Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Sedan Tavan Bagajı

laedri09
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba değerli arkadaşlarım

2011 Sedan Mazda 3'üm var. Yazları uzun yola çıkmayı düşünüyorum. Aracım lpg'li olduğu için bagaj konusunda sıkıntı olacağını düşündüm. Acaba aranızda daha önce tavan bagajı uygulamasını yapan var mıdır? Bu konudaki fikriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavan bagajı uygulamasının yasal mevzuattaki yeri her konuda olduğu gibi muğlak görünüyor. Off road cuların muzdarip olduğu konulardan sadece birisi. Anlaşılan başvurulsada ruhsata kaydedilmiyor. Uygulamadada bunla alakalı olarak trafik cezasına maruz kalınıp kalınmayacağı da ucu açık bir konu haline geliyor.

Teknik olarak düşündüğümüzde,  hareketin istikametine dikey olarak konumlanan yük sürtünmeyi artıracak ve dolayısı ile daha fazla enerji gerektirerek daha fazla yakıt sarfiyatına neden olacaktır. Ayrıca, hesap kitap yapılmaksızın imal edilmiş olanları, gerekli dayanımı gösteremeyip koparak trafiği tehlikeye düşürebilecektirde. dolayısı ile bilinen bir markayı tercih etmek ve işin ucuzuna kaçmamakta yarar var gibi görünüyor.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Servisi aradığımda zaten orjinalinde olmadığını söylediler. Ruhsat hususu da zaten beni düşündürüyor. Biraz daha araştırmakta fayda var sanırım. Bu uygulamayı yaptıran var mı hiç onu da merak ediyorum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim gördüğüm bir kaç araçta var idi, bende bir ara bakıştırdım, thule marka tavan bagajları hem yapısal hemde görünüm olarak bir adım önde, bunlar geçici bir süre kullanıldığı iiçin ruhsata işletmeye gerek yok diye biliyorum, zaten sürekli kullanılacaksa, performan ve yakıt, yol tutş açısından sıkıntılı bir durum yaratır zaten. thule tavan bagajı diye aratırsanız görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Thule marka Mazda servislerde aksesuar olarak satılıyor diye biliyorum. Mazda nın sitesinden aksesuarlara girince Taşıma kısmında görebilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Thule marka Mazda servislerde aksesuar olarak satılıyor diye biliyorum. Mazda nın sitesinden aksesuarlara girince Taşıma kısmında görebilirsin

Mazda servisine sorduğumda orjinalinde yok, daha önce de böyle bir uygulama yapmadık dediler. Beni sanayide bir yere yönlendirdiler. Çok güvenemedim açıkçası. Yazın İzmir servisine bir sorayım diyorum. Ya da yaptırırsam orada yaptırırım herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıp Mazda sayfasını da mı okumamışlar hiç yahu ? Hangi servis bunu diyen ?

Erzurum servisi böyle dedi. Bilemedim ben de. Çok güven olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın sitesinde aksesuarlar bölümünde bir çok istek ve ihtiyaç için çözümler sunuluyor, yetkili servis aracılığı ile sipariş edebilirsiniz. :)

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda3/2011-07/tasima/

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda3/2011-07/tasima/C816V4705/

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hakikaten anlamak zor, servisin bu tür satış opsiyonlarının hepsini bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Erzurum servise söyleyin Mazda'nın sitesinde bu opsiyonların olduğunu yok derlerse Mazda İletişimi arayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erzurumdaki Mazda servisi genel olarak böyle. Ne desem bizde yok diyorlar. Şimdiye kadar ne işim düştüyse hep savsakladılar. Böyle bir işletme daha önce görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Orjinal olarak tavan barları mevcut. Yine Thule marka portbagaj da satıyorlar. Aksesuar listesinden görebilirsiniz.
Yok diyen servise de bu resmi gösterebilirsiniz :)

gallery_2176_76_40001.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi ben senin bisiklet performansına yetişmek için. Sürekli kondisyon çalışmaları yapıyorum. İlk fırsatta yapalım vallahi Savaş, süper olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bu sistemin maaliyeti ne kadar olur tahmini

Bu sistem derken hangisini kast ediyorsunuz ?

1- Port bagaj mı ?

2- Tavan Bagaj Rayları mı ?

3- Bagaj Rayları + Bisikletlik mi ?

2 ve 3.soruların yanıtı, buradan bakabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...