Jump to content

MZD Connect Yazılım Versiyonu

xendaba
 Paylaş

Çözüme git ali avci tarafından çözüldü,

Tavsiye Edilen Mesajlar

Nette birçok yerde 3.23 gibi sürümler gördüm bendeki 30.00 şeklinde son sürümü attım usb son Sürüm sendeki zaten diyor

Kullananlar yazılım sürümü nedir sizde donanım paketine göre Değişiyor olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Benimkinin versiyon 33.00. Üç gün önce aldım. Özellikle sordum güncel versiyon mu yüklü diye, evet dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilginiz olsun ,

usb bellek ile şimdilik sadece Müzik Veritabanı güncellemesini yapabilirsiniz (yukarıdaki linkte sadece müzik veritabanı - gracenote- için güncelleme var ) . işletim sistemi güncellemesini yapabilmek için servislerin kullandığı linux tabanlı yazılımı bulup onunla aracın mzdconnect arayüzüne bağlandıktan sonra (fin ve rus forumlarında bunun nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde var, adamlar bu şekilde ekstra yazılım kurarak video oynatmayı aktive etmişler) işletim sistemi güncellemesini yapabilirsiniz ki bunun tecrübesiz arkadaşlara tavsiye etmem. Bende yabancı forumlarda video oynatabilmek için araştırma yapıyorum ancak ufak bir hatada tüm sistem uçabileceği için daha cesaret edemedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En son güncel versiyon olan 33.00..... ile daha önceki iletimdeki fotodada görüldüğü gibi bendeki 25.00.400 olan versiyon arasında ne gibi farklar vardır acaba ????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle güncellemeyi yetkili serviste yaptırman gerekiyor yetkili servise yakin değilsen bana mesaj gönder sana yardımcı olurum güncelleme 45 dakika sürer ve ekran hatalarini eski sürümlerde donma yapar o proplem cözülür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimkinin versiyon 33.00. Üç gün önce aldım. Özellikle sordum güncel versiyon mu yüklü diye, evet dediler.

bugün servise bakıma verdim aracı yazılımıda güncelleyin dedim son sürüm dediler  dedim 33.00 varmış 

sizin araca göre yok dedi gelin beraber bakalım isterseniz 

inatlaşmadım ama şimdi gidip bakacağım 

araç için değişiyor olabilir yazılım 

benimki power-sense packet 

aracınızın paketi ve yazılımının resmi ile paylaşabilirmisiniz resmi gösterip gözlerine sokayım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün servise bakıma verdim aracı yazılımıda güncelleyin dedim son sürüm dediler  dedim 33.00 varmış 

sizin araca göre yok dedi gelin beraber bakalım isterseniz 

inatlaşmadım ama şimdi gidip bakacağım 

araç için değişiyor olabilir yazılım 

benimki power-sense packet 

aracınızın paketi ve yazılımının resmi ile paylaşabilirmisiniz resmi gösterip gözlerine sokayım :D

benim ki de power sense ve yazılım 33.00.resimini çekip payşalırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim ki de power sense ve yazılım 33.00.resimini çekip payşalırım

Gidip ağzını burnunu kırayım, yok diyor bağladık olsa Görünür , bunların usb ile update vs bilgisi yok bence arıza modülünü sanıyor dingil ,

Neyse siz yollayın da göstereyim bide atarlanayım gel git yaptırdı diye ;)

Birde Güncelleme hangi il ve serviste yapıldı en kötü orayı arattırayım,

Son olarak kendi güncelleyen arkadaşlar MS3 programını bulamadım yoksa kendim yükleyim dedim, elinde dosyalar olan varsa paylaşırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gidip ağzını burnunu kırayım, yok diyor bağladık olsa Görünür , bunların usb ile update vs bilgisi yok bence arıza modülünü sanıyor dingil ,

Neyse siz yollayın da göstereyim bide atarlanayım gel git yaptırdı diye ;)

Birde Güncelleme hangi il ve serviste yapıldı en kötü orayı arattırayım,

Son olarak kendi güncelleyen arkadaşlar MS3 programını bulamadım yoksa kendim yükleyim dedim, elinde dosyalar olan varsa paylaşırsa sevinirim

bendeki  31.00 mış  33 .00 diye kalmış nedese aklımda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

post-8943-1421678363,21_thumb.jpg

Aracı mazda bostanlar dan almıştım. Müzik veritabanı 2.00 dı geldiğinde kendim güncelledim. Diğerleri fotoda görüldüğü gibi 33.00.500 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla beyler yaaa biriniz allah rızası için arada ne farklar söyleyin lütfen....

Boşuna uğraşmiyalım güncelleme için.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• refig
      Yazan: refig
      2015 model Sedan Mazda 3 Power aracımın multimedia ekranı bir sabah çalışmamaya başladı. ekran açılıyor ve Mazda logosunda takılı kalıyor. Tuş kombinasyonu ile reset atmak ya da akünün eksi ucunu çıkarıp takmak bir işe yaramadı. Servis de ne olduğunu anlamadı. Başına bu durum gelen ve öneride bulunabilecek biri var mı? Zira ekran olmadan arabanın yarısını kullanamıyorum  Herhangi bir yazılım atma ya da dışarıdan müdahale yok. Apple Carplay yüklü. 
    • Burak
      Yazan: Burak
      Sıklıkla kullandığınız, Android Auto ile uyumlu favori uygulamalarınızı buradan paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Böylelikle  yeni veya gelişen uygulamalardan birbirimizi haberdar edebiliriz.
    • ufukcaliskan
      Yazan: ufukcaliskan
      2014 soul paket aracımıza multimedia ekran taktırmak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı 
    • Nebuchednezzar
      Yazan: Nebuchednezzar
      Selam arkadaşlar,
      Konu başlığında da söylediğim gibi FW v59.00.502 ve daha yüksek sürümlerde CMU kilitlenmesi ve tweak yüklenememe probleminin çözümü hakkında bilgi alabilirmiyim. ID7  recovery scripts ile problem çözülüyormu. Şu an 56 sürümündeyim. 59 a yükseltmek için izlemem gereken adımları anlatabilirmisiniz. Ayrıca 59 a yükseltince navigasyon da sorun yaşarmıyım?Teşekkürler.
    • mrtslk
      Yazan: mrtslk
      Merhaba arkadaşlar.
      Kısa süre önce yaşadığım problemi ve uzun uğraşlar sonucu bulduğum çözümü sizlerle paylaşmak istedim.
      3. Nesil araçlarda bulunan MZD Connect infotainment sistem için malum pahalı navigasyon kartı sebebiyle birçok kişi gibi bende araca kendim navigasyon yükledim. gayet güzel çalıştı da. Ancak bu işlem esnasında sistemde değiştirilen "jci-linux_imx6_volans-release" isimli dosyanın orijinal halini geri yüklemeden sistemi güncellerseniz yeni sistemde navigasyon hackleme işini tekrar yapamıyorsunuz. bende bu hatayı yaptım. Üstelik bununla da kalmayıp sistemi downgrade yaparak eski versiyona dönüp orijinal dosyayı atabileceğimi düşündüm. Fakat bunu yaparken sistem hata verdi ve ekran tekrar açılmamak üzere kapandı. kutup başı sökme takma, sigorta değişimi vs. hiçbirşey işe yaramadı. ekranda hiçbir hareket yoktu ve sadece radyoda son seçili kanal çalıyordu. Kanal değiştirilemiyor sadece ses kısıp açabiliyordum.
      Aracı yetkili Mazda servisine götürdüm. Onarılamayacağını ve değişmesi gerektiğini söylediler ve kdv dahil 4.500 tl istediler. Tabi değiştirmedim. Uzun uğraşlar sonucu sorunun failsafe dosyası yüklenemediği için sistemin kendini başlatamadığı olduğunu tespit ettim. downgrade esnasında silinen eski failsafe yerine yenisi yüklenememişti ve failsafe olmadan reinstall yüklenemediğinden sistem kilit olmuştu. Çözüm ya 4.500 tl ye değiştirmek yada CMU'ya müdahale ederek failsafe dasyasının saklandığı SPI-NOR içeriğini manuel olarak düzeltmekti. Bunun için https://yms.livejournal.com/3007282.html adresinde paylaşılan konudan faydalandım.
      Öncelikle ekranı ve arkasında bulunan CMU'yu söktüm. Üzerinde bulunan SPI-NOR içeriğine erişmek için CH341A kartı ile bir adet 16 bacaklı mandal kullanarak bilgisayara bağladım. Yukarıdaki linkte bilgilerini bulabilirsiniz.
      https://imgyukle.com/i/SjJmY (Resim-1: CMU içindeki kart ve SPI-NOR)

https://imgyukle.com/i/SjRAP (Resim-2: CH341A)

https://imgyukle.com/i/SjSl6  (Resim-3: 16 Bacaklı mandal ile SPI bağlantısı)

https://imgyukle.com/i/SjE2N (Resim-4: Bilgisayara tam bağlantı)

İnternetten elde ettiğim failsafe dosyasını bir hexaeditör  programı ile açtım.( dosyalar şifreli olduğu için açmak epey zor oldu. Neyse ki şifresini internete bulduğum bir hayırseverden aldım:)) Önümde birçok dosya ve CMU içeriğinde Hexadecimal kodlu büyük bir dosya vardı. http://www.2x4logic.com/jci-failsafe.html adresinde de SPI-NOR içeriğinde hangi adreste hangi bilginin yazılı olduğu aşağıdaki tablo ile belirtilmiş. 
      The memory is segmented as follows:
      official partition name offset prior to v31 offset after v31 bootstrap 0x000000 0x000000 boot-select 0x010000 0x010000 ibc1 0x020000 0x020000 ibc2 0x040000 0x040000 nv-config 0x060000 0x060000 config 0x070000 0x070000 jci-boot-diag n/a 0x0D0000 fail-safe 0x0E0000 0x0E0000 update 0x7E0000 0x7E0000 Görüldüğü üzere sadece Fail-safe dosyasının yazılı olduğu adres aralığını düzeltmem gerekiyordu. ancak ben tüm adres gruplarını kontrol ettim. ilgili bölümlerin tamamı içini açacağınız failsafe dosyası içerisinden çıkacak.
      Sonuç olarak yorucu ve günler süren mesai sonucu sistemimi geri getirmeyi başardım. tabi bu sadece sistemi açmamı sağladı.
      https://imgyukle.com/i/SjCix  (Resim-5: sistemin tecrübe anı)

Hala Failsafe dosyası yüklü değildi. Eğer yüklemeden kapatsaydım tekrar açılmayacaktı ve en başa dönecektim. usb ile güncelleme esnasında yaptığımız failsafe yükleme kısmını uygulayarak olayı noktalamış oldum.
      https://imgyukle.com/i/SjxRp (Resim-6: Ve SONUÇ)

Sonuç 4500 tl cebimde kaldı ve sistemim eskisinden farksızdı. Konuyu biraz yüzeysel anlatmış olabilirim. Detaylara ileride daha geniş bir zamanımda değineceğim.  En doğrusu en başında çalışan sisteme hiç dokunmamak:) cok kolay bozulabiliyor:)  

• Yeni Oluştur...