Jump to content

Mazda2 Lastik

ASencer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selamlar;

Mazda 2 aracım için; 185 55 15 ebatlarında lastik almaya niyetliyim.

Aklımda goodyear Efficientgrip lastik vardı. internetten uygun fiyata buldum bir yerde. aradım ama ellerinde yokmuş. onun yerine kumho önerebirim dedi.

İstanbul'da aracı kar yağdığında zaten kullanmayacağım. riske hiç gerek yok :) bu yüzden aradığım lastik 4 mevsim bir lastik.

Şimdi gelelim sorulara :)

Kumho'yu nasıl bilirsiniz? fiyatı çok uygun. (KUMHO-KU31 ECSTA SPT185/55 R15 82 V)

Petlası nasıl bilirsiniz? bununda fiyatı güzel.. (Petlas VELOX SPORT PT711 185/55 R15 82H)

Son olarak;150 tl ile 200 tl arasında lastik önerileriniz nedir?

Anlatımda bir yanlışlık yaptıysam kusuruma bakmayın. Forumda da araba dünyasında da yeniyim :)

Herkese saygılar sevgiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Orbitus

İlhan, bir de tercümesini yapsaydın....Bu etiket bilgilerine göre yağmur çamur performansı daha iyi olan Kumho alınır....Daha sessiz....Hız indeksi daha yüksek....Yakıt verimliliği aynı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

150-200 Lira çok geniş bir aralık. 200 Lira rakama kadar çıkarsan. Bilindik, duyulduk ve yaygın marka seçeneğin artıyor. 130-150 Liralarda Achilles, Falken, Starmaxx, Kumho, Petlas, Tigar, Syron gibi markalara ulaşabilirken.

200 lira rakamlarda Continental, Goodyear, Yokohama, Prelli, Bridgestone, Lassa, Toyo gibi markalara ulaşabiliyorsun.

Tercih edeceğin markaya göre 4 lastikte, toplamda 200-250 Lira  fark edebiliyor. Bu da neredeyse ilk sıradaki markalarda 2 adet lastik fiyatına tekabül ediyor.

O yüzden öncelikli olarak bütçe rakamı kesin ve net olmalı, Abdullah'cım.  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan, bir de tercümesini yapsaydın....Bu etiket bilgilerine göre yağmur çamur performansı daha iyi olan Kumho alınır....Daha sessiz....Hız indeksi daha yüksek....Yakıt verimliliği aynı...

Abi artık tercümeye gerek yok. Fotoğraftaki küçük logolar aslında her şeyi anlatıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şöyle bir sorun var Mazda2'de, standart lastikleri her markada ve her yerde bulunmuyor, CX-5 de öyle galiba..

Dolayısıyla ilk fırsatta sıfır hata veren bir üst ve daha yaygın jant-lastik kombinasyonuna geçmekte fayda var, ondan sonra rahat edersiniz...

İlhan'ın söylediği gibi bu lastiğin en üst fiyatı 200 dür zaten, istediğiniz lastiği alırsınız, üst sınıftan birini tercih edin, Conti veya Yokohama iyidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) abi aslında 150 - 200 aralığı olayı bilmediğimden kaynaklanıyor.

mesela kumho iyi ise; 130 tl ye var ve montajı da dahil.

hiç düşünmeden ona gideceğim :)

sonuçta lastik önemli bir ekipman araçta.

ucuz olsun diye de kalitesiz olmasını istemiyorum.

bu yüzden aralığım yüksek:)

kumhonun değerleri yağışta çok iyi gorundu.

bu yuzden tavsiye bekliyorum :)

200 tl yi ne kadar aşağıya çekersem o kadar mutlu olurum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

continental ve yokohama  200 tl den başlıyor olarak görüyorum baktığım sitelerde.

ama kesinlikle haklısınız diğer araçların lastikleri çok daha standart ve yaygın..

tam olarak orada kaldım bende; ucuz ve kaliteli gibi olan mı?

yoksa kaliteli olan mı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

185 / 55 / 15 tabiri cayiz ise kıl tüy bir ebat. Her markanın her modelinde kullanılan, bulunan bir ebat değil. Şöyle ki Abdullah lastik sorunca bana. İlk iş olarak lastikçimi aradım. Bu ebat için 190 lira fiyat verdi. 185 / 60 / 15 yüksekliği 55 değilde 60 olan lastik için 160 lira fiyat verdi aynı marka için. Lastik başına 25 lira fark oluştu, yükseklik farkından.

Tahminim şu sıralar lastik kampanyaları başlar. Lönk diye kışa girdik resmen, arada sonbaharı yaşamadan.

Dönem dönem Carrefour, Real, Metro gibi marketlerde kampanyalar oluyor. Aynı şekilde Speedy servislerinde de kampanyalar oluyor. Biraz araştırmak ve beklemek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

carrefour lastik kampanyası başladı abi. 4 lastik alana yağ veriyor.

sanırım benim lastiğin fiyatı da 198 tl idi..

markayı hatırlamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

carrefour lastik kampanyası başladı abi. 4 lastik alana yağ veriyor.

sanırım benim lastiğin fiyatı da 198 tl idi..

markayı hatırlamıyorum :)

Lassa yada Bridgestone idir muhtemelen. Sana yaramaz bu kampanya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siteleri ve market kampanyalarını boşverin, aklınıza koyduğunuz markanın ana sitesine bakın, size en yakın bayiileri öğrenin ve onları teker teker telefonla arayıp fiyat alın, montaj her yerde dahil, balans her yerde dahil ama mesela muhtemelen jant düzeltme işi çıkacak onlar hariç, gerçi bilmiyorum jantlarınızı, çelik mi alaşım mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alaşımlı jant. (şimdi ben alaşımlı yazdım ilhan abi der ki yok değil.. çelik..şaşırmayın :) çünkü hiç dikkat etmedim :) )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alaşımlı jant. (şimdi ben alaşımlı yazdım ilhan abi der ki yok değil.. çelik..şaşırmayın :) çünkü hiç dikkat etmedim :) )

Jantların 15" orjinal Mazda çelik jant, Abdullah'çım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhaba, benimde lastik almam gerekiyor ancak 185 55 15 bildiğiniz gibi zor bulunan ve pahalı bir ebat, kışlık takım için farklı (ucuz) bir ebatı jantlarıyla birlikte değiştirsem diye düşündüm.

Bu sitede : http://www.wheel-size.com/size/mazda/2/2009/#trim-13-mzr

Aracım için aşağıdaki speklerde jantın uygun oldugu yazıyor.

175/65 R14    6x14 ET45  4x100 M12 x 1.5 54.1

Yukarıdaki ebat lastikle orıjınal arasında kışlık lastiklerde 80 TL gibi ciddi bir fark var.

4 adet çıkma jant alıp uzerine 14 inch 175 65 lastik takılsa sorun olur mu? Oneriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbir sorun olmaz, çokta iyi olur, çokta güzel olur,  hem lastik ücretinden , hem konfordan , hemde buz üzerinde tutunma bakımından  avantajlı çıkarsınız. En uygunu 175-65-14 gibi duruyor, zaten değişim oranı %3 ü geçmemelidir, ne aşağı ne yukarı , bu aralıkta olmalıdır.

Aracınızın ağırlığı ne kadar , yazarsanız çok daha sağlıklı bir tahmin yapabilirim , bir kaç açıdan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslinda lastlk degil de jant dusunduruyor beni. Muadil tablosuna bakinca 185 55 15 ile 175 65 14 birbirine uyumlu, ancak hangi 14 inch jantin Mazda 2 ye uygun oldugunu tam bilmiyorum. Bu nedenle sorumu tekrarlayayim, hangi degerlerdeki 14 inch janti almaliyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...