Jump to content

Far Camı Temizleme ve Parlatma İşlemi

dj_pclord
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abi bu benzinlikteki köpukler arabaya cok zarar verio boyayi matlastiroo abi Migroslarda carpet sanpuan var cilali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu seti kullanıyorum, 2012 model aracımda sadece üst kısımda çok hafif matlaşma var, önceki sahibinden kalma, yıkanıp temizlenmiş farı sarı süngere temizleme cilasını döküp ovarak 5 dakika falan iyice parlatıyorsunuz, yıkayıp kuruladıktan sonra far koruyucu cilasını yine sarı süngerle kaporta koruma cilası gibi uyguluyor, sonra fiber bezle parlatıyorsunuz, her 3-4 ayda bir uyguluyorum, farlar gerçekten çok parlak pırıl pırıl duruyor. çok sararmış, vakti geçmiş farlarda faydası konusunda tecrübem yok. 

Meguiars Plastx+Koruma Far Parlatıcı Temizleyici

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracın farında bazı bölgelerde sararma ve matlaşma mevcut. far camı pleksi olduğu için su zımparası ve  kloroform buharı kullanarak farı parlatmayı düşünüyorum. sonrasında balmumu cila ile birlikte koruma yaparak far camının yenilenmesini sağlayacağım.

aramızda benzer bir işlemi yapan var mı? 

aşağıya bahsettiğim tekniğin videosunu bırakıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunu bile kullanıp mucize yaratanlar var.

hafif sararma ve matlaşmalara zımpara kullanmak daha kötü sonuçlar verebilir. ilerde daha hızlı ve daha yoğun sararma ve matlaşma olma ihtimali yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...