Jump to content

Mazda 323 İlk Çalıştırma Problemi

Mazdacı005
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese iyi forumlar 91 model hb 323 um var aracimda motor soğukken calistirma sorunu yaşıyorum ciddi anlamda canımı sıkıyo bu durum bazen 8 9. marşı buluyo bu durum buji leri ngk ile değiştirdim distributor kapağını değiştirdim aynı zamanda lpg beynine gelen ilk gaz ayarıni da yaptırdım fakat sorunu hala çözebilmiş değilim önerilerinizi bekliyorum Amasya çevresinde mazdadan anlayan usta bildiğiniz varsa onuda söyleyebilirsiniz usta sikintisida yaşıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam eger bakimlar yapılmışsa tamamen, bi kac kez kontak ac kapat yaptıktan sonra start yapin, birde karburator ayarina da baktirmanizi tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kontağı açın gazı pompalayın veya sonuna kadar basın kontağı kapatın ve çalıştırın tek marşta alacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elegant söylediğini yaptım ama nafile yine motor soğukken sıkıntı yaşıyorum gül gibi arabam rezil ediyo beni aşırı sinirleniyorum, başka öneriniz var mi varmı acaba karbiratör un hava almasıyla ilgili olabilirmi yorumunuz nedir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oguzhan kardeş aynı sorun sizinde başınıza geliyormuydu? zaten benim araçta rolanti de dalgalanmada oluyo bu durumun da karbiratorden olduğunu söylüyorlar çevremde güvenebileceğim karbiratör ustası bulamıyorum hemen revizyon yaptircamda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oguzhan kardeş aynı sorun sizinde başınıza geliyormuydu? zaten benim araçta rolanti de dalgalanmada oluyo bu durumun da karbiratorden olduğunu söylüyorlar çevremde güvenebileceğim karbiratör ustası bulamıyorum hemen revizyon yaptircamda

Hocam araci benzine alip karburatoru yukaridan balata spreyi ile temizleyin biraz beyaz duman çıkar normaldir, düzelmezse karburatoru söküp kargoyla büyük şehirlerde ki ustalara gondermeniz gerekli, karburator hava girişinde bant vs var mi ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar ilk calistirma sorununu çözdüm, sorun tamamen bujilerin tırnak aralığından kaynaklaniyomus biraz daha gevsettik bujileri sorun ortadan kalktı

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tırnak aralığını mi genislettiniz ? Orjinal ölçü kaçtı şuan kac oldu? Ben aksine daraltinca güzelleşti cok enteresan

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne diyelim hayırlısı olsun 0,9 ve 1.1 ölçülü buji seçeneği var aklınızda bulunsun hocam

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...