Jump to content

1. Nesil Mazda6 için Jant ve Lastik

Scorpions_64
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, 1. nesil 2005 model mazda 6 aracım için, eibach 3.5 cm. spor yay ve lastik ebat ve jantları değiştirmek istiyorum. buna göre orjinal ebatlar;

205/55 A /16 91V

etiketlerde fabrikasyon yazılanlara göre;

ön 205/55/16 

arka 215/45/17 takın diyor. bu durumda arka yüksek önler düşük gelmez mi? birde aklımdaki lastik ebatı daha enli, ofsetli olsun diye 225/45/17. Sizce nasıl olur? sürtme, konfor, estetik bakımından nasıl durur? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

etiketi daha dikkatli okuyun. önler ve arkalar için farklı ebat yazmıyor.

etikette mazda avrupa versiyon için önerilen lastik ebatları yukarıdan aşağıya doğru yazıyor.

225/45/17 sürtmez.  konfor bi tık. azalır ama fark zor hissedilir. estetik olumlu yönde değişir

tüketim artar. performans düşer. Yol tutuş artar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın gücünü yada ağırlığını artırmadığınız sürece lastik genişletmek çok gereksiz bir masraf olur. Yakıt ve konfor açısından da negatif sonuç oluşacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jant ofsetli olacak diye geniş taban lastik takmaya gerek yok, gene uygun taban kullanabilirisin tabii o ebat lastik üretiliyosa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yardımcı olduğunuz için ayrı ayrı teşekkürler. o zaman ben orjinal şu andaki lastik ebatlarını kullanayım şimdilik (205/55/16). biraz ofsetli gözükmesi için araya spacer takılabilir.   zaten ilk etapta eibach 3.5 yay almak ileride belki lastik ebatlarınıda değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...