Jump to content

Lastik Tercihi

kursadnart
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

valla fiyatı cezbediyor çok uygun. fiyat olarak diğer bilinen iyi marka fiyatları kadar indirime girmiş.hemde 2013 yılı üretim tarihli..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

kullanım ömrü sonuna kadar yakıt tasarrfundan kendi maliyetini amorti ettiğini bildiren bir lastik fena olmaz mıydı.... mich. conti, Pirelli gibi önemli markaların en güncel lastikleri ile yapılan testlerde de açık ara önde bir lastik... goodyear efficientgirp performance

yüksek ve düşük hız farketmeden, hem frenaj hem konfor ve sessizlik hemde ıslak ve kuru yol tutusunu bir araya getirmiş sert süspansiyonlu aracımıza konfor kattıgını test ettiğim bir lastik...

forumdaki yokohama efsanesi ile ilgili de bir resim eklemiştim aylar önce etiket değerlerini gösteren... toyolara denecek söz yok ama formula araçlarının ısınma turları attıgı gibi tur atmak lazım ki lastiği ısıtana kadar bişey bekleme... TR şartlarında FALKEN bile daha performanslı...

kumho da hankook da güzeller ama daha çabuk performans kaybı yaşıyorsunuz...

NETiCEYE BAKANLAR için goodyear efficientgirp performance    serisini ısrarla tavsiye ederiz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

NETiCEYE BAKANLAR için goodyear efficientgirp performance    serisini ısrarla tavsiye ederiz...

Ben de aynı fikirdeyim. Goodyear Efficientgrip Performance gerçekten başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

eskiyen michelin energy yerine önümüzdeki yıl efficent grip performans lastiği almaya karar verdim.

kışlıklar zaten ultra grip 8 ve çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm arkadaşlar 205-55-16 kış lastiği konusunda kar,buz,ıslak zemin ve yol sesi konusunda continental ve goodyear arasında kaldım. geçen 2 yıl 195-60-15 goodyear ug8 kullandım. açıkçası belirttiğim özellikler noktasında beni son derece tatmin etti. ancak adac testlerinde continental liderliği dikkatimi çekti. fiyat aralığı aynı olduğu için neden iyi olanı tercih etmiyim diye düşünüyorum. bu yüzden dolayı continental ts850 kullanan arkadaşların engin bilgilerini bekliyorum. şimdiden değerli paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam Continental'in bahsettiğiniz lastiği kullanmadım ama şahsen gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Ben Continental'in dört mevsimlik lastiğini kullanıyorum. Ön lastiklerim Michelin marka lastik aldım sıfır. Arka lastiklerimi de Continental marka lastik aldım. Aşağı yukarı 5-6 ayı geçti halen tık yok maşallah. Deneme amaçlı arka lastiklerim olan Continental'i önlere, Michelin marka lastikleride arkalara taktırdım. Şunu söyleyebilirim ki; frenleme mesafesinden tutunda, ıslak ve kuru zeminde Michelin'den iyi. Şuan halen Michelin'ler arka tarafta ve Continental'ler ise ön taraftalar.

Uzun lafın kısası Continental'i tek geçerim. Fakat karlı yollarda Nokian'ın ününü duydum açıkcası.  Araştırmanızı tavsiye ederim. Hatta geçenlerde kış lastiği araştırmalarımda Youtube'den bulduğum 2 videoyu sizle paylaşmak istedim. Eleman Mazda 6 ile Nokian marka kış lastiklerle karlı yollarda böyle ilerliyor. İşte:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilginizden dolayı teşekkür ederim forumdaşlar. deneyimi olan arkadaşlardan da bizzat tecrübe paylaşımı gelirse memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar forumumuzda continental kış lastiği kullanan arkadaş yok galiba. hata mı yapıyorum goodyear dan vaz geçerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

creative16 hocam nokianlara da baktım araştırdım ama arada lastik adet başı 35 tl fark var. kıyasladığımızda bu farkı göze alacak kadar kötü müdür conti :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 yıl kışlık lastik olarak Goodyear kullanmıştım. Kullandığım sürece performansından çok ama çok memnundum. Karda, kışta kıyamette kimselerin çıkamadığı yokuşları Otomatik vitesi L moduna alarak çıkardım, Honda aracımda.

Continental'de kesinlikle çok iyi lastiktir, bu güne kadar hiç kullanmadım. Alam malı olması bir kere güven uyandırıyor. Ama kışlık lastikte gönlüm goodyear dan yana olur. Normal 4 mevsim, yazlık yada performans lastiği olmuş olsa. O zaman Continental'e sıcak bakardım.

Sonuç itibari ile ikiside çok büyük markalar. Aralarında performans açısından çok uçurum farklar olduğunu düşünmüyorum. Ama fiyat konusunda bir şey diyemem, uçurum farklar olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

creative16 hocam nokianlara da baktım araştırdım ama arada lastik adet başı 35 tl fark var. kıyasladığımızda bu farkı göze alacak kadar kötü müdür conti :krrsz:

Continental kesinlikle çok iyi lastik. Hatta benim şahsi fikrime göre Michelin'den dahi iyi. Continental dediğim gibi mükemmel lastik. Son model araçların tekerlekleri daima gözüm takılır park halindeyken. Hep Continental hep Continental...

Bakın Goodyear kullanan arkadaşlar zaten memmun kaldıklarını yazmışlar. Eğer Continental'den yana şüpheniz varsa o zaman Goodyear alın!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Goodyear ın ürettiği en iyi kış lastiği ultragrip 500 dür, şahsen ben 3 yıl kullandım  tamda kar bölgesi bitliste,  zincir taktığımı hatırlamıyorum, gerçi o modelin üretimi sanırım her ebat için yok, iki yıldır lassa ıceways kullanıyorum vede aynı performansı konforu vede kaliteyi bulabiliyorum,  hemde çok hesaplı , tavsiye ederim,  zaten kış lastiğinde hamuruna baksanız anlarsınız, diğer lastiklerin hamuru çok sert vede siddetli soğuklarda donuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Kışlık lastik önerileri bekliyorum :) Orijinal lastik 215/45/R18..İncelediğim çoğu markada kısmen aynı ölçüde lastik var fakat genelde 225/40/R18 var..Boyut olarak öneri ve marka tavsiyesi rica ediyorum. Pirelli tanıdık vardı sabah görüştüm orijinal boyutunda olan yani 215/45/R18 var W240 SOTTOZERO SerieII 93V liste fiyatı 750 TL, bana oluru 550 Tl imiş..Lastiğin testlerine baktım her testte ya birinci ya ikinci..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kışlık lastik önerileri bekliyorum :) Orijinal lastik 215/45/R18..İncelediğim çoğu markada kısmen aynı ölçüde lastik var fakat genelde 225/40/R18 var..Boyut olarak öneri ve marka tavsiyesi rica ediyorum. Pirelli tanıdık vardı sabah görüştüm orijinal boyutunda olan yani 215/45/R18 var W240 SOTTOZERO SerieII 93V liste fiyatı 750 TL, bana oluru 550 Tl imiş..Lastiğin testlerine baktım her testte ya birinci ya ikinci..

Kışlık lastiklerde kullanmak üzere jant ebatlarınızı küçültmeyi düşündünüz mü ? Yaz gelince şu anki mevcut 18" jantlarınızı kullanırsınız. Kışlık olarak ta 16" jant tercih edebilirsiniz. Tabi öncelikli olarak otomobilinizde 16" jant kullanabilir misiniz onu bir teyit etmeniz lazım servisten. Böylelikle kışlık lastikler daha ucuza gelir. Forumda bir ara 16" jantlarını satanlarda vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok mantıklı hem lastikler ucuz olur, hemde kış aylarındaki yere tutunması iyileşir lakin kendinize 4 tane sırf kışlıkları takıp kullanmak üzere, ucuz yollu daha küçük ebat jant bulmanız gerekecek. 15 ve 16 olabilir tabanını da dar tutarsınız lastiklerin harika olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mazda3Barisss
      Yazan: Mazda3Barisss
      Herkese merhaba .. Askerliğinin son dönemini yapmakta olan ve forumumuz üyelerinden olan değerli bir abimizin isteği üzerine bunu paylaşıyorum .. 4 jant 4 lastik ve toplam 1500 km bile yapmadı şuan depoda durmaktadır lastikler 2014 üretim tarihlidir .. Fiyat olarak ise 2200 TL istemektedir .. Lastiğin markası michelin pilot exalto xl ebatları 215 / 45 / R18 dir .. En ufak hasar vuruk vs si yoktur .. İlgilenenler benimle irtibata geçebilirler ..

• ferrariyh
      Yazan: ferrariyh
      merhaba, yeni kasa power donanımdaki lastik basınç sensörü eski kasalardaki gibi jantın iç kısmında kalan siboba takılı sensörden mi yoksa araç üzerine takılı bir sensörden mi bilgiyi alıyor? bilen duyan var mı?

• Yeni Oluştur...