Jump to content

91 Model Mazda 626 Arabama Yaptığım Alt Döşeme Temizliği ve Değişiklikler

focus1
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Maşallah hocam emeğinize sağlık farları acma işini nasil yaptiniz benim sağ farı temizlemem gerekiyor elimdr kalmadan nasil acarim :)

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim farlarin ici kararmis. Yenisi komple 85 tl dediler Aksaray'da. Geçen gün okulda açıp kendim temizleyeyim dedim. Ama artık mercekler kömür gibi olmuş. Haftaya komple degistirecem. Bu arada açılması takılması çok zor değil. Ön panjur çıkacak mazda yazan. Far üzerindeki klips ve civatalar. Sinyalide Sökmeniz gerekiyor. Ben yaptım oguzhan. Sen benden daha iyisini yaparsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim farlarin ici kararmis. Yenisi komple 85 tl dediler Aksaray'da. Geçen gün okulda açıp kendim temizleyeyim dedim. Ama artık mercekler kömür gibi olmuş. Haftaya komple degistirecem. Bu arada açılması takılması çok zor değil. Ön panjur çıkacak mazda yazan. Far üzerindeki klips ve civatalar. Sinyalide Sökmeniz gerekiyor. Ben yaptım oguzhan. Sen benden daha iyisini yaparsin :)

Tşk ederim[emoji4] ben cami ayırma işleminden korkuyorum hocam elimde kalır diye hayırlısı

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farlarimin içi. Mercekler ölmüş kararmis artik. Haftaya yenisini aksraydan alip degisecegim.

post-8376-0-54359200-1425232287_thumb.pn

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farlarimin içi. Mercekler ölmüş kararmis artik. Haftaya yenisini aksraydan alip degisecegim.

Hadi bakalım kolay gelsin, sıfırlıycan arabayı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam nikelaj krom kaplama yapan yerler var. mercekler sökülüyor sa kaplama yaptırabilirsiniz.daha ucuza malolur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaan bey nerede yapıldığı bilgisi varmi. Ben avrupa yakasi fatihte oturuyorum. Far komple 85 tl dediler. Sizin dediğiniz şekilde kaca gelir. 30 40 lira tutcaksa hiç ugrasmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yenisini almak yerine orijinal çıkma daha iyi olacaktır. Benim sağ far zamanında değişmiş. Sol far halen orijinali ama orijinal olan daha yeni duruyor. Orijinali Koito markadır. Bir ara sahibinden ilanlarında vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maşallah hocam emeğinize sağlık farları acma işini nasil yaptiniz benim sağ farı temizlemem gerekiyor elimdr kalmadan nasil acarim :)

Oğuzhan ALTUĞ

Farları 2-3 kere açıp kapattım bir sorun olmadı. farı söktükten sonra üst kısmında bir plastik var onu söküyorsunuz daha sonra metal klilpsler var camla kasayı bir arada tutan onları çıkartınca sıcak hava tabancasıyla biraz birleşim yerini biraz ısıtınca cam kasadan ayrılıyor. birleştirirkende yine biraz ısıtarak kapatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaslar arabami zaman buldukça temizlemeye ve eksikleri varsa tamamlamaya devam ediyorum..

Gecen gun yagmurlu havada sag taraftaki ön paspasin ust tarafinda biraz su biriktigini gördüm merak edip torpido tarafini söktüm dosemenin ucunu kaldırıp iyice kontrol ettiğimde davlumbaz tarafinda islaklik fark ettim yukarılara falan baktım kalorifer sisteminin üstündeki tavan kısmı sac olan bölümle plastik olan parcalar arasindaki kecelerin islandigini hisettim ve ordaki ekten disardan gelen suyun sizdigini gördüm. ORayı gördükten sonra disardan sileceklerin olduğu kismı söktüm havalandırma izgirasini ve altindaki plastik izgaralari söktüm gorduklerime inanamadim havalandırmadan giden suyun gideri çamurla dolmuş iki avuctan fazla pislik çıkardım her iki taarafida temizledikten sonra tertemiz yikayip kuruttum bir kac resim ekledim asagiya böyle bir sorunu olan varsa tafsiye ederim. .

7o3W5Y.jpg

QRONZ3.jpg

GvMNR6.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde yolcu tarafından su giriyor ama baktırdım bişey çıkmadı büyük bir ihtimalle camı değiştirmiştim ondan sonra çoğaldı fitil aralarından sızıyor galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar direksiyon simidini yenilemek istiyorum yenisini veya orjinaline benzer uygun bulabilecegim bir yer tafsiye eedebilirimisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon simidinin orjinalini sanırım çıkmacılardan başka bir yerde bulamazsınız. eğer isterseniz deri kaplatabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...