Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Bagaj Aydınlatması

saudek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, ozgur35 :

Guzel olmus eski sarisindan bin kat iyi

Bi ara sanayiye gittinizde kendi ledinizi sökün, orda 6 ledli olanla sonra sizinkini taktirin parlikliga bakin,  arada afaki fark varsa alirisniz. Onlarda deneme yeri var Parklaklik gormek adina 

aslında 5'lileri var aliexpress'te ama orası da artık cok anlamsız oldu. her parçaya büyük küçük fark etmez 15 tl para istiyor devletumuz. ben de parasında değilim ama vermek de istemiyorum, keriz gibi hissediyorum kendimi. net üzerinden satılsa türkiye'de alabilirim ama bir türlü bulamadım.  gerçi aliexpress'te çifti 2 lira falan bize gelince maşallah 25 tl. değer mi o da ayrı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
30.12.2019 at 00:27, Katil Balina :

hocam nasıl yaptığınızı anlatsanız da biz de ışıldasak:)

Kusura bakma Cevap da geciktim. Kısacası şöyle... Ampulün yuvasına sıkı sıkı giren ağaç parçası yonttum ve aynı ampul telleri gibi iki teli bu ağaç parçasına yerleştirdim. Dışta kalan kısmını izole bantla  ağaca sağlamlaştırdım. Tabi bu işlemden önce almış olduğum şerit ledin 25 cm kesip bağlantısını yaptım. Ledin artı ve eksi uçlarını belirlemek gerekli, ters takarak yanmaz. En kısa zamanda videosunu çekip yüklerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mutlu Tekir :

Bu kadar uğraşmaya da gerek yok. Ben de T5 led Ampul alıp onun ayaklarına lehim yapmıştım. 

O kadar uğraşmadım, bu işlere meraklı olduğum için uğraşmak keyif de veriyor :)ortaya çıkan sonuç mükemmel oluncada, yemede yanında yat hesabı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

3. nesil sedanın girişi t5.  geçen aylarda aldığım 3 ledli idi ve pek bir sey fark etmemişti. 5 ledlisini buldum. bunu alsam uyar mı bilen arkadas var mı?

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/kgn-t5-mini-dipsiz-beyaz-led-ampul-12v-5-led-smd-P265725486

geçen sefer aldığım şuydu

https://www.hepsiburada.com/photon-photon-t5-can-bus-12watt-gosterge-led-6000k-ikili-paket-p-HBV000003GEV2?magaza=Arsimo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Defalarca söyledim, bir kez daha insanlık namına hatırlatayim. 

Mazda 6 da bagaj ampulüne şerit led falan takınca kapılar kitlenmio,    Ucuz xenon takınca da merkezi kilit beyni bozuluyor.  Çakmakliga Çin malı şarj aleti takınca cam beyni çalışmıyor 

Aracınızda canbus iletişim protokolü olduğu için  bir sorun çıkabilir de,  hiç bir sorun olmayabilir de..  

Bir gün alakasız airbag lambası yanabilir, abs lambası yanabilir. Kör nokta uyarıcı hata verir, esp tcs dsc hatası verir, abartmıyorum enjektör hatası bile Olabilr..   Sonra arar arar bulamazsınız. Kendi kendine düzelir veya düzelmez vsvs..    Şans işi..   Nasip. Aklınızda bulunsun 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Zealot :

Defalarca söyledim, bir kez daha insanlık namına hatırlatayim. 

Mazda 6 da bagaj ampulüne şerit led falan takınca kapılar kitlenmio,    Ucuz xenon takınca da merkezi kilit beyni bozuluyor.  Çakmakliga Çin malı şarj aleti takınca cam beyni çalışmıyor 

Aracınızda canbus iletişim protokolü olduğu için  bir sorun çıkabilir de,  hiç bir sorun olmayabilir de..  

Bir gün alakasız airbag lambası yanabilir, abs lambası yanabilir. Kör nokta uyarıcı hata verir, esp tcs dsc hatası verir, abartmıyorum enjektör hatası bile Olabilr..   Sonra arar arar bulamazsınız. Kendi kendine düzelir veya düzelmez vsvs..    Şans işi..   Nasip. Aklınızda bulunsun 

Servisteki ustalara benzedin. Ampül sönüyor diyorki lpg den, fren balataları bitiyor diyor ki lpg den... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, M.E.G :

Servisteki ustalara benzedin. Ampül sönüyor diyorki lpg den, fren balataları bitiyor diyor ki lpg den... 

ya yorma beni şimdi inip arabaya video çektirme  😃 

arabanın emme-egsoz-motor-ses sistemi - ateşlemesine  kadar yükseltmediğimiz yer kalmadı.  bi ampul takınca errror veriyore 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Zealot :

ya yorma beni şimdi inip arabaya video çektirme  😃 

arabanın emme-egsoz-motor-ses sistemi - ateşlemesine  kadar yükseltmediğimiz yer kalmadı.  bi ampul takınca errror veriyore 

Kanka sana inanmayanın gözü çıksın 😀 Takılıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj ampülünü söküp (elinizle çekince hemen çıkıveriyor zaten) bir elektrikçiye gidip bunun yerine led ampül istiyorum dedim aldığım ürünü taktım ve gayet güzel bir aydınlatma oldu. Çok zor bir işlem değil ekstra korkacak bir şey de yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, Bilalakbaba20 :

Bagaj ampülünü söküp (elinizle çekince hemen çıkıveriyor zaten) bir elektrikçiye gidip bunun yerine led ampül istiyorum dedim aldığım ürünü taktım ve gayet güzel bir aydınlatma oldu. Çok zor bir işlem değil ekstra korkacak bir şey de yok.

ben de şu an bagajda  kullanıyorum ve sorun olmuyor, ama kullandığım 3 ledli olana canbus yazıyor, son eklediğim 5 ledli olanda yazmıyor. bu sorun olur mu diye sormuştum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Katil Balina :

ben de şu an bagajda  kullanıyorum ve sorun olmuyor, ama kullandığım 3 ledli olana canbus yazıyor, son eklediğim 5 ledli olanda yazmıyor. bu sorun olur mu diye sormuştum. 

5 li de pek aydinlatmaz abi Benm led 9 lu kitap gibi aydinlatio

IMG20200526100116.jpg

IMG20200526100045.jpg

IMG20200526100055.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, ozgur35 :

5 li de pek aydinlatmaz abi Benm led 9 lu kitap gibi aydinlatio

IMG20200526100116.jpg

IMG20200526100045.jpg

IMG20200526100055.jpg

t5 girişlerde en fazla 5 ledli gördüm, fazlası yok ne yazık ki.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...