Jump to content
xendaba

3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Les_Chevaliers
14 dakika önce, Zozkul :

2015 mazda 3 benzin 50 bin bakımını %20 indirim kampanyasının son günü olan bugün Merser’de yaptırdım.

Yine acı bir hüzün kapladı beni.

2290 TL bayıldık. 

Car play için randevu verirken 870 TL diye bilgi verdiler. Gidip faturayı toplattığımda 910 TL çıktı. Sistemsel hata vs diyerek 2330 olan faturayı indirim oranlarıyla oynayarak 2290a düşürdüler. Diğer kalemler için acelem olduğundan orada uğraşmak istemedim. Biraz da canım sıkıldı açıkçası uğraşmak istemedim. 

8FE22338-8DE9-46DF-B43B-75EB67A300BE.jpeg

Bende bugun 50 bin bakimina girdim izmir de 630 tl verdim. Car playin fiyati ne kadar ki? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zozkul
8 dakika önce, Les_Chevaliers :

Bende bugun 50 bin bakimina girdim izmir de 630 tl verdim. Car playin fiyati ne kadar ki? 

Arka frenler değişti benim ekstradan. Bir de geçen bakımda değişen (!) polen filtresi değişti. 9 bin km de aşağıdaki hali almış. -sanırım önceki bakımda değiştirmediler- 

Kabaca fiyatlar şöyle;

bakım 900

car play 900

fren 450 

F51E9F4C-3AC6-44C2-AC96-0EE27A19DAC3.jpeg

12E1C6FC-55A2-4C78-9856-BFDE563B5367.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers
29 dakika önce, Zozkul :

Arka frenler değişti benim ekstradan. Bir de geçen bakımda değişen (!) polen filtresi değişti. 9 bin km de aşağıdaki hali almış. -sanırım önceki bakımda değiştirmediler- 

Kabaca fiyatlar şöyle;

bakım 900

car play 900

fren 450 

F51E9F4C-3AC6-44C2-AC96-0EE27A19DAC3.jpeg

12E1C6FC-55A2-4C78-9856-BFDE563B5367.jpeg

Anladim. Benim zaten son servise gidisim sanirim. Izmir de ozel servis tavsiyesi varsa alabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mare101

Merhaba arkadaşlar. Bakımlar konusunda merak ettiğim bir şey var.

Aracım 2016 trafik çıkışlı 2015 model benzinli,otomatik vites Mazda3 Reflex. Geçen yıl Ekim ayı sonunda ilk sahibinden 18.500 km.de satın aldım ve Kasım ayının sonuna doğru henüz 19.000 km. olmadan yetkili servis bakımına götürdüm.

Geçtiğimiz günlerde aynı servisten telefon ettiler ve servis bakımından sonra altı ay geçmesi sebebiyle servise gelmemi istediler.O esnada müsait değildim ve daha sonra arayıp bilgi istedim. Eğer bu altı aylık dönemde 5000 km.nin üstünde yol yaptıysam yağ,yağ filtresi,hava filtresi v.s. değişimi yapılacağını ve ortalama 800 TL civarında ücreti olacağını söylediler. Hesapladım, bu altı aylık sürede yaklaşık 6400 km. yol yapmışım ama bu kadar km. için bu bakıma ve bu masrafa gerek olmadığını düşündüğümden gelmeyeceğimi, normal yıllık bakıma devam edeceğimi söyledim.

Bu durumda, doğru mu yaptım,yanlış mı yaptım bilmiyorum ama nedir bu altı aylık bakım hadisesi merak ettim.Başka markalarda da var mı böyle bir örnek?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

mazda'dan başka markalarda yok diye biliyorum, hatta mazda bu uygulamayı avrupada bile yapmıyordur. gitmemekle en iyisini yapmışsınız zira vatandaşın içerisinde bulunduğu şu ekonomik durumda 6 ayda bakım yaptırmak çok büyük külfet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mahmutmacit

25 mayıslı periyodik bakım yaptırdım. ücret 1023 TL

inallar bursa

70 bin bakımı oldugu polen fltresini kontrol sonrası değiştireceklrini soylediler. sonradan arayıp polen filtresinin de değişmesi gerektiği söylendi ve mecbur değiştirdik

araç 2014 power benzin otomatik 69binkm de

20190606_144513.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lvntsny
06.06.2019 at 14:44, mahmutmacit :

25 mayıslı periyodik bakım yaptırdım. ücret 1023 TL

inallar bursa

70 bin bakımı oldugu polen fltresini kontrol sonrası değiştireceklrini soylediler. sonradan arayıp polen filtresinin de değişmesi gerektiği söylendi ve mecbur değiştirdik

araç 2014 power benzin otomatik 69binkm de

20190606_144513.jpg

Kolay gelsin.Bakım yapılan diğer araçların faturalarına baktığımda motor yağı olarak farklı markalarda 5w-30 kullanılmış.Size ise (marka belirtilmemiş) 0W30 motor yağı kullanmışlar.Formlarda  Mazda nın kendi yağı olarak 0W-20 duymuştum.Ancak 0W30 yeni gördüm.Belkide gözümden kaçtı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
08.06.2019 at 16:08, lvntsny :

Kolay gelsin.Bakım yapılan diğer araçların faturalarına baktığımda motor yağı olarak farklı markalarda 5w-30 kullanılmış.Size ise (marka belirtilmemiş) 0W30 motor yağı kullanmışlar.Formlarda  Mazda nın kendi yağı olarak 0W-20 duymuştum.Ancak 0W30 yeni gördüm.Belkide gözümden kaçtı.

0w30 benzinli modellerde belirtilmiyor kitapçıkta.

lQYDRCPd8M.thumb.jpg.121226466ab44b706e04be58e1d3fd3f.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lvntsny
11 saat önce, Tarahumara :

Bilgi için teşekkürler.Servis kitapçığında Benzinli motorda alternatif yağ önerileri arasında 0w-30 yok.buna rağmen serviste konulmuş.Aracımın garanti süresi bitti.Malum 2014 lerde 3 yıl.Bakımını Özel serviste yaptıracağım.Çünkü servisleri gayri ciddi buluyorum.(Patlak hoparlör değişiminin  garanti kapsamın da değerlendirilip değerlendirilemeyeceği konusu için talebimin üzerinden 3 ay geçti halen cevap bekliyorum .Bu arada kendim  yapıştırarak sorunu çözdüm.)Motor yağı için  OW-20 kullanmayı düşünüyorum.Spesifikasyona uyan Shell ,Mobil I yada uygun bir yağ seçeceğim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mahmutmacit
10.06.2019 at 01:17, Tarahumara :

dizel bi araç için tavsiye edilen motor yağının benzinli araca konulmuş olması ciddi bi sıkıntımıdır. servise gitmelimiyim sizce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
19 dakika önce, mahmutmacit :

dizel bi araç için tavsiye edilen motor yağının benzinli araca konulmuş olması ciddi bi sıkıntımıdır. servise gitmelimiyim sizce

Sıkıntı olmaz. Çoğu kaliteli yağ zaten benzinlinin standartları da karşılıyor. Dizel için olan yağlardaki fark genelde dizel partikül oluşumu ile alakalı oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mahmutmacit

teşekkür ederim mutlu bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ISF

Arkadaşlar dün izmir mazda servisi yeni mazdanın önünden geçtim yerinde yeller esiyor kapanmış bilgisi olan var mı ?? izmir de başka servis var mı ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
7 dakika önce, ISF :

Arkadaşlar dün izmir mazda servisi yeni mazdanın önünden geçtim yerinde yeller esiyor kapanmış bilgisi olan var mı ?? izmir de başka servis var mı ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY
6 saat önce, ISF :

En yakın Muğla Gören kaldı bize.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ISF
15 saat önce, AreY :

En yakın Muğla Gören kaldı bize.

Yani 1 saatlik servis için veya arıza olduğunda izmir den muğlaya mı gideceğiz .... Yuh.. Sinirim bozuldu..Ben  birşey olursa diye sehir dışına çıkmaya korkarken şimdi sehir içinde de skıntı.. Umarım bir yerle anlaşırlar acilen..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• sany
      Yazan: sany
      Arkadaşlar merhaba,
      Hepinizin araştırmalarınızdan bildiği üzere, otomatik şanzıman yağı el ile değiştirildiğinde 4 Litresi değişiyor,
      diğer yarısı şanzımanın içinde kalıyor. Yani yarım iş yapmış oluyoruz. 
      Bu sebepten yağ değişimini makine ile yapan servisleri araştırdım ve adreslerini sizinle paylaşıyorum.
      İzmir ve Çevre iller'de
      Otomatik Şanzıman yağını makine ile değiştiren servislerin iletişim bilgileri;

İzmir
      KEBAN OTOMATİK ŞANZIMAN SERVİSİ !!!
      (Makinası arızadan dolayı yurt dışına değişime gitmiş - Yurt dışından gelmesi bekleniyor) !!!
      http://www.kebanotomatiksanziman.com
      3.Sanayi Sitesi 405 Sokak No:17 Kazımdirik Mahallesi
      İzmir/Bornova
      Mobil: 0506 328 44 44
      Servis: 0232 486 44 10
      Yetkili - Hasan usta

Manisa
      Kaizen Oto
      Manisa Sanayi - (Manisa Merkezde)
      5305-(3) Sk.
      T.+90 532 634 19 82
      Yetkili - Bekir Usta

Denizli
      OTO TEKNİKER 
      Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi
      37 Sokak No: 43-45-47
      Denizli/Türkiye
      T.+90 532 431 6145
      +90 258 251 3433
      Yetkili - Şeref Usta

Denizli
      JAPON OTO
      Sümer Mah. 3. Sanayi Sitesi 37Sk. No.49
      Denizli
      +90 532 481 5057
      Yetkili - Ahmet Canyılmaz

Umarım ihtiyacı olanlara faydalı olurum.

Ben İzmir'den Manisa'daki Kaizen Oto'ya gittim.
      Bekir ustanın titiz ve temiz işçiliği var. Ayrıca, Makine, Techizat ve Donanımı çok iyi .
      Çok bilgili, memnun kalırsınız. Tavsiye ederim.

• noers
      Yazan: noers
      Merhaba arkadaşlar,
      Geçtiğimiz ağustos ayında 2014 model polumu satıp, Ankara Mazda S.K otomotivden 1.5 skyactiv-g power sense mazda 3 aldım. 
      Önümüzdeki ay aracın ilk 6 ay bakımı gelecek, normalde ara bakımlarda sadece kontrol yapıldığını herhangi bir işlem yapılmadığını söylemişlerdi ancak ben yine de yağını değiştirmek istiyorum aracın. SK ve herter var Ankarada, bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Olumlu olumsuz tecrübelerinizi duymak isterim.  

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
    • Sergio_01
      Yazan: Sergio_01
      Merhabalar,
      Aracım 1 ay içinde 100 bin km olacak... Şimdiden araştırmalara başladım 100 bin bakımında neler yapılır diye... Yapılacak işleri şu şekilde sıraladım... Sizlerden de görüş ve önerilerinizi bekliyorum... Bu arada forumda 100 bin bakımı yaptıranımız varmıdır acaba....
      1 - Motor yağı ve filtresi değişimi
      2 - Hava filtreleri değişimi
      3 - Benzin filtresi değişimi
      4 - Otomatik şanzıman yağı değişimi (Birde otomatik şansızmanın program güncellemesi var ise onu talep edeceğim servisten) 
      5 - Motor soğutma sıvısı değişimi
      6 - Bujiler değişimi
      7 - Fren hidrolik yağı değişimi
      8 - Motor zinciri kontrolü (Bunda tam emin değilim bakılması gerekirmi diye kaç binde değişiyor zincirler tam bilmiyorum)
      9 - Yürüyen aksam kontrolü

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...