Jump to content

Mazda 323 Rektifiyeden Sonra Ne Yapayım?

wycll
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar cumartesi günü arabam rektefeden çıktı 2hafta kadar yattıktan sonra yeniden yollarda 2gundur biniyorum usta biraz benzinle bin dedi benzinle biniyorum bugün lpgye aldım lpgde benzinden daha fazla performansli çok hoşuma gitti motor yaptirmadan önce uzun yolda 250 TL LPG yakmıştı

Sizce lpgye devam mi edeyim benzinle bineyim bir kac depo daha

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam bence benzinde biraz daha devam edin iyice alışsın mekanik ardından başlarsınız gaza bu arada hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler :) otomatik falan değil hocam ustanızın bilgisi eksik sıcak motora 30 30 ayar yapılır başka bir usta bulup sübap ayarı yaptırırsanız motor daha da bir kendine gelir O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim lantis rektefeden çıkar çıkmaz lpg kullandım :D 

Lantislerde subab ayarı otomatik ama sizinki de otomatik olabilir. hondaların 2001 belki 2002lere kadar olanlarında elle ayarlanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trger conta takimi piston segman ana yatak kol yatak yağ pompası termostat Gez ayı birşey daha vardı bilemedim 800 tlye aldım parçaları siboplar dahil rektefe 500 350 taslama 140 TL yağ ıvır zıvır 400 işçilik verdim 2100 civarinda iste

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veysel Beyşehir'de mi yaptırdın yoksa Konya merkezde mi? Ustanın ismini falan verirsen daha sonra yaptıracaklar için de faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

wycll hocam birşey sorabilirmiyim. Araç rektefeden önceki hali ve sonraki hali arasındaki farkları yazabilirmisiniz bende yaptırmayı düşünüyorum ama acaba bor motor katkısı ile bir süre daha idare edebilirmiyim diye düşünüyorum. Birde rektefeden önce ne kadar yakıyordu sonra ne kadar yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trger conta takimi piston segman ana yatak kol yatak yağ pompası termostat Gez ayı birşey daha vardı bilemedim 800 tlye aldım parçaları siboplar dahil rektefe 500 350 taslama 140 TL yağ ıvır zıvır 400 işçilik verdim 2100 civarinda iste

Konya Merkezde bana 3000 TL civarı çıkar demişlerdi... Konya Gümüş Mazda özel servisde... Fiyat iyi çıkmış... Peki nasıl memnun musunuz değişenler neler bir bilgi verseniz ? Bizde Beyşehire getirsek aracı bu fiyata yaparmı akrabanız ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wycll hocam birşey sorabilirmiyim. Araç rektefeden önceki hali ve sonraki hali arasındaki farkları yazabilirmisiniz bende yaptırmayı düşünüyorum ama acaba bor motor katkısı ile bir süre daha idare edebilirmiyim diye düşünüyorum. Birde rektefeden önce ne kadar yakıyordu sonra ne kadar yakıyor.

Valla motor durumun nasil iyi ustaya goster ondan sonra yaptir benimki acayip yag yakiyodu asiri oyuzden yaptirdim arabada cekis yoktu oluydu.

Cok yag yakmiyorsa yaptirmayin hic bence mesela ayda 1lt yoksa kolay kolay birsey olmaz bu motorlara hic masraf yapma cok yakmiyorsa yagi bor katkisini koy devam yag lambasini yakmadan:)

Yakit durumu hala ayni uzun yolda 182 falan geliyor sehirici ben cok basiyorum 5 6bin devirden asagi dusmuyorum bide egsoz aciyorum 275 295 krs gibi yakiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla motor durumun nasil iyi ustaya goster ondan sonra yaptir benimki acayip yag yakiyodu asiri oyuzden yaptirdim arabada cekis yoktu oluydu.

Cok yag yakmiyorsa yaptirmayin hic bence mesela ayda 1lt yoksa kolay kolay birsey olmaz bu motorlara hic masraf yapma cok yakmiyorsa yagi bor katkisini koy devam yag lambasini yakmadan:)

Yakit durumu hala ayni uzun yolda 182 falan geliyor sehirici ben cok basiyorum 5 6bin devirden asagi dusmuyorum bide egsoz aciyorum 275 295 krs gibi yakiyor

Peki hız durumu nasıl...? Benim araç uzun yolda 140-150'yi geçmiyor... Şehir içi ilk hızlanış iyi ama 80-100'den sonra sağırlaşyor... Birde çok sesli çalışıyor yani dururken ve düşük hızda o kadar hissedilmiyor ama yüksek hızda sübap sesi felanda var...

Benim araçda fazla yağ yakma yok, yağ azcık sulanıyor gibiymiş ustanın dediğine göre ama mavi duman ve üfleme var arabada..

Bu Bor katkısını ben denemedim, deniyimmi, Hangi sini alcağız nasıl kullancaz bir bilgi versen... .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konya Merkezde bana 3000 TL civarı çıkar demişlerdi... Konya Gümüş Mazda özel servisde... Fiyat iyi çıkmış... Peki nasıl memnun musunuz değişenler neler bir bilgi verseniz ? Bizde Beyşehire getirsek aracı bu fiyata yaparmı akrabanız ? :)[/quote

Memnunum arabadan kendim yapmis gibide oldum gordum nevar ne yok yapilanlar triger seti yag pompasi rektefe oldu kapaklar taslandi piston segman siboplar keceleri piano tuslari gaydi takimi vsvs yani hersey yenilendi

Parcalarini kendim aldim istanbuldan 830 falan rektefe taslama 850 400 iscilik aldi motoru indirip bindirmeye sanada yarfimci olalim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki hız durumu nasıl...? Benim araç uzun yolda 140-150'yi geçmiyor... Şehir içi ilk hızlanış iyi ama 80-100'den sonra sağırlaşyor... Birde çok sesli çalışıyor yani dururken ve düşük hızda o kadar hissedilmiyor ama yüksek hızda sübap sesi felanda var...

Benim araçda fazla yağ yakma yok, yağ azcık sulanıyor gibiymiş ustanın dediğine göre ama mavi duman ve üfleme var arabada..

Bu Bor katkısını ben denemedim, deniyimmi, Hangi sini alcağız nasıl kullancaz bir bilgi versen... .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arabalar 4000devirden sonra aciliyor hocam ayni benmde 140 150 zor dicek gibi olyor bide basik araba basamiyorum yaga su karistirmaz kolsy sikistirmazsaniz arabayi birde ustten egzantrikli arabalar ufleme yapar herzaman benim arabam da ufluyor ustten egzantrikli bu araba ufleme ur bor katkisi hepsiburadadan almistim cok iyiydi carbon clean 15 tlydi fazla pahalisina gerek yok yag degistirdiginde bor katkisi ksdar eksik koyup bor ekleyip 15 20dk calistirdim sesi de cok azaldiydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arabalar 4000devirden sonra aciliyor hocam ayni benmde 140 150 zor dicek gibi olyor bide basik araba basamiyorum yaga su karistirmaz kolsy sikistirmazsaniz arabayi birde ustten egzantrikli arabalar ufleme yapar herzaman benim arabam da ufluyor ustten egzantrikli bu araba ufleme ur bor katkisi hepsiburadadan almistim cok iyiydi carbon clean 15 tlydi fazla pahalisina gerek yok yag degistirdiginde bor katkisi ksdar eksik koyup bor ekleyip 15 20dk calistirdim sesi de cok azaldiydi

Bilgiler için saolun, uzun yolda 5. vites 4200 deviri milim geçmiyor hızda 140-150 arası milim gitmiyordu... ben hem bu hemde sesi için motor yaptırmayı düşündüm... Yakın zamanda karbüratörde tamir ettirdim bakalım onun etkisi olacakmı...

bor katkısını denicem... Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgiler için saolun, uzun yolda 5. vites 4200 deviri milim geçmiyor hızda 140-150 arası milim gitmiyordu... ben hem bu hemde sesi için motor yaptırmayı düşündüm... Yakın zamanda karbüratörde tamir ettirdim bakalım onun etkisi olacakmı...

bor katkısını denicem... Teşekkürler

Benimde karburatore hic hava emmiyor hava filtresini falan komple soktum yine ayni siznde aynimi benim kanatimce motor hava alamadigi iicin gitmiyor daha once 626tim vardi bas basabildigin kadar 4000devirde 190 derdi 5.vites bu boyle gorunce hic haz etmedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim karbiratör alt tabla milimi ne o kırıkmış, o yüzden onu tamir ettiler hatta üst karbüratör kapağı hariç değiştirdiler.... 200 TL civarı tuttu hiç uzun yolda denemedim bu haliyle....

Benimde karburatore hic hava emmiyor hava filtresini falan komple soktum yine ayni siznde aynimi benim kanatimce motor hava alamadigi iicin gitmiyor daha once 626tim vardi bas basabildigin kadar 4000devirde 190 derdi 5.vites bu boyle gorunce hic haz etmedim

Valla aynen uzun yol beklentim çoktu ama sanırım bu beklentimi karşılamadığı için motor masrafı yapmaksızın satmayı düşünyorum... Araba iyi ama bir türlü istediğimi alamadım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...