Jump to content

Mazda 3 1. vitesten 2. vitese Geçişlerde çok sert

dcdesign
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar. Aracımda Bir Sıkıntı var. Arabayı çalıştırdığım zaman 1. vitesten 2. vitese geçişlerde çok sert ama bunu 3. vitesten 2. vitese düşürdüğüm zaman yapmıyor. Bunun hakkında bilgisi olan veya başına gelmiş bir arkadaş var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada aracım manuel. 2012 touring mazda 3.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin aracınız 6.viteste de sorunlu değilmiydi ? Bununla ilgili bir konu bile açmıştınız. Aracı aldığınız kişiye götürerek, hafta içi yaptıracağınızı belirtmiştiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorunun çözümünü bilmiyorum ama bende de çok soğukken birinci vitese biraz zor geçiyor, ısındıkça sorun ortadan kalkıyor. bi de geri vitese bazen biraz zor geçiyor. bir ara yanılmıyorsam sordum ama japon arabasında normal dedilerdi bıraktım ben de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin aracınız 6.viteste de sorunlu değilmiydi ? Bununla ilgili bir konu bile açmıştınız. Aracı aldığınız kişiye götürerek, hafta içi yaptıracağınızı belirtmiştiniz.

doğrudur. aracı pazartesi günü alan kişi götürecek. sadece size sormamdaki amaç. eğer başka bir arıza varsa onlarıda söyliyim. ona göre tam şekilde onarım olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunun sebebi orjinal sanzuman yaginin 75w 90 viskozitesini kullanmasi olabilir, bu yagin dezavantajlarindan bir tanesi ilk calistirmadan sonra , yani motor sogukken , ozellikle kis aylarinda (soguk havalarda) vites gecislerinin sert olmasi , araba isindikan sonra yagdan isinip daha akici hale gelince akicilik artar vites gecisleri yumusar. Fakat 75w 90 tum mevsimlerde en agir yuk altinda bile kullanilmak amaciyla uretilmistir, nispeten daha ince 75w 80'e gore agir sartlar altinda daha iyi koruma saglar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin bence arabanın servise gitme zamanı gelmiş gözükmektedir. Bu sorunların önüne geçilmezse ileride sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar arabam 1 aydır servisteydi. garantiden yeni şanzıman geldi. şu anda hiç bir sıkıntı yok. sorun ise şu 6. vites dişlisi hasar gördüğünden dolayı diğer vites dişlileride zarar görmüş bu yüzden komple şanzıman değiştirdiler. şimdi vites geçişleri çok rahat ve iyi. ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. ama sizden bir isteğim var. bana sağlam adam akıllı ege bölgesinde bi yetkili servis önerirmisiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okko var gören otomotiv, Muğla'da. İlgili bir arkadaş, ben bugüne kadar şikayet edeni duymadım.

bi kaç kişi daha aynı öneride bulundu. demek ki var bi hayır. bir dahakine muğlaya yolculuk edeceğim. :D teşekkür ederim kardeşim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• moretimetokill
      Yazan: moretimetokill
      merhabalar,

2010 mazda 3 impressive aracım var. Direksiyon birden bire park yerinden çıkarken filan döndürülemeyecek kadar sertleşmeye başladı. Aniden sertleşip bir anda normale dönüyor.
      Şaşmaz'da bir iki yere götürdüm. kimisi elektrikten olabilir kimisi hidrolikten olabilir diyor ama çok yoğundu her yer, baktıramadım.
      Bir teşhis yapabilecek ya da bu işle ilgili bana bir yer önerebilecek kimse varsa çok makbule geçer

Not:Forumda benzer bir şikayet aradım ama bulamadım
  • Yeni Oluştur...