Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Far Yükseklik Ayarı - Aydınlatma Mesafesi Yetersiz Gibi

vT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

20 metre mi? çok kısa değilmi 20 metre? Araç 100 km hızla giderken 50 mt civarında duruyor.

Hocam mantıken de far ne kadar uzağa ışık gönderirse doğrusal olarak yola o kadar paralel gidecektir. Bu durum ise önünüzdeki aracı rahatsız etmek demek. Normali 20-25 mt diye biliyorum ben. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normalde ehliyet kurslarundada 25 mt ye 100 mt diye öğretiliyormuş. Ben bakıyorum 40 metre falan yeri aydınlatan kısmı

gece gece ölçtün mü hocam yahu allah iyiliğini versin :D Yaklaşık 30 mt diyelim o zaman. Fazlası bence öndeki aracı rahatsız edebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tek ben şikayetçiyim sanıyordum far konusunda sesimi çıkarmıyordum bende bir gariplik var diye (: ama madem yancı buldum; evet çok yakını gösteriyor, ve çok düşük gösteriyor hele hava yağışlı ve kırmızı sokak lambalı bir yoldaysanız farları kapatabilirsiniz. 10k bakımında servise sordum ayarı yokmuş :( içerideki ayar düğmesi ise en yüksekte... şimdi ampul çözümü aramaya başladım. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de sol farımın çok kısa olduğunu düşünüyorum. Bi xenon farlar yüksekliği otomatik ayarlıyor. Fakat manuel olarak yükseklik kalibrasyonu yapabiliyoruz. Kaputu açınca farın arkasında dişliye benzer bir mekanizma var. Düz bir tornavida ile saat yönünde dişlileri iterek far yüksekliğini artırabiliyoruz. Servise kontrole gittiğimde görmüştüm. Denedim farı yükseltiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracım motion olduğundan xenon yok. ama farların ayarıda yokmuş biraz garip geldi. güzel bi havada kendim kurcalayacağım artık. nasıl olmaz anlamış değilim... bence servisteki eleman ustasına sorunca ustası xenon var sanıp kendinden ayarlı diyerek kestirip attı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben çok memnunum ki binenlerde aydınlatmasını baya beğeniyorlar. ileride aydınlatma direkleri var o biraz aldatıyor olabilir.

erzurumda araç kullanmak buzda araç kullanmak gibi bişey diyorlar :) aracın hakimiyetini çok merak ettim desem ? aracın yol tutuşu ve kar vitesi gibi olaylar etkenmidir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

erzurumda araç kullanmak buzda araç kullanmak gibi bişey diyorlar :) aracın hakimiyetini çok merak ettim desem ? aracın yol tutuşu ve kar vitesi gibi olaylar etkenmidir ?

Lastik kalitesine bağlı olarak aracın kontrolü, hakimiyeti, yol tutuşu çok iyi. En önemli etken lastik durumu tabiki. Kar vitesi olayını çözemedim? Motor freninden mi bahsediyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konu biraz dağılmış :) elim değmişken bu konuyu da aldığım bilgiler ile aydınlatmak istiyorum. bu gün servis yetkilileri ile yaptığım görüşmede far yüklekliğinin araç içinden ayarlanamadığı bilgisini aldım. arkadaşlardan rica ettim benim farları yükselttiler. şuan inanılmaz memnunum. yine herhangi bir rahatsızlık olursa getirin aracı seve seve tekrar düzeltiriz demeleri de inanılmaz bir güven verdi :)   O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır elle müdahale ettiler... ancak beni mutlu ettiler :)

Nasıl dostum, bizim yapabileceğimiz bişey mi? Bende biraz yükseltsem iyi olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hemşehrim sen gel diyarbakır'a ben elimden geleni yaparım :) ama benim yapabileceğim bişey değil gibi duruyordu bu nedenle seninde karışmamanı ve servise gitmeni ( yada gelmeni :) ) tavsiye ederim...  beklerim :hi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

bende de ayar düğmesi yok veya afs düğmem de yok ama geçen gece aracı çalıştırdığımda farlar önce bi aşağı sonra hafif yukarı kalktı. adaptif far varmış da haberim yokmuş sizlerde de öyle olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...