Jump to content

Filo Şirketlerinden Mazda 3 Dizel Alınır mı?

gok27

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dezavantajı kiralık araç olduğu için km'si yüksektir diye tahmin ediyorum. Piyasa fiyatlarından biraz daha uygun fiyatlı olması gerekir ki alınabilirliği olsun bana göre. Avantajlı tarafı ise yine bana göre yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsi kanaatim araç incelendikten/yetkili-anlayan ellere gösterildikten sonra araç "alınabilir" olarak tanımlanabilirse filo şirketinden de araç alınabilir.. Biraz beklenti meselesi, araçtan ne beklediğinizi bilerek araştırma yaparsanız daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. 

İnternette ilan falan var mıydı, incelememiz için link verebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şirket araçları genelde deyim yerindeyse hayvan gibi kullanılıyor :) Piyasa fiyatının %10 altına verirlerse alırım, yoksa pek tercih etmem açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsam kendimi riske atmam bir kaç bin lira fazla veririm ama en azından kafam rahat olur. Alacağım araç ta  problem çıkarta bilir fakat şirket araçları genelde çok sert ve dikkatsiz kullanılan araçlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi bakımları önemli yazmayı unutmuşum, bakımlarının zamanında ve eksiksiz yapıldığının bilgisi de olması gerekir.
İkinci el araç alırken en iyisi bildik bir aracı almaktır, en azından geçmişini biliyor olacaksınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adama sormuşlar "sizce en iyi araba hangisidir" diye

adam sırıtarak (gülerek değil) "en iyi araba şirket arabasıdır" demiş...

şirketten bisiklet bile almam  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanıcılar kendi araçlrında yapmadıkları ya da yapamayacakları hareketleri şirket arabasıyla deneyebiliyor.. Durup dururken ışıklarda el freniyle durmak, dönerken el freniyle dönmek, turbonun yağlanmasını beklemeden benzinli gibi çalıştırır çalıştırmaz gaza basıp gitmek gibi bir kaç şey örnek verebilirim.. Bu tarz firmalar bakımlarını maliyetlerini düşürmek için kendi ustalarına yada anlaşmalı firmalarına yaptırabiliyorlar dolayısıyla araçlar yetkili servis bakımlı olmayabiliyor, eh tabi kilometre kaydı da olmayabiliyor sonuçta..Büyük muallak.. Tüvtürk kaydına araç eğer muayeneye girerse görebilirsiniz ki, bu da zor çünkü araçlar sıfır alındığı için 3 yıl sonra muayeneye gidiyor.. Zaten dikkat edin satılan araçların ya muayene tarihi gelmiştir yada bir kaç ay önce yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim çok önceden bir öğrencim (serviste çalışıyordu) hocam filodan araba alınmaz çünkü kendi servisleri vardır herşeyi ucuz yollu halletmeye çalışırlar diyordu. (Galerici bir öğrencimde) filodan kiralanan arabalar üst segmentse Normal çalışana kiralanmaz o yüzden binenler özenli kullanır dedi?
araçta bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-beyazsistem-den-2012-model-dizel-mazda-3-touring-198729450/detay?searchResultsViewPreference=std&showViewPreferences=true&hideSearchFilter=false

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam eğer alacaksınız bayağı incelettirin detayli, ben zamaninda beyaz sistemden 2004 206 dizel aldim iyi kandirildim test merkezleriyle bile anlasmalilar degisenler kazalar km oynamalari vs beni hayattan soguttulardi[emoji35] yurutmek icin 7-8 bin lira harcadim ve cok cok ucuza anca satabildim beyaz sistem denildiğinde yolumu değiştiriyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam eğer alacaksınız bayağı incelettirin detayli, ben zamaninda beyaz sistemden 2004 206 dizel aldim iyi kandirildim test merkezleriyle bile anlasmalilar degisenler kazalar km oynamalari vs beni hayattan soguttulardi[emoji35] yurutmek icin 7-8 bin lira harcadim ve cok cok ucuza anca satabildim beyaz sistem denildiğinde yolumu değiştiriyorum

Bu ülkede ürün alırken bin takla atıyor insan. Dürüst satıcı bana göre çok haz herkes kim kimi öper davasında geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis kayıtlı ise bir nebze olsun daha iyidir..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyler bence çok sert girismissiniz gibi geliyor tabiki şirket araçlarının dezavantajları var ama bu clio yada fluence değil 2 arkadaşım şirket aracı aldı biri mazda 3 ankaradan şirket sahibinin kızı kullanıyormuş tabi şirketin üstüne ucuz alabiliyorlar biri de insignia özel şoförlü yani araçlar çok temizdi bence mazda 3 o apachilerin kullanımına sunulmamistir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan iyice soğudum :)) sağol paylaşımın için

dostum alıp arabadan soğuyacağına bir iki model düşük al zevkle bin.tercih senin

Taktım bu modele Bosphorus, çok asil ve minimal dizayn

Servis kayıtlı ise bir nebze olsun daha iyidir..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Onu kontrol ettireceğim ama arkadaşların yorumlarından sonra isteğim kaçtı Filo arabalarından

Beyler bence çok sert girismissiniz gibi geliyor tabiki şirket araçlarının dezavantajları var ama bu clio yada fluence değil 2 arkadaşım şirket aracı aldı biri mazda 3 ankaradan şirket sahibinin kızı kullanıyormuş tabi şirketin üstüne ucuz alabiliyorlar biri de insignia özel şoförlü yani araçlar çok temizdi bence mazda 3 o apachilerin kullanımına sunulmamistir

Bunda onu öğrenme şansımız olurmu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis kayıtlı olabilir ancak şöyle bir durumda var. Geçenlerde arkadaşım anlattı. Filo aracı olup yüksek km kullanıldıktan sonra km düşürtülüp servise giriliyor ve sonra da satışa sunuluyor. Sonuçta aracın servis kaydı da olmuş ve km de düşürülmüş oluyor. Ben kendi adıma konuşursam sanırım almazdım. Ancak çok yakın bir tanıdığım falan olacak belki öyle olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis kayıtlı olabilir ancak şöyle bir durumda var. Geçenlerde arkadaşım anlattı. Filo aracı olup yüksek km kullanıldıktan sonra km düşürtülüp servise giriliyor ve sonra da satışa sunuluyor. Sonuçta aracın servis kaydı da olmuş ve km de düşürülmüş oluyor. Ben kendi adıma konuşursam sanırım almazdım. Ancak çok yakın bir tanıdığım falan olacak belki öyle olabilir.

Dediğiniz gibi bilinen bir araç, tanıdık bir servis referans ve ekspertizi ile ancak insanın içi rahat eder. Tabii fiyatının da uygun olması lazım.. Yoksa hep akılda bir soru işareti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence servise kayıtlarını sorun km dizel için zaten az düzenli servise girdiyse en az km göre 3 kere servis araliklarına bakin alındıktan 3 ay sonra 10000 bakimina girdiyse 4x3 1 yılda 40000 tahmini yapmıştır diyebiliriz sanırım tahminimce bir olasılık :) böylece km düşürülmüş gibi düşünme ihtimalimiz artar SON. ...

Not: beğendiysen al rengi güzel 50000 km ne yazar zaten sorunsuz araba garantisidir vardır 2012 hemen 2 yıl daha uzatirsin miss

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...