Jump to content

Mazda3 Bakım Fiyatları

Guest architect
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

10 saat önce, Mutlu Tekir :

Kışın sıcaklık - 35 e mi düşüyor ülkemizde? 0 20 İskandinavya kanada ve rusya gibi ülkelerde işe yarar ancak. 

Bide Erzurum’ da işe yarar :D 

Biz de bu ülkede yaşıyoruz pliizz :D 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.09.2018 at 11:39, Semr :

Merhaba arkadaşlar, benim 2015 mazda 3 aracın 20.000 bakımına girmesi gerek bu ay. Forum da en uygun yağın 0w20 olduğunu okudum araştırdım Türkiye de de castrol da falan yok bu yağ, eneos da var bu yağ ama ne kadar güvenilir? 10.000 bakımında 5w30 kullanmışlar. Galiba yine aynı yağ kullanılacak. Yağı biz alıp koysak sorun olur mu? Bakımlarını serviste yaptırmak yerine güvendiğimiz başka biyere yaptırsak araç garantisi riske girer mi? Bu konuda önerilerinizi alabilir miyim? 

Kesinlikle garanti riske girer, hatta garanti dışı olur diyebilirim veya kısmi garanti kapsamında da kalabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Firmalar çoğunlukla bahane aradığından servis haricinde ve standart dışı ürün kullanıldığında ben de garanti için sıkıntı çıkartacakları düşüncesindeyim. Ayrıca mantık olarak düşünürsek bir firma garanti veriyorsa onaylı parçalar kullanmalı ve bakımını kendisi yapmalıdır ki araç hakkında bilgi sahibi olabilsin, eğer gerçekten bir sıkıntı var ise garantiyi devreye soksun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, S.Halilduru :

Firmalar çoğunlukla bahane aradığından servis haricinde ve standart dışı ürün kullanıldığında ben de garanti için sıkıntı çıkartacakları düşüncesindeyim. Ayrıca mantık olarak düşünürsek bir firma garanti veriyorsa onaylı parçalar kullanmalı ve bakımını kendisi yapmalıdır ki araç hakkında bilgi sahibi olabilsin, eğer gerçekten bir sıkıntı var ise garantiyi devreye soksun. 

Haklısınız fakat servise hiç güvenmiyorum. Aracı en son servise verdiğimde aracın sol eteğini komple sürtüp verdiler bana. Hatalarını da kabul etmediler. Üstelik aracı yıkamışlar ve çıkartırken sürtmüşler. Demirlerin kırmızı boyası çıkmıştı arabaya. Tartıştık servistekilerle. İlk hataları da değil üstelik. Mümkün olduğu kadar gitmek istemiyorum. Ama dediğiniz gibi garanti yanmasın diye 20.000 bakımı için servise götürcem mecburen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Sonbahar Servis Kampanyası

Ekim 08, 2018
37 kez görüntülendi
seats

Mazda'nız şimdi daha değerli!

Mazda araçlarınızın kışa hazırlıklı girmesi için sonbahar dönemi servis kampanyasını bugün başlatıyor.

8 Ekim - 3 Kasım tarihleri arasında devam edecek kampanya kapsamında Mazda servislerinde bakımlarını yaptıran tüm Mazda marka araçlara yedek parç, işçilik ve aksesuar bedellerinde %20 indirim uygulanacak.

Kampanya fırsatından yararlanıp kış bakımlarınızı yaptırabileceğiniz en yakın Mazda sevisini bulmak için lütfen tıklayınız.

Sonbahar servis kampanyası mazda tarafından ilan edildi...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Mazda 3 2010 86.000km bakım

Hava-yağ filtre orijinal 160₺
Yağ eneos multi 140₺
Polen filtron(mann filtre) 55₺
Buji ngk bkr5e-11 takım 55₺
Fren hidroliği 1lt ferodo 40₺
Avara ve gergi bilya 2 adet nsk 60₺
Gergi v kayışı continental 100₺
İşçilik 100₺

İkitelli Yüksel Usta. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
23.12.2018 at 04:39, tansu87 :

Mazda 3 2010 86.000km bakım

Hava-yağ filtre orijinal 160₺
Yağ eneos multi 140₺
Polen filtron(mann filtre) 55₺
Buji ngk bkr5e-11 takım 55₺
Fren hidroliği 1lt ferodo 40₺
Avara ve gergi bilya 2 adet nsk 60₺
Gergi v kayışı continental 100₺
İşçilik 100₺

İkitelli Yüksel Usta. 

Parçaları kendiniz mi aldınız yoksa ustanız mı temin etti? Birde yağ olarak 5w 30 mu kullandınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, abcsefa :

Parçaları kendiniz mi aldınız yoksa ustanız mı temin etti? Birde yağ olarak 5w 30 mu kullandınız

Aracım henüz 86 binde ve yağ eksiltme vs sorunu yaşamadığım için 5-30’a devam ettim. Bilya ve kayış hariç ben aldım. Onları da alırdım da zaman yoktu. Alsam yine o markaları alacaktım. Kayış her yerde 90-100 lira. Bilyalar da aynı.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, tansu87 :

Aracım henüz 86 binde ve yağ eksiltme vs sorunu yaşamadığım için 5-30’a devam ettim. Bilya ve kayış hariç ben aldım. Onları da alırdım da zaman yoktu. Alsam yine o markaları alacaktım. Kayış her yerde 90-100 lira. Bilyaları daha ucuza alırdım ama bişe demedim. Yukarıda saydığım şeylerin değişimine, bilyaların çakılması dahil 100 lira verdim. O yüzden bilyadan kar kalacak 30-40 liraya bakmadım. 

Peki nereden aldınız? İnternet üzerinden ise link atar mısınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek tek aldım hocam. İnternetten de aldım. Parçacıdan da aldım. Markalar belli. N11’den alabilirsiniz.

Yağ ve filtre için turkoil sitesinin şubesi ikitelli dolapdere sanayide. Çok uygun ve büyük bir depo. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

Tek tek aldım hocam. İnternetten de aldım. Parçacıdan da aldım. Markalar belli. N11’den alabilirsiniz.

Yağ ve filtre için turkoil sitesinin şubesi ikitelli dolapdere sanayide. Çok uygun ve büyük bir depo. 

Bahsettiğiniz yerin tam adı ne diye geçiyor. İletişim numaralarına nasıl ulaşabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, abcsefa :

Bahsettiğiniz yerin tam adı ne diye geçiyor. İletişim numaralarına nasıl ulaşabilirim?

https://www.turkoilmarket.com/

dolapdere sanayide rüzgar otomotiv diye geçiyor. Bir çok markanın ürünü var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşlar İstanbul Kartal oto sanayide üçler oto serviste sibop değişimi yapıldı ve yapılan bakım sonucunda abartısız bir kuş serisi aracı kadar ücret talep edildi. Yaptığım araştırma sonucunda ise ücretlendirme ve parça fiyatları konusunda afaki fiyatlandırma yapıldığını gördüm. Sizlere tavsiyem kartal üçler oto servise gitmeden önce iki kere düşünmeniz. Başka mazda severlerin bu şekilde mağduriyet yaşamasını istemem. İyi günler...

IMG_0833.jpg

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisin araca bir islem yapmadan önce size tahmini bir maliyet bildirmesi gerekirdi.  Eger bildirmedi ise sizin itiraz hakkiniz bakidir.  Bunun gibi ciddi islemlerde benim önerim öncelikle bir Mazda yetkili servise gidip onlardan tahmini bir maliyet almak, ondan sonra istediginiz servise gitmektir.  Böylece önceden elinizde somut bir maliyet bilgisi olur.  Aksi takdirde bunun gibi etik çalismayan servislerin bir kurbani olmaniz isten bile degil.  Ben sahsen çogu bireysel servislerin profesyonel olmadigini düsünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sibop değişim maliyeti bildirildi. Ancak sibop değişim maliyeti içinde kapak taşlama ve test ücreti yok mu? Her birine ayrı fiyatlandırma yapılmış. Benim derdim vermiş olduğum ücret değil. Amacım başkalarının da aynı mağduriyeti yaşamaması...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, ozgur35 :

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler fakat benim dikkat çekmek istediğim olay bir iş yapılırken o işe ait tüm işlere ayrı ayrı fiyatlandırma yapılması. Zaten parçadan kazanıyorlar, üstüne bir de her yaptıkları işi farklı farklı fiyatlandırıyor. Allah kimseyi hekimle ustanın eline düşürmesin demeye başladım artık :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bursa'da bakım işçiliği 100 olmuş arkadaşlar. ustama haberim yoktu ben en son 50'de kaldım dedim 80 aldı ama sonrakinden kaçış yok... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• CRO
      Yazan: CRO
      Merhaba Değerli forum üyeleri;
      Aracım Mazda3 BL 2012 Otomatik makyajlı kasa 72.000 km de olup bu zamana kadar yetkili servis bakımlıydı; ancak gerek garanti süresinin dolması gerekse de yetkili servis ücretlerini yüksek bulmam sebebiyle bundan sonraki bakımlarını özel servis aracılığıyla yaptırmayı düşünüyorum. Bakım ile ilgili forum üzerinden önceki mesajları elimden geldiğince okuyarak bakım için tercih edilebilecek ürünleri oluşturmaya çalıştım. Bu noktada sizlerin de görüş ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde bakım için gerekli malzeme listelerini aşağıya sıralıyorum, daha önce kullandığınız memnun olduğunu ürünleri de söylerseniz memnun olurum.
      Araç Yağı;
      Liqui Moly Toptec 4200 5w30 (Sentetik, ACEA:C3 - API:SN) Liqui Moly Longtime High Tech 5w30 (ACEA:A3/B4/B3 - API: SM,CF) Liqui Moly Toptec 4500 5w30 (ACEA:C1 - API bulamadım, yalnız üzerinde direk mazda ibaresi mevcut olduğundan listeme ekledim.) Motul 8100 xClean EFE 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 - API:SN) Motul Energy 5w30 (ACEA:A5/B5 - API:SL) Castrol Edge 5w30 C3 (Tam Sentetik ACEA:C3 -API:SN/CF Son bakımda bu yağ konulduğu için listeme ekledim.) Mobil 1 ESP 5w30 (Tam Sentetik, ACEA:C2/C3 -API: SN Forumda da araç yağı tercihi konularını okudum ama tam manasıyla şu kullanılabilir şeklinde bir öneriyle karşılaşmadım herkes gerekli özellikleri barındıran uygun yağı tercih ettiği sonucuna ulaştım. Benim listelemiş olduğum yağlar arasında Motul 8100 xClean EFE ile LiquiMoly Toptec 4500 arasında kaldım ama açıkcası netleştirmedim birsürü özellik viskozite, farklı derecelerdeki akışkanlık vs gibi birsürü özellik söz konusu olduğundan yağ konusunda önerilerinize açığım.
      Fren Hidroliği;
      Fren Hidroliği konusunda konusunda Dot3 veya Dot4 niteliklerine sahip bilindik markalardan birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bi önceki bakımda değişmedi diye biliyorum araç kitapçığında ise yanlış hatırlamıyorsan 2 yıl veya 40Bin km de değişimden söz ediyordu. Bakımda durumuna göre değiştirmeyi düşünüyorum.
      Direksiyon Hidroliği; 
      Direksiyon hidroliğinde kullanılan yağ ile otomatik şanzımanlarda kullanılan yağ aynısı tercih edilebileceğini öğrendim. Bu noktada Dexelia ATF 3 (M-V) veya Liqui Moly Atf Toptec 1200 (Dexron2-3 ) değerlerine sahip yağların işimi görebileceği sonucuna ulaştım.
      Bujiler;
      Buji konusunda muhtemelen aracın üzerinde orjinal mazda bujileri var diye biliyorum, değişimin gerekli olduğu görülürse Denso, Ngk veya Mazda Orjinal buji markalarından birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bu noktada da kararsızım önerilerinize açığım.
      Yağ Filtresi;
      Yağ filtresini orjinal ürün tercih etmeyi düşünüyorum, yine forumdaki konuları incelediğimde Mahle OC195 markalı ürünün orjinal ürün ile birebir aynı olduğunu öğrendim. Orjinal filtre bulamaz isem eğer bu ürünü tercih edebilirim.
      Hava Filtresi; 
      Hava filtresinde de orjinal ürün kullanmayı düşünüyorum ama tavsiye edebileceğiniz ürünlere de açığım bu konuda net bir karar veremedim açıkcası.
      Polen Filtresi;
      Polen filtresinde ise muadil ürün kullanmayı düşünüyorum. İnternetteki araştırmalarımda Bosch, Filtron ve blueprint markalarını gördüm bu konuda da önerilerinize açığım.
      Uzunca bir yazı oldu arkadaşlar sürçü lisan ettiysek kusuruma bakmayın. Konu ile ilgili hertürlü tavsiyelerinize açığım. Teşekkür eder keyifli günler dilerim.

• sany
      Yazan: sany
      Arkadaşlar merhaba,
      Hepinizin araştırmalarınızdan bildiği üzere, otomatik şanzıman yağı el ile değiştirildiğinde 4 Litresi değişiyor,
      diğer yarısı şanzımanın içinde kalıyor. Yani yarım iş yapmış oluyoruz. 
      Bu sebepten yağ değişimini makine ile yapan servisleri araştırdım ve adreslerini sizinle paylaşıyorum.
      İzmir ve Çevre iller'de
      Otomatik Şanzıman yağını makine ile değiştiren servislerin iletişim bilgileri;

İzmir
      KEBAN OTOMATİK ŞANZIMAN SERVİSİ !!!
      (Makinası arızadan dolayı yurt dışına değişime gitmiş - Yurt dışından gelmesi bekleniyor) !!!
      http://www.kebanotomatiksanziman.com
      3.Sanayi Sitesi 405 Sokak No:17 Kazımdirik Mahallesi
      İzmir/Bornova
      Mobil: 0506 328 44 44
      Servis: 0232 486 44 10
      Yetkili - Hasan usta

Manisa
      Kaizen Oto
      Manisa Sanayi - (Manisa Merkezde)
      5305-(3) Sk.
      T.+90 532 634 19 82
      Yetkili - Bekir Usta

Denizli
      OTO TEKNİKER 
      Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi
      37 Sokak No: 43-45-47
      Denizli/Türkiye
      T.+90 532 431 6145
      +90 258 251 3433
      Yetkili - Şeref Usta

Denizli
      JAPON OTO
      Sümer Mah. 3. Sanayi Sitesi 37Sk. No.49
      Denizli
      +90 532 481 5057
      Yetkili - Ahmet Canyılmaz

Umarım ihtiyacı olanlara faydalı olurum.

Ben İzmir'den Manisa'daki Kaizen Oto'ya gittim.
      Bekir ustanın titiz ve temiz işçiliği var. Ayrıca, Makine, Techizat ve Donanımı çok iyi .
      Çok bilgili, memnun kalırsınız. Tavsiye ederim.

• noers
      Yazan: noers
      Merhaba arkadaşlar,
      Geçtiğimiz ağustos ayında 2014 model polumu satıp, Ankara Mazda S.K otomotivden 1.5 skyactiv-g power sense mazda 3 aldım. 
      Önümüzdeki ay aracın ilk 6 ay bakımı gelecek, normalde ara bakımlarda sadece kontrol yapıldığını herhangi bir işlem yapılmadığını söylemişlerdi ancak ben yine de yağını değiştirmek istiyorum aracın. SK ve herter var Ankarada, bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Olumlu olumsuz tecrübelerinizi duymak isterim.  

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• Yeni Oluştur...