markada güven sorunu yasamayalim diye servisleri aradim ama 1.nesle takmadiklarini söylediler. sebebini anlamadim ama taktirip memnun kalan varsa marka ögrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok hocam düzgün ses versin kaliteli olsun iste montajini kendimde yaparim ama kötü biseye para vermek istemiyorum o yüzden varsa kullanan arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...