Jump to content

Lastik Tercihi

kursadnart
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

pirelli sottozero' ları benim enişteye sorun anlatsın :D düz yolda bile kalkmıyor araç. kesinlikle tavsiye etmem.

bugün itibariyle continental contiwinter contact ts850 lastiklerimi taktım. 2-3 yıldır testlerde birinci. benzinlide goodyear ug8 var onlardan da memnundum. Bu defa conti' yi deneyeyim dedim. Çok övüyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn MEG erzurum çok soğuk yerdir, ben iyi bilirim 6 yıl bayburtta çalıştım ve erzuruma çok gidip geldim, kop geçidinden çok geçtim, lakin bahstteiğin lastikelerin hamuruna geçen yıl bir arkadaşa lastik almak için bakmıştık çok sertti, donacaklarına eminin ve ona benim aracımdaki Lassa ICEWAYS dan  aldık,  bende çok memnundum oda çok memnun kaldı ,hemde çoğundan ucuzdu fiyatı, araştır bak -45 soğuklarda bile donmayacak şekilde kutup koşularına göre üretilmiş bir lastik , bitliste 3 yıl kullandım bu üstünde asvaltta gibi gidersin,  bide onu dene bi dahaki sefere alacak olursan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiye bekliyorum..Michelin Pilot Alpin PA4 mü Bridgestone Blizzak LM 32 mi yoksa Pirelli Sottezero W240 Serie II mi? Hepsi 215/45/R18 yani orjinal lastiklerimle aynı boyutta?

Lastiklerin notları;

Michelin Yakıt: E Islak ve Karlı Zemin : C Ses : 70db

Bridgestone Yakıt : F Islak ve Karlı Zemin : C Ses : 70db

Pirelli Yakıt: C Islak ve Karlı Zemin : C Ses : 72db

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiye bekliyorum..Michelin Pilot Alpin PA4 mü Bridgestone Blizzak LM 32 mi yoksa Pirelli Sottezero W240 Serie II mi? Hepsi 215/45/R18 yani orjinal lastiklerimle aynı boyutta?

Lastiklerin notları;

Michelin Yakıt: E Islak ve Karlı Zemin : C Ses : 70db

Bridgestone Yakıt : F Islak ve Karlı Zemin : C Ses : 70db

Pirelli Yakıt: C Islak ve Karlı Zemin : C Ses : 72db

Bence yumuşak yapıda olanı tercih edin. 45mm yanak dezavantajını biraz kapatır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında İlhan çok güzel açıklamış. 18 jant yerine 16 jant + lastik yapsanız hem konfor hem de maliyet avantajınız olur. Zaten bu araç 16 jant ile satılıyor yani uyumsuzluk diye bir şey söz konusu değil. Tek soru 16 jantta lastik ebatları ne olacak ki onu da buluruz, mobil olduğum için şu anda erişemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlık şipşak indirim ve n11.com'daki puanlarımıda kullanarak 4 adet Falken EuroWinter HS449 215/45/R18 almış bulunmaktayım. Vatana millete hayırlı olsun. Toplamda 1080 TL'ye geldi. Ücretsiz kargo ve 9 taksit. Yani tanesi 270 Tl oldu. Üretim yılı : 2014

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence yumuşak yapıda olanı tercih edin. 45mm yanak dezavantajını biraz kapatır.

Ufak bir bilgi, 215/45/R18 ölçülerindeki 45 mm değil, %45 i temsil ediyor. Yani 215'in %45i, yaklaşık 96,7 mm yi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Desen güzel, hamuruda yumuşak ise , çok iyi performans gösterir diye düşüyorum. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ufak bir bilgi, 215/45/R18 ölçülerindeki 45 mm değil, %45 i temsil ediyor. Yani 215'in %45i, yaklaşık 96,7 mm yi

Teşekkür ederim valla bilmiyordum: ) Peki bu üzerindeki 215*45*18 lastik ölünce jant+lastik değişip  215*50*17 yapsam takımı bi problem çıkar mı? Özellikle kasis vb bozuk zeminlerde fazla vuruyo ince yanak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar ben kış lastigi olarak 205/60/16 yeni nesil mazda 3 me michelin alpin 5 modelini aldım yumusak olsun diye ve su ana kadar bana daha sessiz geldi orjinal toyo lastiklerine göre tavsiye ederm biraz pahalı sadece (280tl)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pr_01_11588_min.jpg?rev=1374910903

Bende geçen hafta Pirelli Sottozero 205/60/R16 aldım. İlk tercihim Bridgestone Ultra Grid 9'du ama bu lastiği Audi araçları kullanıyormuş lastikçi dostlarımızın önerisiyle aldım. 1 hafta oldu memnunum ve Toyo'nun yaptığı sesi yapmıyor çok iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim valla bilmiyordum: ) Peki bu üzerindeki 215*45*18 lastik ölünce jant+lastik değişip  215*50*17 yapsam takımı bi problem çıkar mı? Özellikle kasis vb bozuk zeminlerde fazla vuruyo ince yanak...

Hiçbir problem olmaz zira arada sadece %0.4 yani Binde 4fark oluyor ki bu sıfıra çok yakın. Hatta yanak genişliği %11 civarında artacağı için konfora katkısı bile olacaktır.

17 jant mı var elinizde fazladan ?

Bir öneri daha. 17 yerine 16 alın , malum aynı aracın Motion donanımında 205/60/16 kullanılıyor. Hem maliyeti düşürür hem de konforu arttırır tabii elinizde zaten 17 jant mevcut değilse ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nokian hakkapeliitta r2 tavsiye edebilirim. biraz tuzludur ama sadece kar değil soğuk havada bütün koşullarda fazlasıyla geçerli bir lastik. sessizde aynı zamanda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nokian hakkapeliitta r2 tavsiye edebilirim. biraz tuzludur ama sadece kar değil soğuk havada bütün koşullarda fazlasıyla geçerli bir lastik. sessizde aynı zamanda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Türkiyede şuan yok İrfan. Elazığ bayisini falan aradım şuan Türkiye'ye girişi yok dediler kafaya koymuştum alacaktım. Zaten bu lastikler kış lastiği değil Ağır Kış Lastiği olarak geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiyede şuan yok İrfan. Elazığ bayisini falan aradım şuan Türkiye'ye girişi yok dediler kafaya koymuştum alacaktım. Zaten bu lastikler kış lastiği değil Ağır Kış Lastiği olarak geçiyor.

abi suv versiyonu var babamın arabasında, hepsiburada'dan almıştık. şimdi baktım hepsiburada'da 1 haftada kargoda diyor bir bak istersen. binek araç için olanından almayı düşünüyorum bende yeniden.

O lastikler daha çok iç anadolu ve doğu illerinde kar tutan yerlerde tercih ediliyor değil mi ?

doğrudur abi, karlı buzlu yollarda ün yapmış adamlar. finlandiya malı zaten. kar lastiğinin mucidiler aynı zamanda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mazda3Barisss
      Yazan: Mazda3Barisss
      Herkese merhaba .. Askerliğinin son dönemini yapmakta olan ve forumumuz üyelerinden olan değerli bir abimizin isteği üzerine bunu paylaşıyorum .. 4 jant 4 lastik ve toplam 1500 km bile yapmadı şuan depoda durmaktadır lastikler 2014 üretim tarihlidir .. Fiyat olarak ise 2200 TL istemektedir .. Lastiğin markası michelin pilot exalto xl ebatları 215 / 45 / R18 dir .. En ufak hasar vuruk vs si yoktur .. İlgilenenler benimle irtibata geçebilirler ..

• ferrariyh
      Yazan: ferrariyh
      merhaba, yeni kasa power donanımdaki lastik basınç sensörü eski kasalardaki gibi jantın iç kısmında kalan siboba takılı sensörden mi yoksa araç üzerine takılı bir sensörden mi bilgiyi alıyor? bilen duyan var mı?

• Yeni Oluştur...