Jump to content

Mazda3 Bakım Fiyatları

Guest architect
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 dakika önce, barbaroshayri :

Kendi ustama götüreceğim ama Japon arabaları konusunda pek güvenim olduğu söylenemez. Bu sebeple uzman bir usta çok işime yarar.Arabayı aldığım arkadaş 60bin bakımda sadece filtreleri değiştirmiş. Bakalım ne kadar sıkışmış arka koltuğa :)

Bakımdan sonra yapılan parça değişikliklerini ve fiyatları da ayrıca paylaşırım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim İlhan Bey.

Mazda ile bizde artık yer eden ve hatta slogan olan bir söz var. Mazda bozulmaz, ama çok kolay bozarlar.

Mazda'yı bilmeyen, tanımayan hiç bir ustaya aracınızı teslim etmeyin. 

Dediğim gibi İkiler-Taber usta işini en iyi yapan yerlerde-ustalardan birisidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Herkese merhaba,

Cumartesi 70.000 bakım yaptırdım. hava+mazot+yağ filtreleri ve motor yağı değişti. Fren balatalarına bakım yaptılar. 600TL ödedim. aklımda kaldığı kadarıyla;

mazot filtresi 175 

motor yağı 175

hava + yağ filtresi 130

işçilik 180

orjinal debriyaj baskı balata tam takım siparişi verdik. işçilik dahil 1.600 TL de ona ödeyeceğim. Yarın sabah işe giderken bırakacağım akşam iş dönüşü alacağım. Faturaları alınca ayrıca yüklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Merhabalar,herkese iyi çalışmalar... 

Mazda3 Touring 2012 model aracımın yağ bakım zamanı geldi(60b bakımı). Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum ve Gaziantep'te yetkili servis var(Akcanlar). 60b bakımı için ekstra masraflar çıkmazsa(yağ değişimi+yağ filtresi+hava filtresi) 650tl istediler. Bende Kahramanmaraş'ta yağ bakımını yaptırayım diyorum. Maraş ta güvenilir bir şekilde yağ değişimi yaptırabileceğim usta tanıyor musunuz? Yağı ben mi alayım yoksa ustanın önerdiğini mi kullanayım? Yardımcı olursanız sevinirim. Tşkkrlr...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, omerfarukcil :

Merhabalar,herkese iyi çalışmalar... 

Mazda3 Touring 2012 model aracımın yağ bakım zamanı geldi(60b bakımı). Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum ve Gaziantep'te yetkili servis var(Akcanlar). 60b bakımı için ekstra masraflar çıkmazsa(yağ değişimi+yağ filtresi+hava filtresi) 650tl istediler. Bende Kahramanmaraş'ta yağ bakımını yaptırayım diyorum. Maraş ta güvenilir bir şekilde yağ değişimi yaptırabileceğim usta tanıyor musunuz? Yağı ben mi alayım yoksa ustanın önerdiğini mi kullanayım? Yardımcı olursanız sevinirim. Tşkkrlr...

konunuzu forumda mevcut genel konumuzla birleştirdim.

güvendiğiniz bir yağ alın ve güvendiğiniz bir serviste değişim yaptırın. usta tavsiyesi için @Mümin bir yer tavsiyesi verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

konunuzu forumda mevcut genel konumuzla birleştirdim.

güvendiğiniz bir yağ alın ve güvendiğiniz bir serviste değişim yaptırın. usta tavsiyesi için @Mümin bir yer tavsiyesi verebilir.

Teşekkürler Hemşo.

@omerfarukcil Ömer Hocam bir telefon kadar uzağındayım. Sanayide eş dost var istersen yardımcı olurum. Yağını kendin al bildiğin yağı al. Otoloji Fevzi Usta adamımız olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Alındığı günden beri 6 ayda bir yetkili servise giren 2011 otomatik Mazda 3’üme İnallar 70 bin rutin bakımına(sadece filtreler ve yağ değişecek) 750 TL dediği için ilk kez dışarda yaptırdık. Gerçi usta ustaydı. önemli bir işlemde yoktu ama yinede yetkiliye gitmek isterdim çok yüksek geldi maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 Dizel aracıma 60.000km bakımı için Merserden fiyat aldım 1.100 tl fiyat verdiler. Bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. Orjinal Parçalar alacağımız bir yer ve ehil bir usta paylasan olursa sevinirim.

25.07.2017 at 10:38, İlhan :

Öncelikle tavsiye edilen önerilen 5w30 akabinde kitapçıkta tavsiye edilen yağlar 10w40 / 5w20 yağlar var ama.. Servislerin ve bizlerin kullandığı yağ 5w30'dur. Mobil 1 Esp Yağı tavsiye edebilirim.

İlhan bey merhaba. Bu yağlar dizeller içinde geçerli mi acaba. Birde 60.000 km de aracim yakıt filtresinin değismesi gereker mi sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

04.08.2018 at 23:26, mehmetsel :

Mazda 3 Dizel aracıma 60.000km bakımı için Merserden fiyat aldım 1.100 tl fiyat verdiler. Bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. Orjinal Parçalar alacağımız bir yer ve ehil bir usta paylasan olursa sevinirim.

İlhan bey merhaba. Bu yağlar dizeller içinde geçerli mi acaba. Birde 60.000 km de aracim yakıt filtresinin değismesi gereker mi sizce?

Benim aracım dizel, ve Mobil 1 ESP 5w30 Kullanıyorum.

Yakıt filtresi 40 bin ve katlarında değişiyor yetkili serviste.

Sizin 40 bin km'de değişmiş olması lazım yakıt filtresinin. Eğer değişmediyse bu güne kadar. Muhakkak değiştirmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, İlhan :

Sizin 40 bin km'de değişmiş olması lazım yakıt filtresinin. Eğer değişmediyse bu güne kadar. Muhakkak değiştirmenizi öneririm.

Teşekkür ederim İlhan  bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...
07.08.2018 at 16:23, İlhan :

mobil esp 5w30 üretici onaylarının hiç birini karşılamıyor(ya da fazlasıyla karşılıyor bu yağ olayı karışık biraz 🙂)benim araçta 2012 mazda 3 dizel yağ arayışı içindeyim şuan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, benim 2015 mazda 3 aracın 20.000 bakımına girmesi gerek bu ay. Forum da en uygun yağın 0w20 olduğunu okudum araştırdım Türkiye de de castrol da falan yok bu yağ, eneos da var bu yağ ama ne kadar güvenilir? 10.000 bakımında 5w30 kullanmışlar. Galiba yine aynı yağ kullanılacak. Yağı biz alıp koysak sorun olur mu? Bakımlarını serviste yaptırmak yerine güvendiğimiz başka biyere yaptırsak araç garantisi riske girer mi? Bu konuda önerilerinizi alabilir miyim? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, Semr :

Merhaba arkadaşlar, benim 2015 mazda 3 aracın 20.000 bakımına girmesi gerek bu ay. Forum da en uygun yağın 0w20 olduğunu okudum araştırdım Türkiye de de castrol da falan yok bu yağ, eneos da var bu yağ ama ne kadar güvenilir? 10.000 bakımında 5w30 kullanmışlar. Galiba yine aynı yağ kullanılacak. Yağı biz alıp koysak sorun olur mu? Bakımlarını serviste yaptırmak yerine güvendiğimiz başka biyere yaptırsak araç garantisi riske girer mi? Bu konuda önerilerinizi alabilir miyim? 

Bu kadar yüksek sıkıştırma oranında ve ülkemiz ikliminde 0-20 nin çok ince kaçacağını düşünenlerdenim. Corolla ve Avensis'de 0-20 deneyenler çok oldu. Az bir kısmı memnun çoğu yatak vurma sesi gelmeye başladığını veya başka ses problemlerinin başladığını iletti. İlla 0 kullanacaksanız da 0-30 kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Mutlu Tekir :

Bu kadar yüksek sıkıştırma oranında ve ülkemiz ikliminde 0-20 nin çok ince kaçacağını düşünenlerdenim. Corolla ve Avensis'de 0-20 deneyenler çok oldu. Az bir kısmı memnun çoğu yatak vurma sesi gelmeye başladığını veya başka ses problemlerinin başladığını iletti. İlla 0 kullanacaksanız da 0-30 kullanın.

Sıkıştırma oranıyla ilgili bir problem yok. 0w-20 yağ için önerilen dış hava sıcaklığı -35 derece ile +50 derece arasında. 5w-30 ise -30 ile +50 arası. Yani 0w-20 daha avantajlı her koşulda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Tarahumara :

Sıkıştırma oranıyla ilgili bir problem yok. 0w-20 yağ için önerilen dış hava sıcaklığı -35 derece ile +50 derece arasında. 5w-30 ise -30 ile +50 arası. Yani 0w-20 daha avantajlı her koşulda.

Standartlara bakınca böyle görünüyor, zaten motorun çalışma sıcaklığı 90c iken dış ortam sıcaklığının artması pek problem değil. Ancak özellikle motoru sıkıştırdığınızda sadece Mazda 3 için değil, bütün modern benzer otomobiller için 0w20'nin iyi yağlama yapmaya devam etse dahi yağ basıncını gösteren araçlarda (örneğin GT86) yağ basıncının baya düştüğünü gözlemleniyor. Yağ suya dönüyor iyice. Performanslı sürüşlerden sonra motorun çalışma sesi, subaplardan ve yataklardan çıkan sesler artıyor. Sürekli bu yağı kullanan ve performanslı kullanılan araçlarda yağ kaçaklarının erken başladığı belirtilmiş.

Yarı sentetik 5w30 daha düşük grade bir yağ olmasına rağmen, tempolu sürüşlerde kıvamını biraz daha iyi koruyan bir yağ. Eğer sürekli sakin ve genelde kısa mesafe araç kullanıyor olsaydım bende 0w20'ye geçerdim. Ancak özellikle Tr şartları için 5w30'un daha kapsayıcı bir yağ olduğunu düşünüyorum bende. 

0w20-5w30 konusunu bir araştırın, ilginç bulguları var sürücülerin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben genelde şehiriçi kullanıyorum. Özellikle bu yağı koydurmak istiyorum ama eneos diye bir markada var sadece. Ona da çok güvenemedim açıkçası. Peki Servis garanti duruma ne diyorsunuz? Servis saçma rakamlar çıkarıyor. Ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Tarahumara :

Kışın sıcaklık - 35 e mi düşüyor ülkemizde? 0 20 İskandinavya kanada ve rusya gibi ülkelerde işe yarar ancak. Performanslı kullanımda yağ yakma başlar. 

Sıkıştırma derken yağ filminin gömleği koruyabilmesi ve fazla basınçta bozulmaması. 

8 saat önce, Semr :

Ben genelde şehiriçi kullanıyorum. Özellikle bu yağı koydurmak istiyorum ama eneos diye bir markada var sadece. Ona da çok güvenemedim açıkçası. Peki Servis garanti duruma ne diyorsunuz? Servis saçma rakamlar çıkarıyor. Ne önerirsiniz?

Eneos diye bir marka dediğiniz en kaliteli firmalardandır . Eneos liqui moly motul... Araştırınız, reklamlarda görmüyorsunuz diye kötü mü oluyor? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eneos markaya kim kötü dedi? Fikir sahibi olmadığım bir markaya güvenemedim dedim! Bilmediğim için de buraya yazdım. Burası bilgi ve paylaşım sayfası değil mi! Madem eneos iyi bir marka  madem bilgi sahibisiniz beni yermek yerine neden eneos kullanmalıyızı yazsaydınız daha faydalı olurdu herkes için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, Semr :

Eneos markaya kim kötü dedi? Fikir sahibi olmadığım bir markaya güvenemedim dedim! Bilmediğim için de buraya yazdım. Burası bilgi ve paylaşım sayfası değil mi! Madem eneos iyi bir marka  madem bilgi sahibisiniz beni yermek yerine neden eneos kullanmalıyızı yazsaydınız daha faydalı olurdu herkes için

Araştırınız demekle sizi yermiş mi oluyorum? Sizin gibi normal bir soru sordum. Sizin gibi !ünlemli! olarak yazmadığım halde yerilmiş olarak düşünüyorsanız size öyle düşünmeye iyi devam etmeler dilerim!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kimsenin kötü bir niyeti yok arkadaşlar. Hemen alevlenmeyelim. 

Kipapçıktaki kısım bu:

Capture.thumb.JPG.29ae2db1b229aaac8c2b8dc759ff6b25.JPG

Castrol'un, Mazda'nın belirttiği standartlara uyan tek yağı bu sanıyorum. Servisler, Mazda'nın orjinal yağını kullanmıyorlar genelde. İnşallah bunu kullanıyordur. ACEA A5 standardına uyuyor.

55.thumb.JPG.d61f51c35c970ec38a2a5c6140010ee1.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• CRO
      Yazan: CRO
      Merhaba Değerli forum üyeleri;
      Aracım Mazda3 BL 2012 Otomatik makyajlı kasa 72.000 km de olup bu zamana kadar yetkili servis bakımlıydı; ancak gerek garanti süresinin dolması gerekse de yetkili servis ücretlerini yüksek bulmam sebebiyle bundan sonraki bakımlarını özel servis aracılığıyla yaptırmayı düşünüyorum. Bakım ile ilgili forum üzerinden önceki mesajları elimden geldiğince okuyarak bakım için tercih edilebilecek ürünleri oluşturmaya çalıştım. Bu noktada sizlerin de görüş ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde bakım için gerekli malzeme listelerini aşağıya sıralıyorum, daha önce kullandığınız memnun olduğunu ürünleri de söylerseniz memnun olurum.
      Araç Yağı;
      Liqui Moly Toptec 4200 5w30 (Sentetik, ACEA:C3 - API:SN) Liqui Moly Longtime High Tech 5w30 (ACEA:A3/B4/B3 - API: SM,CF) Liqui Moly Toptec 4500 5w30 (ACEA:C1 - API bulamadım, yalnız üzerinde direk mazda ibaresi mevcut olduğundan listeme ekledim.) Motul 8100 xClean EFE 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 - API:SN) Motul Energy 5w30 (ACEA:A5/B5 - API:SL) Castrol Edge 5w30 C3 (Tam Sentetik ACEA:C3 -API:SN/CF Son bakımda bu yağ konulduğu için listeme ekledim.) Mobil 1 ESP 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 -API: SN Forumda da araç yağı tercihi konularını okudum ama tam manasıyla şu kullanılabilir şeklinde bir öneriyle karşılaşmadım herkes gerekli özellikleri barındıran uygun yağı tercih ettiği sonucuna ulaştım. Benim listelemiş olduğum yağlar arasında Motul 8100 xClean EFE ile LiquiMoly Toptec 4500 arasında kaldım ama açıkcası netleştirmedim birsürü özellik viskozite, farklı derecelerdeki akışkanlık vs gibi birsürü özellik söz konusu olduğundan yağ konusunda önerilerinize açığım.
      Fren Hidroliği;
      Fren Hidroliği konusunda konusunda Dot3 veya Dot4 niteliklerine sahip bilindik markalardan birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bi önceki bakımda değişmedi diye biliyorum araç kitapçığında ise yanlış hatırlamıyorsan 2 yıl veya 40Bin km de değişimden söz ediyordu. Bakımda durumuna göre değiştirmeyi düşünüyorum.
      Direksiyon Hidroliği; 
      Direksiyon hidroliğinde kullanılan yağ ile otomatik şanzımanlarda kullanılan yağ aynısı tercih edilebileceğini öğrendim. Bu noktada Dexelia ATF 3 (M-V) veya Liqui Moly Atf Toptec 1200 (Dexron2-3 ) değerlerine sahip yağların işimi görebileceği sonucuna ulaştım.
      Bujiler;
      Buji konusunda muhtemelen aracın üzerinde orjinal mazda bujileri var diye biliyorum, değişimin gerekli olduğu görülürse Denso, Ngk veya Mazda Orjinal buji markalarından birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bu noktada da kararsızım önerilerinize açığım.
      Yağ Filtresi;
      Yağ filtresini orjinal ürün tercih etmeyi düşünüyorum, yine forumdaki konuları incelediğimde Mahle OC195 markalı ürünün orjinal ürün ile birebir aynı olduğunu öğrendim. Orjinal filtre bulamaz isem eğer bu ürünü tercih edebilirim.
      Hava Filtresi; 
      Hava filtresinde de orjinal ürün kullanmayı düşünüyorum ama tavsiye edebileceğiniz ürünlere de açığım bu konuda net bir karar veremedim açıkcası.
      Polen Filtresi;
      Polen filtresinde ise muadil ürün kullanmayı düşünüyorum. İnternetteki araştırmalarımda Bosch, Filtron ve blueprint markalarını gördüm bu konuda da önerilerinize açığım.
      Uzunca bir yazı oldu arkadaşlar sürçü lisan ettiysek kusuruma bakmayın. Konu ile ilgili hertürlü tavsiyelerinize açığım. Teşekkür eder keyifli günler dilerim.

• sany
      Yazan: sany
      Arkadaşlar merhaba,
      Hepinizin araştırmalarınızdan bildiği üzere, otomatik şanzıman yağı el ile değiştirildiğinde 4 Litresi değişiyor,
      diğer yarısı şanzımanın içinde kalıyor. Yani yarım iş yapmış oluyoruz. 
      Bu sebepten yağ değişimini makine ile yapan servisleri araştırdım ve adreslerini sizinle paylaşıyorum.
      İzmir ve Çevre iller'de
      Otomatik Şanzıman yağını makine ile değiştiren servislerin iletişim bilgileri;

İzmir
      KEBAN OTOMATİK ŞANZIMAN SERVİSİ !!!
      (Makinası arızadan dolayı yurt dışına değişime gitmiş - Yurt dışından gelmesi bekleniyor) !!!
      http://www.kebanotomatiksanziman.com
      3.Sanayi Sitesi 405 Sokak No:17 Kazımdirik Mahallesi
      İzmir/Bornova
      Mobil: 0506 328 44 44
      Servis: 0232 486 44 10
      Yetkili - Hasan usta

Manisa
      Kaizen Oto
      Manisa Sanayi - (Manisa Merkezde)
      5305-(3) Sk.
      T.+90 532 634 19 82
      Yetkili - Bekir Usta

Denizli
      OTO TEKNİKER 
      Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi
      37 Sokak No: 43-45-47
      Denizli/Türkiye
      T.+90 532 431 6145
      +90 258 251 3433
      Yetkili - Şeref Usta

Denizli
      JAPON OTO
      Sümer Mah. 3. Sanayi Sitesi 37Sk. No.49
      Denizli
      +90 532 481 5057
      Yetkili - Ahmet Canyılmaz

Umarım ihtiyacı olanlara faydalı olurum.

Ben İzmir'den Manisa'daki Kaizen Oto'ya gittim.
      Bekir ustanın titiz ve temiz işçiliği var. Ayrıca, Makine, Techizat ve Donanımı çok iyi .
      Çok bilgili, memnun kalırsınız. Tavsiye ederim.

• noers
      Yazan: noers
      Merhaba arkadaşlar,
      Geçtiğimiz ağustos ayında 2014 model polumu satıp, Ankara Mazda S.K otomotivden 1.5 skyactiv-g power sense mazda 3 aldım. 
      Önümüzdeki ay aracın ilk 6 ay bakımı gelecek, normalde ara bakımlarda sadece kontrol yapıldığını herhangi bir işlem yapılmadığını söylemişlerdi ancak ben yine de yağını değiştirmek istiyorum aracın. SK ve herter var Ankarada, bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Olumlu olumsuz tecrübelerinizi duymak isterim.  

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• Yeni Oluştur...