Jump to content

Mazda 323 Radyatörün Su Eksiltmesi

wolcano
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

inanın radyatörün bu sıkıntıyı yaratacağı konusu aklımın ucundan geçmemişti. radyatörü usta söktükten sonra gözümün önünde parçaladı ve iğne deliği kadar bile soğutma sıvısı geçecek yer kalmamıştı. Allah korumuş diyebilirim. araçlarda antifirizin hayati önemini bizzat gözlerimle görmüş oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Termostat normalde motor bloğunda bypaası kullanarak dolaşan suyun, belli sıcaklığa ulaştığında radyatörden geçmesine izin veren bir parçadır, yani erken açarsa motor geç ısınır geç açarsa fazla ısınıp hararete sebep olur lakin bu kadar fazla basınca sebep olacak bir etkisi olacağını tahmin etmem, ama termostatın üstünde, kenar kısmında küçük bir çivi geçecek kadar bir delik ve üstünde o deliği gerektiğin kapatacak bir valf vardır o valf blokta oluşan basıncı termostat kapalıyken de atılmasını sağlar yani onunda bu konuyla alaksı yok bence , sonuçta önemli bir parça ve orjinal olması tavsiye edilir.

Bu arada radyatör kapağınız 0.9 muymuş yoksa 1.1 mi ??? onuda servise sormanız ve önceki cevabımda yazdığım gibi servisten almanız iyi olacaktır.

bu araç 1.5cc   0.9   1.8cc ise  0.9 ila 1.1 aracın hararet dumuna göre kullanılabilir 626  2.0 cc larda hepsi 1.1 olmalıdır bu şekilde daha aydınlatıcı olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra ...

Arkadaşlar araç çabuk ısınır ve çok su eksiltirse bu neye delalettir bilgisi olan varmı acaba hararet göstergesi ilk defa orta seviyeyi geçtiğini gördüm acayip canım sıkıldı su ekledim baya bi 100 km falan gittim tekrar su ekledim yarım litre falan aldı sizce bu durum neyden kaynaklanır [emoji17] [emoji17] [emoji17]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araç çabuk ısınır ve çok su eksiltirse bu neye delalettir bilgisi olan varmı acaba hararet göstergesi ilk defa orta seviyeyi geçtiğini gördüm acayip canım sıkıldı su ekledim baya bi 100 km falan gittim tekrar su ekledim yarım litre falan aldı sizce bu durum neyden kaynaklanır [emoji17] [emoji17] [emoji17]

AYNI SIKINTI BENDE DE VAR  BENİM SORUNUM CONTA YANMASI. radyatör YAĞ KARIŞIYOR MU KONTROL ET SUYUNDAN. KESİN BİR TEŞHİS KOYAMAM AMA TAHMİNİM ONDANDIR.

x07reis58x tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbiratör e yağ karıştığını nasıl anlayabilirim conta yapmasının tahmini masrafı sence nedir

egzoz dan duman atıyosa, egzozun içinde is varsa conta yanmıştır.yağ yakıyordur. radyatör su takviye deposu var onu aç içi pislenmiş tortulu olur. radyatör su ekleyince tam doldur dikkatli bak kapağın oraya yağ yüzeye çıkar varsa. 

x07reis58x tarafından düzenlendi
Tamamı büyük harflerden oluşan mesaj metni.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratör ne ya; radyatör o parçanın adı arkadaşlar ve radyatöre yağ karıştığı , radyaör kapağının açılıp kapağın altına bakılmasıyla anlaşılır yani kapağın altı yağlanmış  ve yapış yapış ise sorun var demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...