Jump to content

Mazda Türkiye Hakkında Şikayetler - Öneriler

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Teşekkürler Okan. Demekki çocuk doğru demiş. İddia etmemekle iyi etmişim. :D

yani... hatta satılık o araç ikinci el olarak. 65 civarında bir para isteniyordu. satılmadıysa tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Mazdaya mesaj attım 5 ileri vitesli otomatik şanzıman ve i-stop teknolojisini neden getirmiyorsunuz diye. Mazda sağolsun aradı cevap verdi. Cevap aynen şöyle. 5 ileri otomatik vitese ve i-stop özelliğine talep yok o yüzden getirmiyoruz. Bir Mazda3 sahibi olarak, verdiği cevabın utanç verici olduğunu düşünüyorum. Mazdanın yeni teknolojileri Türkiyeye getirmekteki duyarsızlığına anlam veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce getirip yıllarca satmışlar mı? Yoksa binlerce denek ile anket mi yapmışlar? Neye göre talep olmadığını tespit etmişler? Bu saçma sapan açıklamalara inanacağımızı gerçekten düşünüyorlar mı merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SKYACTIV Teknolojilerini okursaniz yeni sanzimanlarin 6 ileri olacagini gorursunuz.

Neden getirilmiyor denmis :) Daha cikmadi ki :) Yilbasinda CX-5 ile geliyor Turkiye'ye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SKYACTIV Teknolojilerini okursaniz yeni sanzimanlarin 6 ileri olacagini gorursunuz.

Neden getirilmiyor denmis :) Daha cikmadi ki :) Yilbasinda CX-5 ile geliyor Turkiye'ye

Skyactiv çıkmadı ama yurtdışında otomatik şanzuman 5 ileri satılıyor. Biz değerli Türk kullanıcılara ise 4 ileri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi skyactive çıkmadı ama i-stop'lu Mazda 3 ler satılıyor. Mazdanin patentine sahip olduğu i-stop'lu bizlerden esirgemesi üzücü :( keza navi diye bir versiyon var o da baya güzel özellikler içeriyor

Artık 2012 den sonra satışlarla beraber. Ülke kotamız da artarsa farklı versiyonlar görebiliriz umarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi skyactive çıkmadı ama i-stop'lu Mazda 3 ler satılıyor. Mazdanin patentine sahip olduğu i-stop'lu bizlerden esirgemesi üzücü :( keza navi diye bir versiyon var o da baya güzel özellikler içeriyor

Artık 2012 den sonra satışlarla beraber. Ülke kotamız da artarsa farklı versiyonlar görebiliriz umarım

Özellik 4x4 olanlarını. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

i-stop, navi gibi donanımların gelmesini beklerken mevcutlar da gidebilir. 2011 modeller 2010'a göre kırpılmış vaziyette. Bu anlayış ve bakışla ülkemize yeni donanımların gelmesinden ziyade olanların çıkması daha büyük bir olasılık.

Bir de anlamadığım şey 1.6L motor olunca 5 ileri A/T neden olmuyor? Hiçbir yerde kullanılmayan şanzuman neden bize geliyor? İnek altında buzağı aramaya gerek yok Türkiye Mazda için bir pazar olmanın çok gerisinde. Bunu yapılanlardan veya yapılmayanlardan anlamak zor değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel, Mitsubishi gibi yapacaklarsa hiç yapmasınlar zaten. Colt 6 ileri ama mazda'nın 4ünü tercih ederim... Mercedes Vaneo'nun 5 ilerisine de yine tercih ederim. A serisi ve 1.6 102hpliklerde de aynı şanzıman kullanıldı onlarda da durum aynı.

katılıyorum, arkadaşım colt unu sırf vites problemleri için sattı. Bir dahada almayacağını kesin :D bir dile anlattı :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden 5 ileri gelmiyor, neden i-stop yok ? Cunku bize sadece 1.6 motor geliyor. Japonlar 5 ileri sanzimani sadece 2.0 motorda kullaniyor. Arastirin boyle oldugunu goreceksiniz. Ha buna da neden derseniz Japonya'ya sormaniz lazim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

arkadaşlar 4 vites en sağlam otomatik şanzımanlardan biridir,sayının artmasının size sandığınız kadar deli gibi bi faydası olmayacaktır birde başkası 7 vitese geçmiş olabilir ama bir araştırın bakalım ne kadar sağlam ya da bir şanzımanın fiyatı kaça geliyor 7-8 vites olunca

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japonlara sormamıza gerek yok. Ülkelerdeki destek hatları bu soruları cevaplamak için var. Gerektiğinde Japonlara sormak ve bilgilendirmek onların görevi bence.

5 ileri şanzuman ile mevcut 4 ileriden daha az yakıt tüketmek mümkün. Dünyanın en pahalı yakıtını satın alan bizler için bu çok faydalı birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en çok üretimi yapılan araçlar dünyanın her yerine gider, bunun yanına güç olan pazarlara farklı ihtiyaçlara göre seçenekler koyuyorlar. bütün markalar için geçerli bu. Türkiye'de güçlü olmayan markalara bakın , yurt dışındaki seçeneklerin çoğu ülkemize uğramıyor. bunu ancak satış rakamları değiştirebilir sanıyorum. Zaten mazda bir toyota, vosvos değil. çok güçlü bir firma değil. Her şirket gibi önce ayakta kalmanın yoluna bakacaktır. buna rağmen bir mx5, rx8 , cx9 ülkemizde satılıyor. Mps kaç tane satmış ? ama getiriyor adamlar. bir kaç yıla çok daha iyi olacağı da aşikar.

şanzımanı kafaya takmıyorum şansen ,4'müş 5miş. keyfini çıkarıyorum :) 23bine geldim, maşallah hiç bi sorunum yok. lastikler bile eskimedi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Japonlara sormamıza gerek yok. Ülkelerdeki destek hatları bu soruları cevaplamak için var. Gerektiğinde Japonlara sormak ve bilgilendirmek onların görevi bence.

5 ileri şanzuman ile mevcut 4 ileriden daha az yakıt tüketmek mümkün. Dünyanın en pahalı yakıtını satın alan bizler için bu çok faydalı birşey.

4 ve 5 ileri mazda6 yı kullanma şansımız oldu 5,vitesi sehir içinde kullanmamayı tercih ediyor dolayısıyla farkı anlamazsınız

neyse tabiki en son teknıloji bize de gelsin buna karşı değilim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence bazı şirketler gibi mazda da Türkiye yi, elinde kalmış eski teknolojili stokları eritme pazarı olarak görüyor zannımca. i-stoplu direksiyonla dönen farlı donanımı söküp Türkiye ye gönderiyor.

Bir de Türkiye deki arz talep meselesi, gireceği pazardaki müşterilerin standartlarına uyduruyor arabaları. fazlasına gerek yok. "Türkiye de satan arabaların kaç tanesinde i-stop var veya kaç müşteri illede i-stop, 7 ileri şanzuman,dinamik far istiyor?" gibi sorulara cevap verip ona göre Türkiye pazarına araç gönderiyorlar. Bazı markalara bakın Avrupada adı bitmiş modelleri Türkiye de çatır çatır satıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

atladığımız bir şey var, her aksesuarın bir de maliyeti olur. bizim araçlar zaten dolu. arka araç izleme, ön cam ısıtma aynı sınıf hiç bir araçta yok. bu donanıma rağmen fiyatı makul .bu makul fiyata rağmen satış rakamları çok düşük.  diğer araçlar gibi gümrük birliğinden de yararlanamıyor. i-stop getirse belki tercih eden olur ama, onun yerine üretimi fazla olan modelleri göndermeyi tercih ediyorlar demek. üretiimi fazla olanın maliyeti de az olur. satış süreleri vs bir çok parametre etkili oluyordur bunda. elde kalacak bir şey yok ,yenisi zaten çıkmadı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...