Jump to content

Trafik İhlâli Yapanları Deşifre Etmek Mümkün - plakanıaldım.com

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Uyar%C4%B1-Kartlar%C4%B1-Ana-Sayfa.png

Trafikte karşılaştığımız trafik ihlallerini fotoğraf, video, konum belirterek paylaşmayı hedeflemiş bir uygulama. Android ve Ios için uygulamayı indirip, log-in olmanız yeterli. PC'den ulaşılabiliyor. Web adresi; http://www.plakanialdim.com/

Kullanışlılık açısından daha da geliştirilir ve dikkat çekip yaygınlaşırsa, belki de son yılların en iyi girişimi olabilir. Hata sahibiyle kavgaya veya ağız dalaşına girmeyip, gördüğünüz hataları olay yerinde çektiğiniz video veya fotoğraflarla sitede paylaşıyorsunuz.

Son olarak çektiğiniz video veya fotoğrafları yetkili kurumlara da bildirmeye başlamışlar.

PLAKANIALDIM!com; trafikte karşılaştığınız kural ihlallerini fotoğraf, video ve konum bilgisi ekleyerek ihlali yapan aracın plakasıyla paylaşabileceğiniz bir platformdur.

Ülkemizde trafiğin çok büyük bir sorun olduğu herkesin malumu. Sadece “trafik canavarı” denen saldırgan ve tehlikeli şekilde araç kullananlarla değil “trafik öfkesi” ile de başetmek durumunda kalıyoruz. Köprü gişesinden ilk ben geçeceğim, neden selektör yaptın, neden yol vermedin kavgalarına sık sık rastlamak mümkün.

PLAKANIALDIM!com olarak üyelerimizin trafikte karşılaştıkları ihlalleri, ihlali yapan araçların plakalarıyla yayınlaması için yer sağlıyoruz ve bu sayede trafik canavarı/trafik öfkesi üzerinde toplumsal baskı oluşturmayı amaçlıyoruz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cezalandırıcı olayı varsa çok iyi ama bizim ülkemizde o cezayı verebilecek kurumda omalı 

Fahri trafik müfettişlerinin süzdüğü olaylara verilen cezalar var, somut delilli -fotoğraf, video- bu tespitlere de ceza verilir zannımca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarı ile burada amaç kişiye ceza kesmek değil sosyal baskı oluşturmak..

Çözüm değil ama güzel bir başlangıç

PLAKANIALDIM!com olarak üyelerimizin trafikte karşılaştıkları ihlalleri, ihlali yapan araçların plakalarıyla yayınlaması için yer sağlıyoruz ve bu sayede trafik canavarı/trafik öfkesi üzerinde toplumsal baskı oluşturmayı amaçlıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mavi-kırmızı ışık takıp arkadan 200'le gelip sıkıştıran, dibine girerek selektör yapan şerefsizleri ne yapacağız? plakasını da alamıyorsun yanından uçarak geçiyorlar. Babasının yolu. onlara kural yok, hukuk yok . Onlar ağa, onlar bey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız bir sorun var.

Atıyorum, Fotiye kıl kaptım, verdim arkadan resmini arabasının altına yazdım da yazdım.

Mesele siteyi açar açmaz, beyaz bir sitiröen c4 resminin altında yazılanları okudum.

Eleman yazmışta yazmış.

Bana bir kontrol mekanizmasının olması gerektiği gibi geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uygulama amacından çıkar, burası Türkiye, birbirini çekemeyen, dürüst olmayan, namert adamlarla dolu bir ülke... Her an birisi sizi kötü gibi gösterebilir bu uygulama ile. O dürüstlük olmadığı için Gökhan abi'nin dediği gibi bir kontrol mekanizması şart.

Aksi halde levyeyiçektim.com ve şimdiyaktımçıranı.com türevi uygulamalar olur :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız bir sorun var.

Atıyorum, Fotiye kıl kaptım, verdim arkadan resmini arabasının altına yazdım da yazdım.

Mesele siteyi açar açmaz, beyaz bir sitiröen c4 resminin altında yazılanları okudum.

Eleman yazmışta yazmış.

Bana bir kontrol mekanizmasının olması gerektiği gibi geldi.

ne istiyon benden [emoji12] sen benden çok geziyorsun hem [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne istiyon benden [emoji12] sen benden çok geziyorsun hem [emoji1]

Canım kardeşim, olurmu öyle şey?

Ayrıca senden çok gezmiyorum ben.

Benim araba 40 Bin yeni oldu. Seninki?

150bin olmuştur. Şimdi kim gezmiş oluyor burada?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Asagidaki videoyu bu aksam eve donerken kaydettim. Orta seritte normal hizla seyrediyorum. Sagda ileride kirmizi bir Chrysler'in durdugunu farkettim. Arkasinda ona dogru gaz kesmeden yaklasan bej bir Corolla var. Ancak kirmizi arac neredeyse tamamen duruyor sagda evin garajina girmek icin. Bir yandan gozum Toyota'da cunku buyuk ihtimal benim seridime gececek. Ben gazi kestim frene basmak uzereyim Corolla'ya yol vermeye hazirlaniyorum. Ancak Corolla bodoslama devam ediyor. Muhtemelen telefonda mesaj atiyor veya yola bakmiyor. Dedim eyvah kesin arkadan gecirecek. Son anda farketti. Benim seride de atlayacak gibi oldu ancak sonra kararsiz kaldi frene asildi. Neyse ki carpadan durabildi.

https://www.youtube.com/watch?v=7a8w2fHSJFM

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...