Jump to content

1.Nesil Mazda 6 CD Çalar ve Ekran Sorunu

kutluhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 1. Nesil Mazda 6 aracim var. Aracimin yol bilgisayari ekrani tamamen değil ama kismen gidip geliyor. Ekranda belli bir noktaya bastirinca tekrar geliyor. Sorun sıkıntı ne ola ki ?

Ayrica aracimda 6.li cd changer var ve cd hiç çalişmiyor içine cd yi aliyor çikartiyor ama cd yi okumuyor . Radyosuda sürekli cizirtili. Bunu nasıl çözebiliriz şimdiden teşekürler

Burak tarafından düzenlendi
İletilerde tamamen büyük harf ile başlık ve/veya mesaj yazılması yasaktır. Aksi taktirde iletiler silinir.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 Mazda6 aracımda benim de başıma gelmişti ekran ile ilgili sıkıntı. Tek çaresi değiştirmek çünkü içini açıp bakmıştık o zaman Merser'de , tamir edilecek gibi bir yapısı yoktu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Keşke elden bir şey gelse ama malesef. Ben de zamanında çok araştırmıştım, hatta dediğim gibi açıp içini tamire bile çalıştık ama olmadı.

CD Changer kısmı ise tamir edilebilir diye düşünüyorum. Servis söküp hangi marka üreticiye ait ise onun servisine gönderebilir

Mepaz Mazda'nın en yetkin servislerinden biri. Bir çözüm varsa onlar bulabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektronikçiler temazsızlık yada yollarında oksitlenme olabilceğini söyledi fakat , sanayide tornavida değsin istemedim o konuda. Para biriktirip servise öyle gitmek gerekiyo. Korkuyo insan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer el atabilirim diyorsan internette bazı kılavuzlar mevcut ;

http://forum.mazda6club.com/electrical-lighting-audio/256494-diy-fixing-faded-display-6.html

Sorunun genelde LCD ekranı kontrol eden mikrochip in soğuk lehim olan ayaklarında olduğu söyleniyor. Düzeltebilirsen sorunsuz kullanmaya devam edebilirsin ;)

Bu arada servis bu kadar ince işle uğraşmaz. En fazla söküp sana teslim eder bu LCD ekranı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen hocam bugun bi arkadaşım cok nazik bi şekilde söktü sıkıntı soketin gevşemesiymiş geri sıkıştırdık. Şuan bir sorun yok. [emoji106]teşekürler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Bende aynı sıkıntıyı yaşadım, servis bilgi ekranı için 790 lira istedi. Bende İngiltere'den bir tanıdık vasıtası ile 2. el olarak satın aldım. Haftaya elime geçecek inşallah. Zaten serviste 15 gün sonra temin edebileceğini söylüyor, anlayacağınız onlarda muhtemelen Japonya'dan veya Avrupa'dan gerçek bir servis ağından isteyip kar ekleyip bize verecektir. 30-40 pound maliyetle İngiltere veya başka bir Avrupa ülkesinden temin edebilirsiniz. 

Malum bilgi ekranı olmayınca hiçbir bilgiye ulaşılmıyor...

Son mesajınızla sorunu olabilecek en kolay şekilde çözdüğünüzü öğrenmiş olduk. Ne kadar sevinseniz azdır bu konuda. sorununuzu çözmenize sevindim.

Ama bu tür sorun yaşayanlara temel bir çözüm önerisi olsun yazdıklarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bu şekilde çözmesem bi şekilde çıkmasını tedarik etmeye çalışacaktım. Sizin yurt dısında tanıdığınızın olması buyuk bi avantaj olmuş. Bi çoğumuzun böyle bir avantajı malesef söz konusu değil. Bi ihtimal daha var o da ebay yada amazoon gibi yurtdışı alışveriş siteleri onlarada malesef pek hakim değiliz. Ben bu sıkıntıyı maliyetsiz hallettim ama değiştirmem gerekseydi baya uğraşçagım kesindi. Malum kullandığımız aracın "malesef" yedek parça yan sanayi ve çıkma parça ağı çok Zayıf olduğundan bu sıkıntıları yaşıycaz. Gönül her sıkıntıyı serviste çözmek istiyor ama şartlar malesef buna pek iZin vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir Mazda kullanıcısı olarak Mazda 6 (2004) için ön kırmızı ışıklı display’de silinmeler var, tüm yazı ve karakterler görünmüyor. Bu parçayı yetkili servis hariç nasıl/nereden bulabilirim? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, alybaran :

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir Mazda kullanıcısı olarak Mazda 6 (2004) için ön kırmızı ışıklı display’de silinmeler var, tüm yazı ve karakterler görünmüyor. Bu parçayı yetkili servis hariç nasıl/nereden bulabilirim? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim 

Konuyu eski konu ile birleştirdim. Tamirat denenebilir veya yurtdışından getirtmeye çalışabilirsiniz :( Küçük bir olasılık ise çıkmacılardan bulmak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
28.09.2017 at 18:50, alybaran :

Merhabalar aynı sıkıntı bende de var çözebildiniz mi acaba problemi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Ne çok kişinin başını ağrıtmış meğer.

İki kez yaptırdım. Tamir edildikten kısa bir zaman  sonra arıza yine nüksediyor. Şimdi hala bazı yerleri kopuk kopuk. Aşırı sıcaklara dayanamıyor nedense, hep çok sıcak zamanlarda bozuldu.

İnternette araştırma yaptım 60 dolara da var 100 dolara da.

https://www.ebay.com/itm/03-08-Mazda-6-Radio-Info-Information-Display-Screen-CA-DM4591AK-10-Pin-WARRANTY-/332554947126?hash=item4d6dd1ca36

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhabalar herkese. Benim de 2006 aracımda aldığımdan beri sorundu bu silik ekran. İnternette sorun çözümüne yönelik bir kaç video izlemiştim. En sonunda bugün niyeti bozuk ekranı söktüm. Masaya yatırıp karta ulaştım. Öncelikle ekran ayaklarında yoğun derecede oksitlenme vardı. Alkol vasıtasıyla bunları temizledim. Daha sonra sarı çizginin üstündeki tüm pinleri tekrar lehimledim. Baya bi zaman aldı söylemekte fayda var. Ara ara araca gidip ekranı kontrol ettim. Daha sonra asıl sorunun siyah yuvarlak içine aldığım ön paneli tutan lehimlerden kaynaklandığını farkettim. Ön panel gevşek duruyordu. Bu üç noktanın lehimini çözerek panele pres uygulayıp tekrar lehimledim. Bu şekilde silinmelerin yüzde yetmişi kayboldu. En azından verileri ve saati rahatça okuyabiliyorum. Eli biraz yatkın olan ve servise 1000 tl vermek istemeyenler deneyebilir. Ama uyarayım ayakları lehimlerken birbirlerine temas ettirirseniz başka sorunlara yol açabilirsiniz.

IMG_20180430_54594.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...