Jump to content

Mazda Videoları

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aynı Mazda Fotoğrafları konumuzdaki gibi orada burada gördüğümüz, Mazda ile alakalı videoları bu konuda paylaşalım. Reklam videoları veya model test videoları için zaten konularımız var. Burada modifiye, araç bakımı ve uygulama içerikli videolar paylaşmaya dikkat edelim.

İlk video da benden gelsin. Mazda'nın 1970 - 1980 yılları arasında ürettiği wankel motorlu RX-4 modelini duymuşsunuzdur. Yeni Zelandalı modifiye şirketi Pulse Performance Race Engineering, bu aracın üzerinde bulunan 6 rotorlu 1.3 cc. Wankel motordan, alevler eşliğinde V8 homurtuları çıkarabilmeyi ve 813 HP güç alabilmeyi başarmış.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

2020'ye pek bir şey kalmadı. Anladığım mazdalar yine fosil yakıt kullanacak.

Bir tanıtımda izlemiştim, uzmanlar önümüzdeki 20 yıl sonunda (2035'de) fosil yakıt dışındaki tüm otomobillerin (Hybrid-Elektrikli-Hidrojen v.s.) toplam piyasaya oranının %10 kadar olacağını söylüyorlar. Sanıyorum evet :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir tanıtımda izlemiştim, uzmanlar önümüzdeki 20 yıl sonunda (2035'de) fosil yakıt dışındaki tüm otomobillerin (Hybrid-Elektrikli-Hidrojen v.s.) toplam piyasaya oranının %10 kadar olacağını söylüyorlar. Sanıyorum evet :D

Yıllardır elektrikli araçları gazlıyorlar ama akü maliyeti ve şarj problemi sebebi ile gelinebilen nokta belli. Diğer yakıtlar için de durum farklı değil.  Onun için de Mazda bunlara harcayacağı zaman ve bütçeyi motorun %30-35 olan verimini arttırmak için kullanmaya çalışıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yıllardır elektrikli araçları gazlıyorlar ama akü maliyeti ve şarj problemi sebebi ile gelinebilen nokta belli. Diğer yakıtlar için de durum farklı değil.  Onun için de Mazda bunlara harcayacağı zaman ve bütçeyi motorun %30-35 olan verimini arttırmak için kullanmaya çalışıyor

Buna petrol şirketlerinin gücünü ve eldeki mevcut rezervleri eklemek gerek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buna petrol şirketlerinin gücünü ve eldeki mevcut rezervleri eklemek gerek..

Evet o da var. Şu anda zaten ciddi zarardalar bir de alternatif yakıtlar çıksa herhalde Rusya ciddi bir çöküş yaşar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...